Bora, probleme në disa komuna të vendit

Redaksia Online December 6, 2012 08:54

Bora, probleme në disa komuna të vendit

Reshjet e borës dhe shit kanë shkaktuar probleme në qarkullimin në disa akse rrugore. Zonat malore po përballen me reshjet e borës, e cila në disa zona ka bllokuar fshatrat. Kështu, mësohet se dëbora ka bllokuar komunat Ostren, Lurë, Trebishtë dhe Kalaja e Dodës, në Dibër, si dhe disa fshatra në komunën Zelçan.

Probleme paraqiten edhe në akse të tjera, si Tiranë-Përrenjas, ku në disa segmente, shtresa e borës e ka bërë vështirësuar qarkullimin e mjeteve. Gjithashtu, probleme ka edhe në qafën e Llogarasë.

Vështirësi në komunikimin me qendrat paraqiten edhe në Tropojë, Pukë e Kukës, ku fshatrat e zonave të thella malore po përballen me një trashësi dëbore deri në 30 cm.

 

 

Redaksia Online December 6, 2012 08:54
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*