Borissov në Tiranë, Rama: Ka bërë avokatin e Shqipërisë

June 4, 2018 16:18

Borissov në Tiranë, Rama: Ka bërë avokatin e Shqipërisë

Kryeministri Edi Rama priti sot në një takim homologun bullgar, Boyko Borisov.

Fillimisht, në ambientet e Kryeministrisë u zhvillua ceremoniali i pritjes zyrtare, ndërsa më pas dy kryeministrat vijuan takimin me dyer të mbyllura.

Në konferencën e përbashkët me homologun e tij bullgar Boyko Borissov, kryeministri Rama e vlerësoi homologun e tij se ka bërë avokatin e Shqipërisë në rrugën e saj të integrimit.

“Marrëdhënia me Bullgarinë është jashtëzakonisht pozitive. Borisov ka bërë avokatin e Shqipërisë në BE”, tha Rama.

Rama tha se Bullgaria sot jep shembull të shkëlqyer në bashkëpunimin me BE.

“Miqtë tanë bullgarë na ofrojnë ndihmën me eksperiencën e tyre”, tha Rama.

Ndërkohë, Boyko Borissov u shpreh se Shqipërisë duhet t’i jepet një datë dhe rrugë për fillimin e negociatave.

“Merkel thotë se Ballkani Perëndimor është tema më e vështirë që mund të zgjidhet, por me rëndësi që të zgjidhet.

Sa më mirë të jetë rajoni, aq më të mëdha janë mundësitë për bashkëpunim.

Shqipërisë duhet t’i jepet një datë dhe rrugë për fillimin e negociatave. Tregojmë përpjekje që duhet t’i bindim shtetet skeptike deri në fund të qershorit”, tha Borissov.

a.s/dita

June 4, 2018 16:18
Komento

11 Komente

 1. sapa June 4, 16:57

  Te korruptuarit i bashkon nje qellim!

  Reply to this comment
 2. intelektuali June 4, 17:37

  PO EDVINI SIKUR KISHTE MIK PER KOKE NE BE SERGEI STANISHEVIN E MOSKES?

  C’a ka bo vaki kjo dashni?

  Bojko Borisovi eshte i partive te djathta c’pune ka me enveristin Edi Rama?

  sepse:

  Sic e shkruan gazeta DITA alla frenge “Boyko Borrisssov”,

  MESIGURI E KA FJALEN PER NJE TJETER DHE JO PER BODIGARDIN E ZHIVKOVIT NE KOHEN E QEPES TE PARTISE KOMUNISTE BULLGARE

  Reply to this comment
  • am June 4, 20:14

   O intelektual, per te miren tende shpresoj qe te te kene ngelur vetem pak vjete jete se e merove veten.

   Reply to this comment
   • intelektuali June 4, 21:50

    Mos ja qaj hallin intelektualit, por shiko MORTJEN qe po ju vjen enveristeve si kafshe prehistorike ne shuarje

    KE GJE PER TE THENE PER DEBATIN?

    sepse:

    Para do kohe ne Shqypni tek Edi Rama erdhi nje bullgar tjeter qe ka pasaporte sovjetike ne xhep qe ka lindur ne BRSS dhe ka pasur nje baba-xhelat te bolshevikeve me nje thes me krime kunder njerezimit qe quhej Dimiter Stanishev dhe viktimat e tij e njohin fare mire, shume me mire se katunaret dru me pre te Shqypnise te Edvinit,

    nderkohe qe:

    Tani vjen ne terrin e nates pa kurfare transparence Kryeministri Zjarrfikes i Bullgarise qe eshte Lider i nje Partie te Djathte dhe mik i miqve te Sali Berishes dhe Lul Bashes ne Parlamentin Evropian,

    prandaj:

    Llogjika e thjeshte te thote:

    CÁ KA BO VAKI?

    Ke gje per te thene per temen e debatit apo do qe te leshosh llogje idiote ne kete forum te nderum te gazetes DITA si ky karagjozi ketu me poshte XXXL qe di vetem mut dhe kake?

    Reply to this comment
 3. Paci June 4, 18:00

  Rama ka bere avokatin po Luli pse beri paditesin .

  Reply to this comment
 4. Kriminelet ne opozite June 4, 18:08

  Pasi rrzojne maxhorancen, duke perdorur gjuhen e vjedhur nga ajo vjen krimi ne pushtet

  Reply to this comment
 5. Hosteni June 4, 19:22

  Nuk mjafton Rama qe tall trapin, duheshe edhe ky. Epo si i thone nje llafi, njera dore lan tjetren. Po pakicat bullgare ne Shqiperi do i vizitoje ky ?

  Reply to this comment
 6. XXXL June 4, 19:52

  Ky bolja “intekt-kari” ne cdo vend fut garuzheden per te ngrene mut.
  Shko shpejt bej gojore qe te hapet fyti, toc.

  Reply to this comment
  • Dn June 5, 08:19

   Paskeni mbetur ju ne stadin e zhvillimit anal,sipasteorive Freudiane,edhe jasht mutit e kakes si kenaqesi jetese nuk dini halla gje tjeter.Perpiqeni te kalloni kete stad infantil,jo vetem ne debate po edhe ne jeten tuaj,se nuk shkoni larg me kete zhvillim.

   Reply to this comment
 7. Pilo June 4, 22:52

  Na cate trapin me keto shprehje “avokat i shqiperise”avokat ka vetem ai qe ka pune me drejtesine.Politikane debila.

  Reply to this comment
 8. lili June 5, 08:20

  Me keso avokat,do shkojme larg e ma larg,apo ma sakte poshte e ma poshte…halka nuk keni pare gje.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*