Borxhi Publik / Rama nxjerr shifrat: Ata që e zhytën Shqipërinë, kanë dallim të madh me ne

October 14, 2020 08:44

Borxhi Publik / Rama nxjerr shifrat: Ata që e zhytën Shqipërinë, kanë dallim të madh me ne

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas deklaratave të opozitës në lidhje me borxhin publik.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Rama tha se ata që e zhytën Shqipërinë në borxhe kanë një dallim të madh me ta.

“Mirëmëngjes dhe meqë dëgjoni llafe shumë për Borxhin Publik nga ata që e zhytën Shqipërinë në borxhe ndaj sipërmarrjes, shëndetësi, arsim e deri edhe ndaj personave me aftësi të kufizuar, të prekurve nga përmbytjet, e madje edhe bebeve të porsalindura që i lanë pa mikrobonusin 5 mijë Lekë, njësoj si rrugët e lëna rrugëve, me këtë krahasim fare të thjeshtë për ta kuptuar dallimin e madh mes tyre e nesh, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama.

j.l./ dita

October 14, 2020 08:44
Komento

3 Komente

 1. Zigur Qarri,"Rilindasi"Edvin D'Rama është gënjeshtar patologjik. October 14, 11:48

  Ver Llapa ne variantin e Ministrit te financave!Skizofreni tregon miliardat qe ka perfituar me kultivimin e droges.Zhgarravitesi ngatrron investimin me kultivimin!

  Reply to this comment
 2. Arben October 14, 16:52

  Kot per statistikore, tek periudha 2006-2013, 70 miliardshi i investimeve, qenkerka me i vogel se 60 miliardshi i borxhit.

  Do kete ndryshuar boshti i numrave keto kohet e fundit.

  Reply to this comment
 3. Zigur Qarri October 14, 17:21

  Adash koktrash..mblidh kallabellekun… 7 x 7 = 42 !!! Qeveria Shqiptare monitorohet ne menyre strikte nga BE dhe organizma financiare nderkombetar. Shifrat flasin vet. Po ju rraca e ndyre e shqupisave jeni brainwashed nga Salikrimineli dhe i keni timpanike kafkat qe do ju thyente Kac Islami.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim