“Bosëve të drogës t’u sekuestrohen asetet kriminale”

August 25, 2014 08:00

“Bosëve të drogës t’u sekuestrohen asetet kriminale”

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri u jep kurajo forcave të policisë që ndodhen në Dukagjin për të asgjësuar çdo parcelë me kanabis, ndërsa i kërkon  Prokurorisë të zgjerojë hetimet për të sekuestruar asetet e kriminale.

“I jap kurajo forcave të policisë për të çrrënjosur dhe nxjerrë para përgjegjësisë penale të gjithë ata që kanë kryer krim. E gjetëm vendin pëllëmbë e drogë dhe në më pak se një vit e zhdukëm nga harta e zezë. Jemi në pritje që të zgjerojmë hetimet për të shkuar te sekuestrimi i aseteve kriminale që kanë vendosur bosët e drogës përmes aktivitetit kriminal, bosët e kujdo rrace dhe kudo ndodhen.”

Deklarata e Tahirit erdhi gjatë një takimi që zhvilloi sot me drejtuesit e policisë. Ky takim zhvillohet në kuadër të masave që policia do të ndërmarrë për të ndaluar ndërtimet pa leje.

August 25, 2014 08:00
Komento

5 Komente

 1. psy August 25, 11:19

  Te lumte ty Saimir dhe kolegeve te tu!Vazhdoni dhe j’u lutem mos n’a zhgenjeni,jemi te lodhur e nuk mbajme me.

  Reply to this comment
 2. Meteh August 25, 11:32

  I lumte policise se shtetit.Sekuestrimi duhet te filloi qe nga kreret e pushtetareve te larte.Ku,si i bene vilat,pallatet,vetyrat,oret,byzylyket,çantat,etj, lluksoze?Po nuk u be kjo e tu jepen popullit,nuk keni gje ne vije…!

  Reply to this comment
 3. beni August 25, 12:25

  O Sajmo ti sekuestrosh e cke me te. Po duhet ta fillosh nga koka jo na kembet,se e bete zakon ju,boset boset,dhe aroni kokat. Une per vete po te punonte me droge Sali Iliri Edi,apo dhe ti nuk do me vinte keq. Une sua ato taksat tona dhe pasurin tone kombetare mos te me vidhni. Pa me drogen dhe boset beni ca te doni. Po kokat jo cerat o Tahire trimi

  Reply to this comment
 4. zen zeni August 25, 12:57

  O tahir djeli asnje gje ske per te bere jane te mbrojtur me kushtetute si governatori i bankes

  Reply to this comment
 5. makth-i August 25, 14:51

  -te shpresojme.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

A ËSHTË EDI RAMA I MAJTË?

Shiko rezultatin