Bosnja falenderon Kurtin për heqjen e taksës, së bashku kundër shkëmbimit të territoreve

May 22, 2020 18:56

Bosnja falenderon Kurtin për heqjen e taksës, së bashku kundër shkëmbimit të territoreve

Kreu i presidencës së Bosnjë dhe Hercegovinës e ka falënderuar Kurtin për heqjen e taksës. Më pas ata kanë folur rreth bisedimeve Kosovë – Serbi, e me këtë rast, thuhet në njoftim të Qeverisë, janë shprehur kundër shkëmbimit të territoreve mes dy vendeve në dialog.

Kryetari boshnjak i Presidencës së Bosnje Hercegovinës, Džaferović ka mbështetur Kurtin në qëndrimet kundër shkëmbimit të territoreve, duke theksuar se ato kthejnë pas në politikat e viteve ’90, kur si Bosnja dhe Kosova ish- pjesë e Jugosllavisë vuajtën nga regjimi dhe luftërat ndaj politikës së Sllobadan Millosheviç.

 

l.h/ dita

May 22, 2020 18:56
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim