Botërori 2018/ Rusia eliminon Spanjën me penallti

July 1, 2018 18:53

Botërori 2018/ Rusia eliminon Spanjën me penallti

Rusia mposhti Spanjën në 11 metërsha duke kaluar kështu në fazën çerekfinale të Kupës së Botës.

Dy skuadrat u mbyllën me barazim 1-1 në 120 minuta lojë duke bërë që gjithçka të vendosej nga penalltitë edhe pas 30 minuatve shtesë.

Rusët u treguan më të saktë nga pika e bardhë. Koke dhe Aspas gabuan për iberikët, ndërsa rusët u treguan të gjithë të saktë.

PENALLTITË 3-4

SPANJA: Iniesta (shënon), Pike (Shënon), Koke (Gabon), Serxhio Ramos (Shënon), Aspas (Gabon)

RUSIA: Smolov (shënon), Ignasheviç (Shënon), Golovin (Shënon), Çerishev (Shënon),

Iganasheviç 12′ (autogol)

Dzuba 42′

l.h/ dita

July 1, 2018 18:53
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*