Botërori i 1998-s u trukua?!

April 16, 2016 20:03

Botërori i 1998-s u trukua?!

Ish-mesfushori i Arsenalit, Emmanuel Petit, ka deklaruar në një intervistë se Franca e bleu fitoren e “Botërorit ‘98”.

Fituesi i Kupës së Botës, Emmanuel Petit, ka shokuar tifozët e futbollit me këtë deklaratë në lidhje me kampionatin botëror të futbollit “Francë ‘98”, që u luajt në këtë shtet, duke plasur një skandal të ri në botën e futbollit.

Pas shpalljes së korrupsionit që tronditi FIFA dhe botën e futbollit, deklarata e javës së fundit e Petit, e cila pohonte se fitore historike e ekipit të tij ishte një mashtrim, do të bëjë që të shikohen seriozisht edhe organizimet ndërkombëtare si ai i “Euro 2016”.

Në një intervistë të transmetuar në internet, çuditshëm ai i ka quajtur shokët e kombëtare se tij si “kukulla”, duke iu përgjigjur pyetjes së gazetarit: “A ishte fitorja e fiksuar apo jo?” me, “po ka qenë çdo gjë e inskenuar”.

Ish-mesfushori i “përkëdhelur” i Chelsea-s dhe Arsenalit, që vulosi edhe fitoren e vendit të tij, Francës, ndaj Brazilit me golin e tretë në “Stade de France”, më 12 korrik 1998, ka bërë që të bjerë perdja e lavdisë për ekipin e Gjelave raporton Mapo.

Petit, tani në pension, tha se, ai beson se në finale ishte faza e fundit e një fushate të kujdesshme, të orkestruar për të siguruar fitoren e tyre nga prapa “dyerve të mbyllura”.

April 16, 2016 20:03
Komento

3 Komente

 1. Totila April 17, 02:04

  Po pse vetem Boterorin bleu Franca me berberin Zidane.
  Po Europiani i 2000 nuk u ble nga Franca kur fitoi me Italine me Nje gol qe ishte faull dhe me tjetrin Ofside dhe jashte kohes se rregull ?
  Po pse si do ngrihej lavdia e berberit Zidane qe ti bente Karshillek RONALDO -BRAZILIANIT FENOMENIT .
  Pse nuki po veprohet dhe tani ne te njejten menyre kur se fundmi MESSI po “Bje nga forma “” aq sa nuk vrapon me shume se 6 km ne ndeshje dhe po i humbet ndeshjet me radhe qe te ngrihet Pederastja RonaldA .
  Po pse po Boterori i 1990 si mendoni ju .
  Natyrisht ishte i trukuar qe fitoi gjermania me nje penallti inegzistente sepse duhej qe te binte Miti i MARADONES dhe te ngrihej ai i Kaizerit Beckenbauer .

  Reply to this comment
 2. LORA April 17, 16:04

  Per mua fitorja e Frances me 1998 ,ne finale me Brazilin,,,,ishte nje cudi,,,si harroj dot futbollistet braziljane, si te pergjumur ne ate loje.Dukej se te tere ishin ne terapi per impotence fizike.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim