Botuesi afër Ramës: Ai po mendon ta zëvendësojë Metën me Jozefina Topallin

March 21, 2019 23:57

Botuesi afër Ramës: Ai po mendon ta zëvendësojë Metën me Jozefina Topallin

I ftuar në emisionin “Open”, botuesi Carlo Bollino ka komentuar deklaratat e presidentit Meta për të dhënë dorëheqjen.

Sipas Bollinos, nëse Meta largohet nga detyra, kryeministri Rama e ka gati një emër për t’a zëvendësuar dhe ajo është ish-kryeparlamentarja, Jozefina Topalli.

“Junta është prokuroria. Jo rastësisht e ka përmendur paralajmërimin që kanë thënë ndërkombëtarë para dy vitesh që situata mund të vijë në gjendjen aktuale. Paralajmërimi për dorëheqje është kërcënim që shqetëson ndërkombëtarët, por jo shqiptarët pasi kuvendi ka 94 deputetë. Qeveria mund të zgjedhë President të ri totalisht legjitim. Mund të zgjidhet Jozefina Topalli nga opozita si presidente për 24 orë, pasi Rama po e mendon si emër”,-tha Bollino që njihet si botues afër Ramës.

o.p / dita

March 21, 2019 23:57
Komento

44 Komente

 1. MH March 21, 23:40

  Amin.

  Ngelin dhe analistet jo me gisht ne goje.Gishti ne goje tregon se jane te rritur.Po me biberon ne goje dhe shpergaj e ndonjeri me pampersa ne bithe. gjasme ma i moderume se shpergajt fshatit me lesh dhenesh.
  Na ajen analistet,ma fodull njeri se tjetri.

  Reply to this comment
 2. MH March 21, 23:48

  Ne kete rast Rama asht tregue intiligjent.Ka bashkebisedue me z.Bolino italian safi.Ku Italia ka eksperience me keto rrezime dhe dorheqje,qverishe,zgjedhje te para koheshme deri dhe me zgjedhje presidentit.
  Keshtu dhe Like Florini jo se nuk asht per lesh.Po tashti iken zyrtarisht per lesh ashtu sic ka dhe emrin e subjektit LSI(lesh e li).
  Uroj sa ma shpejt ta kryeni kete pune.

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 March 22, 11:14

   MH

   “Ne kete rast Rama asht tregue intiligjent.”
   për ty rama edhe kur dhjet është INTELIGJENT!
   pavarsisht se është një nevojë që e kryejnë dhe dementët!
   njëlloj si ti!
   çna mbytën karthitësit e ramës!!

   Reply to this comment
 3. D March 21, 23:52

  Po pse more z. Rama humb rastin, lere more Josefinen rehat te haj ato qe ka vjedhur. Do ti kujtosh edhe njeher asaj ato shetitjet qe beri ne te gjithe boten prape.
  Po vere me mire saliun, ata njelloj jane te dy, mut njeri dhe kak tjetri. Duke bere kete do i besh nje nder te madh ketij populli sepse do te pozicionosh vehet tamam se kush je ti. Deri tani po e prezanton po kjo do ti veri tamam vulen. Ore derdimen po 3 milion popull, nuk paska nje njeri intelektual, te ndershem dhe qe te punoj per popullin, por paskan mbetur vetem kriminelat dhe hajdutet e PD dhe LSI per te drejtuar shtetin.

  Reply to this comment
 4. Ed droga March 22, 00:52

  Populli voton majtas, kelyshi i kurves qe rrit Gregorin djalin e Kristaq Rames, na ben pazare me te djathten.
  I shkerdhevte derri nonen (Aneten) se gruan kurv e kane shkerdhyer te tjeret dhe ky e ka marre me gjithe vic nga pas.

  Reply to this comment
 5. namazgjaja March 22, 01:57

  Ky duket njesoj si Veli Rada qe bente humor me minoritaret ne parlamentin e 92. Jo topi kuqi me pika blui, jo topi blui me pika kuqi. Hidheni more ne det sic hodhem gjysherit ti ij

  Reply to this comment
 6. marjo March 22, 02:02

  A e din ti ca i ban Rames Jozefina ba me i ra kama dyst a se din? Po mbasi te mbarojne pune me Ramen a e di se vjen rradha jote more qyq. E ne rast se rama e ka ndoj mik a shok me ia heq doret, ty s’te del zot kerkush, Mos ia njell vedit se ba me u ba ajo pune, edhe me shku andej nga ke dal, s’ka kush me te shpetu

  Reply to this comment
 7. VLORA VLORA VLORA VLORA VLORA VLORA VLORA VLORA VLORA March 22, 02:23

  RESPEKTE pafund për këtë SUPER PROFESIONIST GAZETAR siç është CARLO BOLLINO , që flet vetëm me Fakte dhe Prova të Pakundërshtueshme ! ! Të Falenderoj CARLO , por shpresoj që Edi Rama ta Shkarkoj Ilir Metën si PRESIDENT , dhe në Vendin e tij , neve SOCIALISTËT e NDERSHËM dhe të THJESHTË duam AVOKATIN SPARTAK NGJELA si PRESIDENT , dhe JO Jozefina Topallin , që ka VJEDHUR dhe GRABITUR Paratë e SHQIPTARËVE pa mëshirë , kur Drejtonte PARLAMENTIN dhe në QEVERI ishte PD KRRIMI me LSI PLAÇKITJEN !!! RESPEKTE për ju CARLO dhe AVOKAT NGJELËN

  Reply to this comment
 8. Plaku Xhuxhumaku March 22, 02:37

  Ouhaaaa, eshte ajo qe te kap per zhelesh e te xerr perjashta.

  Reply to this comment
 9. Zalo March 22, 03:18

  BRILANT Carlo Bollino si perhere ! Je Fenomen CARLO dhe e Njef REALITETIN SHQIPTAR më mirë sesa çdo SHQIPTAR që ka lindur dhe është rritur në Shqipëri !!!!!!! RESPEKTE CARLO dhe mos u ndal sepse je Gazetari më i mirê në SHQIPÈRI

  Reply to this comment
  • Bureto March 22, 09:54

   Të gjitha janë deduksione, hipoteza, por larg asaj që mund të ndodhë vërtet. As Ilir Meta nuk do japë dorëheqjen dhe as Zhozefina nuk e zëvendlson atë nëse ai e jep atë. I pari bën presion edhe pse e di që aty, në atë zyrë, pos të tjerave, nuk e duan shumica e shqiptarëve. Por nuk e jep sepse humbet imunitetin, i cili i duhet edhe nja tre vjet për të mos u përballur me ndonjë dosje korruptive që mund t’i vinte përpara SPAK. Gjithmonë do jetë në pritje se kushedi se ç’mund të ndodhë në këtë vëndin tonë të çudirave.
   Sa i përket supozimit të Bolinos se zëvendësusja do jetë Topalli, është së pari jashtë llogjikës politike dhe morale. Politike sepse aty Rama do shohë fundin e vet politik në rradhë të parë nga të vetët, por jo vetëm. Nuk është këtu rasti i Visho Ajazit, M.Bregut apo Bodes ku dhe për to Rama ka pranuar kosto politike. Pavarësisht këtyre rasteve, këtu bëhet fjalë për kryetarin e Shtetit. Mos të harrojmë se para disa ditësh, numri 2 i PS, Balla ka deklaruar në studion e Sokol Ballës, se presidenti i ardhshëm do jetë socialist. Kush duhet konsideruar Balla apo Bolino?!
   Është dhe nonsens moral dhe këtu nuk ka shumë vend për diskutime. Mjafton të themi se Zhozefina ka qenë deri në vitin 2017 ‘macja e zezë’ e socialistëve. Cili do të jetë justifikimi i Ramës për këtë? E shoh të pamundur edhe pse kurrë nuk duhet thënë kurrë. Sidomos në Shqipëri ku s’pyet njeri për rregulla dhe moral.
   Por le të mbetemi në kuadrin e ndonjë një scoop-i mediatik të Karlos, që si rregull tek ne pëlqehet më shumë se logjika e ftohtë, dhe këtu mbyllet diskutimi, deri “në pritje të Godosë”, dmth deri sa Meta ta japë dorëheqjen.

   Reply to this comment
   • anticensurë25642654 March 22, 12:12

    kështu thanë dhe për këtë presidentin më të mirë që ka parë shqipëria!
    deduksione e induksione të vërteta e gënjeshtra,por ja ku e ke!!ministri më i mirë që do me na u bo kamikazzo!!
    mos u nxito!!
    nuk ishte e menduar të bëhej aleanca me metën në 13
    nuk ishte e mendushme që të ishte visho atdhetar e ambasador,berisha të kishte dhënë kontribut në çlirimin e kosovës,të vihej një gërk në krye të SHISH,të jepeshin varre pa kufizim e nështetësi janullë,mithat tradhëti e rivrasje të qemal stafës,përtoj të të kujtoj shumë,e shumë të tejra?
    Por të gjitha u bënë!!
    nuk e thotë kot shkërdhata e tironës!!
    NUK KENI PARË GJË AKOMA o bureto!!

    Reply to this comment
 10. demo March 22, 03:42

  Po Jusepina mban akoma?Keta Ambasadoret qe bejne Politiken e madhe e vleresuan SHUME TE PERDORUN,,si bydonat plastike njeperdorimsh,qe shesin katundaret neper rruge.Beni analizat mos jete me ANTRAX.
  Tani qe i ra pordha ne zemer,Edvini po dorezon pushtetin qe mori nga vota e popullit ANTIJYSEPINE.

  Reply to this comment
 11. sali enver,jemi gati kurdoher March 22, 08:03

  po ne kemi gati edhe gjyshen e antikomunistit andi bushati VITO KAPON.

  Reply to this comment
 12. Shqipe etnike nga VLORA March 22, 09:37

  Mir a Topalli sasht keq, po na SOCIALISTAT e VLORES dum noj Birish per lartmadhni. Na e bon at cunin e Sals Shkerdhenin president se s’pin uj me na kerku falje pastaj, i qitem kallashat na.

  Reply to this comment
 13. Nevila March 22, 09:53

  Avokat NGJELA PRESIDENT ! ! JO Zhelefina HAJDUTJA Presidente !!!! KURRË JO Jozefina GRABITJA !!!!!! SPARTAK NGJELA eshte mè i Pèrshtatshmi dhe e Meriton nè mënyrë Absolute të bëhet PRESIDENT i SHQIPÈRISË . RROFTË AVOKAT NGJELA i Famshëm

  Reply to this comment
 14. Avokat NGJELA ështè FLORI March 22, 10:12

  O Taku je Njësh . RROFSH 1.000 Vjet O Taku

  Reply to this comment
 15. gjermani i fundit March 22, 10:15

  e ka fiksim Rama. Po edhe ajo e paska te nalt pazarin. Me mire pa president sesa me Jozin kryethare. Ulu mor nej..Dhania plumbin ballit, shklyja zhelat, hahahhahahhaaa. Boll mer Boll-ino me fisheke manovre, se nuk i ha Sala keto.

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 March 22, 11:21

   mon mos dil nga ekonomia e tregut or shpirt!!
   shiko se me xhozin mbyllen të gjitha vrimat që rrejdhin!!
   bëj variantin tënd të “urtë e butë e plot tigani”!!
   urtë e butë,janë mënçuria,dhe jo të kafshosh “bolemadhin”!nuk ka ardhur koha akoma,mono!!prit dhe pak kur të jetë këkërmë!!

   Reply to this comment
   • gjermani i fundit March 22, 11:49

    ceno, nuk te kuptova. Me shume gjasa kjo eshte nje shashke mediatike dhe kaq.Prape, sa per muhabet, sikur kam idene qe Rama ka simpati per Jozin si skulpture.

    Reply to this comment
    • anticensurë25642654 March 22, 12:15

     ec mono
     dikur do të kuptohemi dhe ne!!
     është shumë e mundur,por më tepër ka mundëis të jetë e vërtetë!!ndoshta jo xhozi,por paloqja!nuk ka ndonjë ndryshim!!

     Reply to this comment
 16. Buda March 22, 10:16

  President duhet nje jurist me dinjitet qe te kete kaluar Vetting-un.

  Reply to this comment
 17. Veramente ??? Nooo ~ nOOO nn fare per nuovo Strozatte !!! March 22, 10:19

  perse mbaruan intelektualet e vertete ne ate vend ,

  te zevendesosh Mutin me Shurre-n ?!

  Nuki mundem ta besoj nji llogjike te tille idiote .

  Nqs kjo eshte e vertete , Rama eshte duke i ber gropen vehtes .

  Jozefina eshte thjeshte per Gardiane burgu -por burgu putanash si
  ato te opozites psh .

  Si nuk doli njiher nga erresira shqiptari mor Zot ?!

  Sikur te jet Mallkuar 600-vjet nga majat e Minareve te Djallit !

  Reply to this comment
 18. Blerina March 22, 10:25

  Edhe pse shumica e Shqiptareve jane te djathte, me perjashtim te katnar Mejdanit, te gjithe presidentet e tjere ne keta 30 vjete kane qene intelektuale nga e majta: Doktor Berisha, Gjeneralet Moisiu dhe Nishani si dhe Tironsi i vjeter Profesor Topi.

  Le te mos e prishim traditen dhe te zgjedhim edhe kesaj here nje president intelektual nga e majta: FATOS LUBONJA.

  RROFTE FATOS LUBONJA PRESIDENTI YNE I RI!!!

  Reply to this comment
  • karina March 22, 11:00

   shqiptaret nuka kane Te Djathte fare ,
   e jo me te jen te tille .

   Ne shqiperi ka ca fise putanash qe jane shkerdhy tradicionalishte me te hujt ,pushtusin – cilido te ket qen ai ,

   ca turma shkerdhatash ,qe imitojne Njeriun si Majmuna ,
   dhe i bin gjoksit tu e qujt vehten te Djathte .

   Te djathtet e Botes nuk jane putanat e tradhetaret e Atdheut te vet ,perkundrasi ,
   dhe nuk i sherbejn te Huajve e cojne vendin e tyre
   ne humnere .
   ka isharlatan qe shiten per te djathte ,
   ose prostituta qe i pallojn te Djathtet e Botes ,po .
   patajeter tosi ka ngjyren e brekve te kurvave te djathta

   ju 10-fsha trut tuja ,kur doni dhe ju gjasme me bo ironi idiotesh .

   fara e Djallit e qun vehten te Djathte ne Allbanistan lol hahahah

   Reply to this comment
   • Blerina March 22, 11:25

    @karina

    E djathta s’eshte patriote ne asnje vend. Po pati fitim me te madh ne vende te tjera, i djathti i transferon menjehere fabrikat dhe kapitalin jashte. S’do t’ja dije se le patriotet e tij pa pune.
    Patriotet e djathte si Orbani jane si delja e zeze dhe partite e tjera te djathta qe jane pro emigracion i perjashtojne menjehere nga strukturat e tyre.

    Dhe zemer, hiqe karin nga goja kur flet se mezi te merren vesh fjalet.

    RROFTE FATOS LUBONJA!!!

    Reply to this comment
    • Hahaha . Kaq injorance s'duhet te jet e vertete March 22, 12:02

     qenke histerike moj Blerina ,

     dhe e dashke ne Goje mesa duket ;

     si i thon asaj fjale te urtesh ;

     Gjuha shkon atje ku dhemb dhembi °!°

     Me vjen keq ,qe je kaq e shthurur jovetem nga Goja si femer
     qe deklarohesh dhe do thoshja se ,
     nga ato qe shkruan dukesh qarte ,se je nji debile si shume ne ate vend ,
     qe mendoni se njihni se c’eshte e Djathta apo si funxionon politika e Djathte ,
     thjeshte tarallake TE NEVERITSHEM .
     Mos je Mona larg qofte ti maj hahahahahah

     Sa per Lubonjen ai eshte treguesi me i mir

     i atyre qe tradhetojn Qytetarin e flene me Djallin .
     Ta paska qejfi me u pallu me Tosin mesa duket qi je ,
     tuj i bo Rreklam .

     Hec e gjej seren tate e lesho jarget nga goja ,
     po na tregon Orban-in kjo nji mi qe u rrit ne halene e te Djathteve etj idiotizma patriotesh .
     hec maj gjen noj bedrane aty e zgerllaqu turma idiote

     si ne rruge edhe internetit nji su8rrat keni

     Reply to this comment
     • Blerina March 22, 12:22

      Karina lere politiken se s’eshte per ty po shiko se mos te ze ndonjera vendit aty tek semafori dhe kemi muhabete te tjera pastaj. He zemer, se ngelem duke hapur qendra rehabilitimi per ju “politikanet” qe kemi eksportuar ne perendim.

 19. Nina Agdal March 22, 10:34

  I vetmi SHQIPTAR i DJATHTÈ që do ta dèshironte i madh dhe i vogël , ështè vetëm SPARTAK NGJELA . . AVOKAT NGJELA do ishte padiskutim Njeriu mè i mirë që ka SHQIPËRIA për PRESIDENT . AVOKAT NGJELA është SUPER ATDHETAR dhe PATRIOT i Veçantë !!!!! RROFTÈ AVOKAT NGJELA

  Reply to this comment
 20. Aleksander Thana March 22, 11:48

  Prape doli ne skene zhelefina!?

  Reply to this comment
 21. Fiona nga Lugano March 22, 11:57

  GOD BLESS SPARTAK NGJELA ! Albanians love to see SPARTAK NGJELA as a PRESIDENT .

  Reply to this comment
 22. MH March 22, 12:18

  anticenshurrë25642654

  Ti je pislleku i idiotizmit me ca te tjere qe nuk asht e nevojshme tu vihet emri.Sepse dihen.Ti stacioni i shurrimit ku te shurrojne deri ato femijet me shpergaj plot jashqitje te verdhe.
  Je ne tabjatin e te djathteve te cilet duan ta kalojne vendin ne traumatizem me shpikjen e idiot likebllokut per dorheqje.Ja qe italiani Bolino i jep iden Rames,kurse ty te jep bolet per ti llakaqitur ne goje si hallva topesheqerit,qe ta shkarkojne sa te ngrihet ne mengjez likja pa dal nga shtepia diten qe don te japi doreheqjen dhe ta zevendesoje me Zhozefinen.Nji zhozefine qe Bashe shalngjituri e ka kundershtare te tmerrshme.Bahet presidente dhe kam bindjen sepse si e djathte dhe perfaqesuese e klases aristokracise se hershme do te jete objektive ne drejtimin e presidences.Jo si Nishani apo likja.Megjithse ka edhe shume te tjere qe e meritojne ate post.Mund te jeni edhe ju si censhurran inteligjent.Sepse e hedh shurren me precizion ne birucen nga ke dal te pidhit te sateme.

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 March 22, 13:14

   o koqe mos u xef kot
   mos e dhit xhozin se do të të duhet ta hash pastaj kur të të urdhërojë palloshi!!
   o peshk i kuq,tru tharë pes sekondsh,ke lëpirë ato që ke thënë gjithnjë,nxirr mësimin që të mos nxitohesh për tiu kundërvënë testuesve të palloshit tënd!!
   thithkars,vazhdo thithjen e mos dhit,se e ha prapë pastaj!!
   o çafar them unë!
   ti po e ha pa e dhjerë fare o MH idioti!!
   tashti na u bëre dhe propagandist për “xhozi presidente”,”Nji zhozefine qe Bashe shalngjituri e ka kundershtare te tmerrshme”??
   o u QnëVesh mor idiot!
   xhozi goca e palindur e berishës qënga bërë e preferuara tënde??
   o mos mbetët qën pa të pshurru në surrat mor mumje demente!!

   Reply to this comment
 23. alphade March 22, 12:23

  Josefina Topalli ?! Strafkurlla !,,,,Zoti mos e dhente qe Zhelefina te na zere kolltukun e presidentit !!!!!!!

  Reply to this comment
 24. Dn March 22, 13:50

  Ia jep , qysh s’ja jep ! E di se josefina ishte bashkpunetore e Sigurimit, ka dhane prova per besnikerine esaj bile aq shume se e derguan n’evrope shoku Ramiz e Partia,e sot kemi qeveri te ish sigurimsave pra mos u cudit’i

  Reply to this comment
 25. Jak Boston March 22, 14:27

  Rama eshte pjese e politikes se vjeter dhe ne te gjitha pergjedhjet qe ka bere ka zgjedhur tre kategori njerezish.
  1 – Komunisto-sigurimsa dhe pjellat e tyre, pasi ketu ben pjese edhe vete Rama.
  2 – Trafikanto-kriminele si njesi paraushtarake
  3- Cupulinat e reja, dashnoret e dy kategorive te mesiperme.
  Te tre kategorite e mesiperme perbejne ate qe Rama e quan Rilindje, por ne te vertete eshte Ridhjerje.
  E di qe trushpelaret do te me shajne, por prandaj jane trushpelare, se nuk jane ne gjendje te perdorin llogjiken.

  Reply to this comment
 26. MH March 22, 14:35

  Censhurran.
  Sa bukur ia ngope vetvetes.Ja se cfare i thua vetvets me “ekstra” intiligjence:

  “””o çafar them unë!”””

  Ti nuk din c’thua dhe nuk thua asgja vec idotllekut tend te lindur qe nga dita i dalur nga vegla e sateme kendejza nga planeti.
  Nuk jam pro zhozefienes.Por kur luan shah per te fituar lojen fale mbretreshen.Dhe e ze mat tjetrin.O surrat ku ftyra e yte asht uturaku i qejve te rrugave dhe vegla e sateme nga ke dal kendejza uturaku i karologjise ku behen shkarkime pa nderprerje ne ngorhtesin e vegels se sateme.
  Vendosja e Zhozit ne ate post.Asht nji kundervumje ndaj te djathtes qe e nxorren jasht politikes.Dhe me kete loje ia shperthicin surratit te djathtes per ti ba te luajn mendsh.Ku mbomba e Likes me dorheqjen nuk sjell asnji favor.Por humbje te tmerrshme ndaj te djathtes.Dhe nji tallje te forte kundra te djathtes me Zhozin ne krye te persidences.O te shkerdhefshin gomaret ne tru.

  Reply to this comment
 27. MH March 22, 14:46

  O censhurran
  Te kane vlersue ndonjihere per komentet.
  Mua me kane vlersue deri ne gjeni.Dhe best koment.
  Ti me komentet qe shtjellon hahesh me vetveten dhe gjithe banalitet iu drejtohesh te gjitheve.
  Ti dhe ndonji surrat shurran permjeruri si puna yte ma imponojne te kaloj ne banalitete.Do kisha deshire te te shikoja surratin persa vlen.Te percaktoja edhe nga surrati vleren e karakterit tend.Ore material rikupero qe nuk i duhesh njeriut dhe as dreqit gje.

  Reply to this comment
  • anticensurë25642654 March 23, 10:01

   meqënë se ti je një dement,ai që të ka “Mua me kane vlersue deri ne gjeni.Dhe best koment.”vlersuar si gjeni,sa poshtë duhet të jetë??
   nuk ka më poshtë se demenca o dement!!
   duhet të shpikim ndonjë nocion të ri të nivelit nën zero të zgjuarsisë??
   MH,ti dhe net haleja jeni një 69she!!ja merrni në gojë njëri tjetrit!!i bëni lëvdata njëri tjetrit!!
   jeni të dy të të njëjtit nivel!
   demencë në katror!

   Reply to this comment
 28. mirel March 22, 15:22

  Pas Mitatit pritet dhe vete Berisha te vihet ne Presidence.
  Por si tja bejme Netit, Shqipe Pelos, dhe Aliut nga Selenica bashke me Fterakun, do rrine me anterare te Partise Socialiste, apo do e konsiderojne dhe kete si strategji te strategut suprem, Edvin Ramuti…
  Jo per ndonje gje, por na kane care, .. duke na listuar cdo here si papagall krimet e PDse..
  Tani mund tju a mballosim direkt SHQUPIN nga pas, apo jo..
  He mo, trima patriote..merrjani kenges per Xhozin tani, sic ja moret per Meten para ca vitesh

  Reply to this comment
 29. Jak Boston March 22, 16:07

  He more censurues komentesh pse ka bllokuat komentin?
  Apo nuk ishte banal aq sa duhet per te kenaqur standartet tuaja?

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*