Bozdo: Bllokimi i bulevardit të ri, veprim xheloz i një kryeministri të paaftë

March 7, 2014 17:01

Bozdo: Bllokimi i bulevardit të ri, veprim xheloz i një kryeministri të paaftë

Bashkia e Tiranës akuzoi sot sërish kryeministrin Edi Rama për bllokimin e bulevardit të ri të Tiranës. Në një deklaratë për mediat, nënkryetari i bashkisë, Enno Bozdo, tha se Rama po i kthen qytetarët në vitet e errëta të para 90-ës, duke urdhëruar, “në emër të popullit”, pezullimin e punimeve për bulevardin.

“Mercenarët e tritolit faktuan dje se pas urdhrit politik për bllokimin e bulevardit qëndron shefi i tyre, Edi Rama. Kjo bandë e tritolit e komanduar nga Edi Rama që shkatërroi qindra objekte prone private, që la pa shtëpi qindra familje në mënyrë antiligjore dhe jo njerëzore, mori përsipër dje të dalë mbi Gjykatën Kushtetuese, gjykatën supreme të vendit.

Ky është një veprim xheloz i një kryeministri të paaftë, që ka vendosur të kryejë çdo funksion në këtë vend, përveç atij për të cilin është mandatuar.

Dje, z. Rama na ktheu në kohërat e errëta të para 90-ës, duke urdhëruar, “në emër të popullit”, pezullimin e punimeve për bulevardin.

Nëse do të ishte vërtet i shqetësuar për qytetarët, ai ka të gjithë atributin ligjor për të ndryshuar çmimin e tokës, që është e drejtë ekskluzive e qeverisë;

Nëse do të ishte vërtet i shqetësuar për qytetarët, nuk do të bllokonte për dy muaj buxhetin e bashkisë;

Nëse do të ishte vërtet i shqetësuar për qytetarët nuk do të bllokonte shpronësimet për varrezat;

Nëse do të ishte vërtet i shqetësuar për banorët nuk do të bllokonte kreditë për të  pastrehët si dhe vendime të tjera që bien në kundërshtim me interesat e tyre.

Edhe njëherë, i bëjmë thirrje z. Rama, t`i kthejë mercenarët e tritolit brenda në kazerma dhe të ndalë luftën politike ndaj Bashkisë së Tiranës. Bashkia e Tiranës është e vendosur t’u shërbejë qytetarëve dhe asgjë e askush nuk do të mund të dalë mbi ligjin dhe të bllokojë zhvillimin e kryeqytetit të vendit”, u shpreh Bozdo.

 

March 7, 2014 17:01
Komento

21 Komente

 1. tj March 7, 17:20

  Me b.thelepires dhe genjeshtar se ky Bozdo eshte Basha.Kjo skote e felliqur politikanesh.Deri kur?

  Reply to this comment
 2. karamamund-elefanti i trete March 7, 17:28

  Ik mor koqe,mos flit kot se nuk te beson njeri. Hale. Ju te Pd-s jeni bere si ata qe drejtuan per 40 vjet dhe bene nje vrime ne uje,ikni mor muter se beni vetem neveri,si nuk ju vje turp si vodhet mire per 8 vjet tani ankoheni,sidomos ti mor mi ferrash.

  Reply to this comment
 3. toni March 7, 17:39

  bo-bo-bo ky bozdo tamon si nje i cmendur qe sapo eshte arratisur nga psikiatria shifni car pamje monstre,car mut plerash mbart ky vend se politikan nuk mund ti thuash kurre ketij prototipi zhvejku i lul CILJETES…

  Reply to this comment
 4. Horri i Bulevardit March 7, 17:52

  Bozdo ne komunizem, Bozdo ne neokomunizem, gjithandej cfaredo rregjimi te jete, ky mbiemer eshte gjithmone, neper vende luksi.
  Kaq te mencur qenkeni ju bozdot, apo mos femrat e rraces suaj e perzjene spermen e pare, me lloje te ndryshme spermash dhe dilni ju bozdot, bojna bojna.

  Reply to this comment
 5. arturo March 7, 18:01

  O SA GJYNAH

  Reply to this comment
 6. ty March 7, 18:20

  po pse more legena vetem me fyerje nuke dini gjuhe tjeter

  Reply to this comment
  • Fatos sali meta March 7, 18:52

   Po ti mor i edukuar nuk di gjuhe tjeter

   Reply to this comment
  • toni March 7, 19:10

   @ty-rry-ly shko e fshihu me gjethe hiskelli o gelbaze ilul CILJETES,ju ti puthni k… ristanit te kqz sashenkes dhe tomes po mershit lesht e saliut per bashki,do shihni se car do merni ne votime praste+sallatoret e Lushnjes…

   Reply to this comment
 7. Re'i March 7, 18:25

  A u fryfsh ne tajara ti me gjithe ate Kryetarin tend.Po gjithe ata pronar qe vine e protestojne tek dera e bashkise perse vine ?Per te pare ty e Lulin e per tu thene turqeta Mono.Pika tyj e xhelozise.Sa te marr qe jeni.Zgjidhni me drejtesi hallet e problemet e njerzve dhe mos i sorollatni zyrave.Atyre,me qe nuk ua zgjidhet ju problemin, po ua zgjidh prefekti qe eshte shefi juaj.JU VAZHDONI TI BINI KARADYZENIT.

  Reply to this comment
 8. aleko March 7, 19:00

  ore akoma se ke kuptuar qe S JU DO NJERI ….OK…

  Reply to this comment
 9. xarti March 7, 19:09

  Rri edhe nje vit aty mor kurve bozdo boza rri edhe nje vit aty ku te kanevene me pahir dhe pastaj mos ta pafshim surratin dhe mos ta degjofshim me zerin mor legen… tiom ke pune bashkie dhe po na ankoheshn per bulevardin perse permen tritol e terrci e verrci mor qelbanik ….tradheton veten mor kurve, tradheton veten dhe te gjithe e kuptojn qe te kane marre zvarre dhe te kan vene para mikrofonit dhe te kane dhene per te lexuar ate qe kryekrimineli me mendjen etij te rrjedhur pergatit per ju zagaret e tij….asnje nukm te merr seriozisht or kurve te gjithe thone ja doli edhe ky sepse ristan qeni dhe bumci paloka e ai qebaniku ish minister drejtesie kane nevoje per pak pushim sepse u bene boze. edhe nje vit sa te behet zghedhjet e reja dhe te ikni andej nag erdhet edhe ju o plehra ….dhe ti kthehet bashkia qytetit te tiranes

  Reply to this comment
 10. nicole March 7, 19:11

  Ky eshe nje pseudo profesor dhe ka ngelur si peshku pa uje. Je shume i vogel qe te vleresosh kryeministrin. Eshte xhelozia se pari kompleksi qe eshte shume me i gjate se te gjithe dhe inteligjent. Edi eshte yll.

  Reply to this comment
 11. Besiana Gushi March 7, 19:17

  KA IKUR KOHA E BOZ-DO-ve

  E dime qe keni qene te famshem ne Tiranen e para dhe pas çlirimit si matrapaze boze, sepse edhe ate te shkreten nuk dinit ta prodhonit vete.
  Si mund te harrojme thirrjet neper shkallet e stadiumeve te Tiranes, neper autobuzet urbane, ne hyrjet e spitaleve, ne manifestimet e 1 Majit, te Ennushit nga fshati Qelberise i Ues Vajgurore:
  “Boz, boz te mire, boz te fresket, Boz Do?
  U bete zengjine duke shitur Boz-e, vetem nje gje nuk e kam kuptuar akoma, perse edhe nga babai i dajos dhe babai i xhaxhait mbartni te njejtin mbiemer Boz-do!
  Shkaku eshte boz-do-ja apo i nenshtroheni shumezimit brenda-fisnor?

  Reply to this comment
 12. lushnjari March 7, 19:19

  Jo mor spurdhjak, nuk ka asnje xhelozi ketu per tju penguar, por fakti eshte se ju mund te ndertoni vetem kjoska, modelin e Zogut te Zi apo livadhin e sheshit Skenderbej, ndaj edhe duhet qe te mos demtoni me. Ate do ta bejne ata qe dine te ndertojne dhe kjo do behet pas nje viti.

  Reply to this comment
 13. danilo March 7, 20:10

  Ore njerze,qofsha i gabuar po ky me duket si antare i LGBT.

  Reply to this comment
 14. Niko March 7, 20:49

  More ky bozdo eshte ber boz te gjithte goditurit PD i ka mbledhur

  Reply to this comment
 15. karamamund-elefanti i trete March 7, 22:00

  o Ty. shko dhe lepi bythen e berishes mor legen.do na mesosh ti edukaten mor qen i ndyre.

  Reply to this comment
 16. S.p. March 7, 22:52

  Sa shpejte harroje Basha dhe ky buzqumeshti Bozdo kur Rama ishte kryetar bashkie ne Tirane se cfare bene me leket e popullit apo edhe me donacionet e huaja e pengesat e shumta qe i nxirrnin cdo dite si:
  -Prishja e mbikalimit te “Zogut Zi”;
  -Mos shpronsimi i pronareve per ndertimin e unazes se madhe dhe bllokimi i fondeve per ndertimin e saj dhe me pas kalimi me force Ministrise se Transporteve;
  -Bllokimi i zbatimit te planimetrise se qendres se Tiranes;
  -Mos shpronsimi i pronareve mbrapa “INSIG”-ut per hapjen e nje mini unaze qe te clirohej qendra e Tiranes dhe heqja e Policise Rrugore per te krijuar anomali te qellimshme me trafikun ne kryeqytet ashtu sic edhe e bene.
  -Nderhyrja ne planin e bashkise, mbrapa pallatit te kultures duke bere gjoja lulishte dhe ambjente clodhese apo edhe tek ish reklamat dhe ish vetsherbimi ku u nderhy me forcen e Policise se Shtetit dhe asaj Ndertimore duke ju kundervene hapur urbanistikes se Bashkise dhe Policise Bashkiake gati deri ne konfrontim.
  Ku ishte ky kopuk, kur Saliu, Luli dhe ky bashke me ta ishin ne pushtet para 23 qershorit dhe kryenin hapur dhe forcerisht veprime nga me antiligjore e te cuditeshme ndonjehere me nderhyrjet e tyre tejet arrogante e mosperfillese.
  Ik ore djale beje ndonje sy gjum se e dime ne se sa te hapet barku ty per ndertimet ne Tirane.Mbaroni “TRAMIN E LULIT” dhe shikoni ato abonete e studenteve dhe nxenesve te shkollave, shikoni dhe tregjet e pusetat dhe lereni bulevardin, se me ato cmime qe ka lene aga Saliu me Lulin nuk ka budallenj te largohen kaq kollaj nga prona e tyre.

  Reply to this comment
 17. MARKO March 7, 23:34

  Nga eshte ky Bozgo? Nga emri si sllav Bozhidar…Bozhiq… Basheviç….

  Reply to this comment
 18. Ilir March 8, 04:46

  NE KETE RAST KY ZOTERIA KA SHUME TE DREJTE, DHE MBRON INTERESAT E QYTETAREVE.

  EDHE PARATE E ZOGUT TE ZI EDHE KETO TANI TE BULEVARDIT DO TI PAGUANI VETE O NJEREZ, AS BASHA E AS EDI RAMA, POR NE TE GJITHE.

  CFARE KUJTONI SE JANE CMIMET QE RRITEN, THJESHT RRITJE E TAKSAVE NGA QEVERRIA, E KETO TAKSA TE VENE PER LESH PASTAJ SE EDI RAMA APO BERISHA DERI DJE, NUK ULNIN DOT HUNDEN SE E KANE TE MADHE, KJO ESHTE T’JA JAPESH VETES BAM.

  POR EDHE KETA TE RILINDJES, MEGJITHESE NA DHANE PAK SHPRESE, COPRA MUTI DOLEN, NJELLOJ SI SALA.

  Reply to this comment
 19. lejleku March 8, 10:38

  Nje intelektual i mirefillti mendonin te gjithe per ty sa ishe ne qeverisjen e djeshme,po tani !!!???
  E more reston e fyerjeve e te sharjeve te tua primitive ,harbute ,servile ,mendjelehtesie,jo…..jo KARIERISTE se po afrojne zjedhjet e mund te te shkoje mendja per kandidature te mundeshme ne vend te Lulit … e …e qerrata!
  Ne qe te shohim e te degjojme jemi shume ,por edhe te “kenduar” te rrahur me vaj e me uthull
  te zot por te ndershem.
  Ul koken e bej punen mire se e dime te mbeshtet vetem nje gazete private 55 e Balliut ,e cila nuk i perket asnje lloj partie sepse RD eshte shume e ekujlibruar dhe korrekete si perfaqesuese e opozitarizmit ne vend ,ndersa ; Ti me 55 reformat e qeverise Rama ,bashke me goditjet ne antikonformizmin ,ne hapjen e hapesirave per vepra te medha ,luften kundra kuntrabandisteve dhe drejtuseve hajdute kudoqofshin e ketheni ne lufte individuale te EDI RAMES me LULUSHA me shoke .
  I ke mente ne koke ti megjith Fariun?
  Ore! Me ke jeni ju me ne apo me ARIUN!!!!!Ha…..ha….hahaha!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim