Braçe, kundërpostim në FB Saliut: Kush e shiti Kombëtaren, ju Berishët apo ne shqiptarët?

October 25, 2014 10:45

Braçe, kundërpostim në FB Saliut: Kush e shiti Kombëtaren, ju Berishët apo ne shqiptarët?

Pas akuzave të Berishës ndaj qeverisë se nuk ka lobuar aq sa duhej në UEFA, ka reaguar edhe deputeti Erjon Braçe, i cili i kujton indirekt dhe qëndrimin e supermbesës së  ish-kryeministrit në favor të huliganëve serbë.

“Për çfarë lobimi flet ti Sali Berisha? Për cilën vizitë flet e qëllon ti? Po si ka mundësi që i vetmi ti dhe “stani yt” mund të bëni lidhjen mes një vizite në Serbi dhe një vendimi të UEFA-s? Dhe kush? Ti, Sali Berisha, mbiemri i të cilit ishte argumenti më i madh mediatik gjatë kësaj jave në Beograd nga Shqipëria, për shkak të “opinionit” të pafajshëm të një Berishe në favor të tezës serbe se “ne shqiptarët thyem rregullat në fushën e Beogradit”! Kush e shiti kombëtaren e futbollit, ju Berishët apo ne shqiptarët? Ju e keni zanat të na shisni të paktën këto 20 vitet e fundit”, thekson deputeti Braçe në Facebook.

Deputeti socialist vijon më tej duke sjellë në vëmendje thyerjen e embargos së naftës që OKB i kishte vendosur Serbisë gjatë kohës kur Berisha ishte President.

“Dhe një gjë, kur merr e flet, qëllon një shqiptar për atë vizitë, duhet të dish që ne po shkojmë atje si shqiptarë dhe aletatë të mëdhenj të fiqnjëve në rajon, nuk po shkojmë për biznes kriminal, t’u çojmë naftë, benzinë, për tanke e avionë ushtrie, siç ti bëre e atë vranë, kroatë, boshnjakë, shqiptarë të mirë e patriotë mbi të gjitha, në një betejë që për partnerët e t’u të biznesit nacionalist ishte betejë gjaku, etnike e fetare!”, shkruan Braçe.

October 25, 2014 10:45
Komento

22 Komente

 1. Meteh October 25, 11:04

  E ç’te beje Braçe i ziu,Kur peball eshte llafexhiu,Berishet shtohen si miu,Dhe me huqe shpell-ariu.Po ç’te beje mbese shkret,I mer urdhrat nga ky…vet,Po ti mbroj Serbet vet,E ben te nxihet komplet.

  Reply to this comment
 2. Toni October 25, 11:36

  o Brace shitja e kombetares tone nga familja serbe berisha nuk eshte se nuk u priste u dinte me kohe,po pse pak ndyresira i ka bere ketij kombi ky skizofren,bastard serb hesapi.

  Reply to this comment
 3. Lorten October 25, 12:12

  Mulah Saliu!
  Mullah m…ti!

  Reply to this comment
 4. LORA October 25, 12:13

  Prandaj ju votuam juve Brace djali ,per te denuar dhe konfiskuar ata qe shiten jo vetem Kombetaren e futbollit por kriminalisht shiten e shkaterruan interesat startegjike te ekonomise dhe sigurise se shtetit te shqiptareve.
  Brace djali,je nga deputetet me te respektuar dhe interpret i sakte i shqetesimit dhe revoltes publike.
  DREJTESI,vetem drejtesia e shpeton Shqiperine tone o Erion.Edhe sa do te presim qe ta shohim e prekim drejtesine,qe ka 24 vjet qe u mungon qytetareve me korrekte te Atdheut tone.

  Reply to this comment
 5. ivani i madh October 25, 12:21

  po cke o Brace qe i sulesh Saliut,ai po mbron supermbesen deri sa ti zbuten bythet se pasaj ajo mbron jo veten e familjen Berisha po gjithe fisin ne Serbi ,Bosnje e Greqi.Se ate qe se beri dot gjyshi unde palle do e beje supermbesa ne mes me sh..AH.le.

  Reply to this comment
 6. mustafa October 25, 12:56

  Mjaft o Braçe. Mjaft u drejtohesh kolegëve të tu në fb. Ke një sallë kuvendi në dispozicion. Lërua të varfërve e të pa pushtetshmëve këtë portal. Merre dhe plakun Mere me vete e mos na çani dërrasat në çdo minutë. I kujton Berishës çka bërë e çka bën kundër këtij vendi, bile tashmë edhe shitjen e ” kombëtares” nga mbesa. Pse shitja e ndeshjes u krye nga mbesa e tlj? Pse çfarë pozicioni kishte: Presidente e FSHF? Trainiere? Përkthyese? Le nam! Në keni me se ta akuzoni e të provoni akuzat, çojeni në gjyq e të na bien veshët rehat. Bëni detyrat si pushtetmbajtës e mos na u qani neve që jemi pa punë. Mësoni të paktën nga hasmët tanë shekullorë. E bënë kopilin e na e lanë në derë. Lobuan e na e futën më tresh. Ju nga i pari te i fundit u hapët si purtha në dërrasë me nacionalizëm fb. Harruat që nacionalizmi ka të bëjë me shtetndërtimin e me respektin për kombin. Ju nuk keni komb,jeni europianë! E morët përgjigjen. Tani ju lutemi të nderuar politikanë duam qetësi. Nuk mbytet varfëria e rritja e çmimeve me nacionalizëm folklorik. Mjaft na trajtuat si budallenj.

  Reply to this comment
 7. info analitike October 25, 13:33

  Ah Braceziu qe mbytet ne lumin e llafeve te veta. Po per rastin e Austrian Lottery perse nuk flet Bracja bashke me Ballen? Kur ishin ne opozite benin be e rrufe se do te benin namin. Me sa duket qekur Bracja ka vene syze eshte bere si xha Beqoja tek Filmi “Kapedani”:
  http://gazetatelegraf.com/qeveria-gogel-e-bixhozit-australin-lottery/

  Reply to this comment
  • aa October 26, 09:03

   Eh more shoku Anal! Na shpjego me pare perse nuk foli me Berishoviqi per Regency Casino pasi u be mbret, per here te dyte?

   Reply to this comment
   • info analitike October 26, 09:24

    aa,

    Meqe paske ngelur akoma tek a-ja ndoshta nuk e ke marre vesh se nga 23 qershori pushtetin e ka marre Bracja me shoke qe u betuan se do t’ia rregullonin qejfin Berishes. Se si po ia rregullojne po e sheh edhe ti, por me siguri ti e sheh nga pozicioni anal.

    Reply to this comment
 8. Bureto October 25, 15:14

  S’e ç’me ngjan kjo fotografi me ate te bere dikur me Enver Hoxhen dhe Nako Spirun. A ka ndonje ngjajshmeri tjeter midis ketyre te dyve, perpos faktit qe Spiru vrau veten, ndersa Enveri vdiq nga perendia, edhe pse ne fund te jetes, u budallalleps.

  Reply to this comment
 9. Sali komunisti i pabese dhe serb October 25, 16:14

  Superkurva me 36 pirsa, sic ka deklaruar edhe vete 5 te tilla i ka vene te vegla e punes poshte, nje e ka vene per kujtim te super kriminelit, kur te bej seks t’a kujtoje. U shtuan shume bucet e fisit te Berishajve.

  Reply to this comment
 10. Enea L October 25, 17:50

  Te lumte goja o Braçe qe thua te verteten. I droguari kokekrisur i Shqiperise, Sali Berisha ka kaluar ne megalomani. Eshte nje nga me te pasurit e Europes me leket e fitaura nga shitja e Shqiperise dhe nuk pjerdh me njeri.

  Reply to this comment
 11. MERIMANGA E KUQE October 25, 19:04

  O BRACE PSE E HARXHON KOHEN KOTE ME ATE KRIMINELAI E KA VENDIN NE MEQE VETEM ATJE GJENE REHAT AI DHE NE

  Reply to this comment
 12. gjermani i fundit October 25, 19:31

  per 5 minuta qe fluturoi droni mbi stadium dhe shkalloi e tere Serbia,merreni me mend qe sali berisha,droni i Serbise ne qeverite dhe politiken shqiptare ka 24 vjet mbi kokat tona.

  Reply to this comment
  • aa October 26, 09:05

   Te forte paskemi qene!
   Kot nuk thone: “Shqiptari nuk duron me shume se… 500 vjet!” 😉

   Reply to this comment
 13. salushi shqupi October 25, 20:58

  ai ka shit mbesen e vet jo ma kopmbetaren qis hane dreqi

  Reply to this comment
 14. Pëllumb zaimi October 25, 22:06

  Fjalë imzot fjalë? Vepra hiç!? E sjell bukur “info analitike” atë që kini thënë për lotarinë kombëtare. Po se mos vetëm për shkuljen e saj jini betuar ju? Rezultati,zero me xhufkë në shumë “përbetime” braçe? Braçe,ju bashkon katovica por që ta mbuloni bëni sikur fusni njëri-tjetrit gozhdë e spica??? Jini bashkepuntorë për ta rjepur këtë popull të gjorë!? Lojës tuaj i ka dalë boja braçe? Me krimet që ka bërë saliu një orë nuk duhej të kishte mbetur i lirë,një orë o braçe? More braçe more braçe që bën zhurmë si kanaçe!? Prova ndëshkimi ose mos llapni më se nuk ju beson kush? Nuk janë më shqiptarët e parë o braçe? Tung o kanaçe!

  Reply to this comment
 15. Pëllumb zaimi October 25, 22:08

  @@@ ??? Fjalë imzot fjalë? Vepra hiç!? E sjell bukur “info analitike” atë që kini thënë për lotarinë kombëtare. Po se mos vetëm për shkuljen e saj jini betuar ju? Rezultati,zero me xhufkë në shumë “përbetime” braçe? Braçe,ju bashkon katovica por që ta mbuloni bëni sikur fusni njëri-tjetrit gozhdë e spica??? Jini bashkepuntorë për ta rjepur këtë popull të gjorë!? Lojës tuaj i ka dalë boja braçe? Me krimet që ka bërë saliu një orë nuk duhej të kishte mbetur i lirë,një orë o braçe? More braçe more braçe që bën zhurmë si kanaçe!? Prova ndëshkimi ose mos llapni më se nuk ju beson kush? Nuk janë më shqiptarët e parë o braçe? Tung o kanaçe!

  Reply to this comment
 16. M A R K O October 25, 22:21

  Berishet shesin bythen e tyre por jo kombtaren.

  Reply to this comment
 17. arif October 25, 23:57

  Ca te them per Erjonin!per dite suprizohem! Bravo Erjon mos ja u hiqe kemben na fyti. Ne fyti mbajua qenerise. BRAVO.

  Reply to this comment
 18. Era October 26, 06:26

  Na lodhet!

  Reply to this comment
  • luli October 26, 10:22

   Jo na lodhen por na shkatrrun nervash. Tani po ju bej nje pyetje pse nuk marrim nje nje nisem qe nje dit te javes te mos klikojm asnje gazet . Te shohim si do reagojn keta te medjas e polikolopet tona.

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim