Braçe: Basha me shtëpi duplex dhe ashensor privat

November 20, 2014 18:19

Braçe: Basha me shtëpi duplex dhe ashensor privat

Kryetari i Komisionit të Ekonomisë, Erjon Braçe ka akuzuar drejtuesit e demokratëve për deklarata të rreme, ndërsa përmend dhe një pjesë të pasurive të kolegëve të tij deputetë demokratë.

“Cili nga udhëheqësit e Protestës? Berisha, Basha, Topalli, Paloka, Imami, Bode, Noka, Selami, Bumci, Tafaj, Pollo, Tabaku, Ristani etj, vuan mungesën e punës, mungesën e të ardhurave, mungesën e pronës, çmimin e energjisë, prishjen e shtëpisë a dyqanit pa leje, tarifën e studentit? Cili? Berisha me shtëpinë vet i dytë 130 metër katror? Basha me duplex e ashensor privat që harxhon energji sa një kopsht fëmijësh e me fashë të mbrojtur? Topalli me tokë në parkun e Razmës? Paloka me makinë që konsumon sa një autobus? Ristani me Harli që kushton sa një shtëpi?”, shkruan Braçe duke shtuar se ata kërkojnë thjeshtë protestën e gjithkujt ta kthejnë në pushtet të tyre sërish.

November 20, 2014 18:19
Komento

5 Komente

 1. info analitike November 20, 19:18

  Brace harron se dikur perdorte te njejten taktike per te nxjerre njerezit ne proteste me 21 janar, biles edhe udheheqesit e atehershem te protestes nuk me duket se kishin probleme ekonomike, pronash apo ndonje problem tjeter nga ato qe permend.
  Sot Bracja e ka harruar arsyen e asaj proteste sepse e ka vene ne krye te parlamentit, e ka harruar se ishte pikerisht Ilir Meta qe i cilesoi “kokepalare” protestuesit!
  Si ta kuptojme kete logjike ku protestuesit e djeshem kishin te drejte te protestonin sepse i mbeshtetnit juve ndersa keta te sotmit e humbin kete legjitimitet sepse i mbeshtet PD-ja.
  Sidoqofte, ku jeni me premtimet qe i bete njerezve? Kjo eshte pyetja qe kerkon pergjigje dhe jo llogjet e facebook-ut qe i ke me kaq qejf.

  Reply to this comment
 2. kris 1 November 21, 05:25

  protesten e 21 janarit e udhehoqi piktori me rucin e kompani.ata nuk ishin vjedhur vete dhe dolen si hipokrite ne proteste ,bile lane dhe viktima te pushtetit te Saliut.Po kesaj ke per ti dhene ndonje spjegim ti?

  Reply to this comment
 3. info sintetike November 21, 09:12

  Ne pergjigje te informacionit “anal-iik” te mesiperm : “Nese demonstruesit e 21 janarit dolen per te ndalur frenezine e pushtetit te PD-se ne plaçiktjen e vendit, proestuesit e sotem kane te drejte te dalin perseri per t u ankuar per sistemin e monarkise se Berishes qe e katandisi vendin ne kete pike”.

  Pas nje vuajtje gjysem shekullore nen sistemin komunit, demokracia e PD-se nuk ka bere gje tjeter veçse e ka shtyre vendin ne kolaps, ne kaos, ne menxyrje dhe mjerim te thelle.

  Premtimet e bera njerezve nuk realizohen per 1 vit si me shkop magjik dhe kete populli e di dhe s ka nevoje per anal-izat anal-itke te kokeshiturve dhe kockalepiresve te ish sistemit pseudo emokratik.

  Keni me shume kurajo dhe guxim te pranoni te verteten e mjerueshme ne te cilin keni shitur shpirin tuaj a Anal-ist Anal-itik.

  Reply to this comment
  • analulluk November 21, 13:54

   Mos fol me fjale me te medha se shtatin more zoti deputet. Ato qe ka basha, berisha e lloji i tij, po i kane sot me i keqi nga zengjinet e rinj te PS qe bejke akoma koken me xhel. Topalli ka toke ne razem si shumica e parise se atij qyteti, toke qe enver hoxha ia mohoi sapo hyri partia ne 46. Ca deshe ti, tia falte partise tate token e babit te vet?

   Reply to this comment
 4. sali-21-janari November 21, 10:13

  o braçe ku ka me i çu te gjitha ato pare qe vodhi rrugenn- durres -kukes ai tani i perdor per ristana- ashensore -barkderrat e saliut te bajne rromuja per motrat e tija per smerlapet e malokeve te vuçidolit-asht ba katrahur ne shqup por nje dite ne qoftese se denon zoti do ja pallosi temen robi se ka dhan urdher te vrasi 4 vete me 21 janar ai eshte monster shikojeni kur flet se si i luan buzet ai do jete pederas -homoseksual -homofil -pedefil dhe +steril moter smerlapi

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*