Braçe-Bashës: Fevziu mund të mos e kthej kokën pas për krimet e tua, por jo ne

September 26, 2014 09:50

Braçe-Bashës: Fevziu mund të mos e kthej kokën pas për krimet e tua, por jo ne

Deputeti socialist, Erion Braçe, ka reaguar pas deklaratës së Lulzim Bashës në emisionin “Opinion”, se nuk do ta kthejë kokën pas për ngjarje si ajo e 21 janarit.

Braçe thotë se Fevziu mund të mos e kthejë kokën pas, por jo ne.

Ai shprehet se për një keqbërës nuk mund të ketë një fillim të ri, pa u gjykuar më parë për krimet e tij.

Jo Lulzim, jo!

Do ta kthejmë kokën pas, për çdo ngjarje që bart krim e për të cilën nuk është bërë drejtësi.

Lexova CV-në e tij e në të me krenari thotë se ka qenë minister i Transportit.

Po ne, përse nuk duhet ta kthejmë kokën kaq pas e të kujtojmë se:

Si minister i Transportit Lulzim Basha është hetuar, por nuk është gjykuar për një krim me pasojë një dëm të llahtarshëm ekonomik deri në 230 milion euro në vetëm 60 kilometra?

Fevziu mund të mos e kthej kokën deri aty, ne të tjerët jo!

Lexova sërish CV-në e tij e në të me krenari thotë se ka qenë ministër i Brendshëm;

Po ne, përse nuk duhet ta kthejmë kokën kaq pas e të kujtojme se:

Si ministër i Brendshëm, Lulzim Basha ishte në komandë të një skuadre pushkatimi që ekzekutoi pa gjyq por me urdhër, katër qytetarë të pafajshëm aty ku kerkush më parë nuk kishte guxuar të pushkatonte, as Zogu, as fashizmi, as nazizmi e as diktatura?

Fevziu mund të mos e kthej kokën deri aty, ne të tjerët jo!

Lexova edhe një herë CV-në e tij e në të me krenari thotë se ka qenë ministër i Jashtëm:

Po ne, përse nuk duhet ta kthejmë kokën kaq pas e të kujtojmë se:

Si ministër i Jashtëm, Lulzim Basha udhëhoqi një proces të shkruarjes e nënshkrimit të një marrëveshje që i hoqi në mënyrë antikushtetuese Shqipërisë një sipërfaqe territoriale prej 225 kilometra katrorë?

Edhe një herë, marrëveshje e gjykuar si antikushtetuese nga Gjykata Kushtetuese e Shqipërisë.

Për gjithkënd mund të ketë një ditë të re, edhe për keqbërësin, por pas gjykimit, ndëshkimit e shlyerjes së dënimit!

Rrugë tjetër nuk ka”, shprehet deputeti socialist.

September 26, 2014 09:50
Komento

37 Komente

 1. LANDI September 26, 09:56

  ikor pall se na kini merzitur kaloi nj vit ne pushtet e vetm me deklarata mbetet si dije ne opozit e sot ne pushtet .ik se ushplat plera jeni te gjith

  Reply to this comment
  • MENTORES September 26, 12:50

   Opo ti o Brace, je duke bere namin. Te pakten e dime me cfare premtimesh do dilni per 4 vjecarin e ardhshem, se per zgjedhje lokale, do i mashtroni perseri shqiptaret e shkrete!

   Reply to this comment
  • Devolliu September 26, 19:09

   Kriminelët duhet të gjykohen e të dënohen për krimet e bëra.

   Reply to this comment
 2. psy September 26, 10:02

  Te lumte ty Erion,keshtu mund te flase vetem ai qe eshte i paster,qe nuk i ka borxhe askujt dhe keta jane te rralle ne kete vend!

  Reply to this comment
 3. LORA September 26, 10:26

  Faleminderit Erion djali.
  Pres ,sa me shpejt, shkuarjen ne vendin qe meriton te lul-puthador-kusaro-kriminelit.

  Reply to this comment
  • Toni September 26, 10:42

   Loraaaa lul CONCHTA eshte kamorrist i 21-janarit dhe arsen lypen i rruges se kombit pa llogaritur gjemat+baterdite e tjera..

   Reply to this comment
 4. Daniel September 26, 10:29

  Nuk mundet te kete Rilindje,pa kthyer koken pas. Reforma ne drejtesi do ta bej realitet Rilindjen.

  Reply to this comment
 5. shqipatri September 26, 11:03

  ky si baba i tje sali ka mbeshtetje amerikane shikoni kuushe i vodhi 3 miliarde euro pere 130 km firmate e pameshirshme hajdute turko amerikane skandale dhe minister ishet biri i ketyrefirmave sali lulzim urrime o shefa qe keni babe te forte i kame zili

  Reply to this comment
 6. bbb September 26, 11:16

  Erjon braçe ka 20 vjet ne politike dhe mund te thuash qe eshte deputeti me i paster dhe i pa korruptuar ,ky eshte modeli i ps, dhe kryeministrit te tille deputet i duhen dhe ti mbaje afer se nuk te zhgenjen kurre ky djale

  Reply to this comment
 7. September 26, 11:21

  Nje here , nje mace gjemon nje mi dhe’ me dhe’ . Ne nje çast kur macja ishte shume afer kapjes se miut ,per çudi ai i humbi nga syte. Kontrolloi kudo por nuk e gjeti dot .E merzitur macja u largua. Mbas 10 minutash ja beh miu , miu pa dashje kishte rene ne dobizhanin e rakise dhe mbasi kishte pire disa gellenka raki filloi te çirrej me te madhe : ku eshte macja se do tja q* ropt e shtepise.
  Morali i fabules i dashur Braçe , deri dje ishe mi dhe deri ketu OK . Po tani je mace apo akoma mi?

  Reply to this comment
 8. sabah September 26, 11:33

  Të lumtë,Erion! Pas disa vitesh ky person duhet të bëhet gati për kryeministër! Deri tash, sa e kam ndjekë punën e tij, e meriton

  Reply to this comment
 9. drejtesia September 26, 12:04

  z. Brace ,kerkojme te ngrihet byroja kombetare e hetimit..sepse kush eshte nje serb nje ushtri antishqiptare e drejtuar nga sali krimineli qe vetem krime ka bere ne kete vend te hetohet saliu,ky e gjithe ushtria agjenturore qe shkaterroj e shiti e plackiti vendin duke vendosur pasuri te padrejte ,,kerkoj te hetohen e te denohen e pasuria t’i sekuestrohet….
  Shko nje here para drejtesise qe ka emrin drejtesi e jo kjo qe ka ndertu babai yt saliserb antishqiptari e ti sahanlepiresi i tij…cdo dite po ta shkruan populli…ulu lexo more fyll nga trute…
  Shko depono para hetuesve se :
  1.-Sa mbi 300 mije euro ,ti me saline+argita etj vodhe ne rrugen e kombit..?me detyren e ministrit te transportit ,,shiof punen sa shkelje ligjore ke.mos jep deklarata qe zbaton ligjin se je nje njeri qe nuk din ku e ka shtepine “LIGJI”…./.MASKARADE ANTISHQIPTARE…BURG E KE VENDIN….
  2.-Vrases e kriminel qe vrave 4 njerez te pafajshem ne shesh me 21 janar e rrije ne maje tarraces se kl/ministrise…..sollet gazin lotues nha serbia me mbyt shqiptaret ..oh sa ka do vijne te deponojme me fakte se cfare ke bere ti me detyren tende Min i brendshme,,se saliserbi te ka shetitur ne gjitha digasteret per te shkaterruar cdo gja…idem sic bere me pun en tende ne EULEXS ,kur punoje i perkushtuar ne zbatim te Fasllicit e koleges tende,qe ishit nje ne mendje e veprim,Argites….kemi lexuar shume per ty..genje sa te mundesh se je njelloj si pasa saliserbit edhe para opinionistit Bledi mashtruesit e fallsifikatorit…qe njelloj si ju ka pervetsu me shefin e tij A.Frangaj parat e shqiptareve apo jo moj Min. e Mbrojtjes qe drejtohesh nga Imam bajalldia i saliserbit…se edhe ju jeni ne pritje te sahanave qe do lepini vetem me urdher te saliut….ne burg e ke vendin o maskarade….kur do denohesh do ta them emrin e vertete….
  -Kush financoj per shkollimin tuaj,me parat e kujt u shkollove, bleve vila ne Hollande,more edhe nenshtetesi e pasaport Hollandeze…e pse nuk rrefehesh kush financoj,kujt i sherben o agjenture e piset antishqiptare….
  3.-Pse rrine ne ate karrike k/bashkiakut me vota te vjedhura ne sy te gjithe popullit i vodhe, edhe ne prezenc te nderkombetarve dhe numeroje kutite nxjerr nga” kazanat e plehrave” Ristani ,nje hajdut i burgosur nga saliserb antishqiptari….se sic duket nuk ju bind qe ti sherbente e burgosi e tani qe ka kryer mire sherbimin ,qe duhet shkuar perseri ne burg per shkeljet ligjore me vjedh votat tuaja qe te behesh k/bashkiak i Tirane…e ja ku e katandise…asnje premtim, shkaterrim ,shkaterrove e le Tiranen pa stacion treni, shinat ku i dergove,besoj ne serbi se akoma nuk ka dale transparenca apo hetimi…e gjitha parat e bashkise i pervetson nepermjet kunatit tend taman mafje e hajdut qe e ke vendin ne burgim te perjetshem..
  4.-Kushta jep te drejten ta pervetsosh kete pasuri=SHQUPIN e ushtrise,mos je pronari i pasurise shteterore, pagueni parat atehere te shohim ne se edhe mund ta blini…Ketu kerkoj qe prokuroria te hetoj mbi kete veprim prej padoni si shkelje e saliantishqiptarit,sa ka ba e nuk denohet??/pse kerkojne qe kete pasuri kombetare qe do perfundoje idem si hotel Dajti..o hajtut…/o sa ka…pjese e shkaterrimin shitjes e plackitjes pasurive shtaterore…
  5.- Nuk do leje pa permendur qe akoma s’ka dale tymi i hetimit per bemat Tuaja me ate, Per shtepine e verdhe qe ke sajuar Ti o serb, e ke akuzuar ti o antishqiptare,si me qene hetues o maskarade ,sipas teje gjoja ,per kryerjen e transplantiti te organeve nga UCK…A DO VIJE DITA TE TERHIQESH ZVARE…..MASKARAT…DUKE TE PARE VEPREN E NDYRE QE KE KRYER…KERKOJE PROKORORIA TE ARRESTOJE URGJENTISHT O ANTISHQIPTARE…pa permendur eleminimin e ish/kolegut qe do te konkuronte ne PD qe eshte parti antishqiptare e nje parti fashiste,te gjykohet edhe vrasja e te ndjerin Sokol Olldashi,qe lexova,ne kete shtyp… qe na paskeshin mbyllur hetimet..prokororia..pse ..keni hetuar me zbatim urdherave te sali bashes…jo,ore .jo ore jo do e gjykoje,bashke me kete veper kriminalistike edhe nga Byroja Kombetare e hetimit,qe pritet te veproje ligjerisht e pa varuru sic e kerkoni ju ,sic e ka SH.B.A ,Per gjitha vrasjet nga viti..1990 e deri me vitin 2014,duke akuzuar sali antishqiptari edhe per vrasjet ….si te 3500 vete 1997, etj ,si vrasjen e Azem Hajdarit dhe ate te Sokol Olldashit, te Shantos,Trebickes e Xhindit etj se Gerdecin e 21 janarin eshte premtim i votave qe keni marre nga populli z.Brace…kete mos e harroni…se populli eshte gjykatesi me i madh… qe vetem vrasje din te besh =o ushtri prej krimineli =binjaku i saliserb antishqiptarit…mos genje se populli pret denimin ten maxsimal….nuk te mbron B.Fevziu sepse do jete i burgosur edhe ai….

  Reply to this comment
 10. Naftetar Vjeter September 26, 12:04

  Landi shume i zhgenjyer qenke pamvarsishte qe ke votuar per lulushin hapi syte e veshet u mbyllen piramidat e arsimit u miratua reforma po shendrrohen te gjithe qytetet u pastrua llumi neLazarat e Dukagjin keto sjane berene 20 vjete e aq me keqe ne 8 vjete e fundit ku u legalizua cdo gje ne heshtje ku rrumpalla mbizoteron mbi ligjin ki pa durim se do shohesh akoma gjera qe do ta shenderrojne Shqiperin ne nje vend me te paster me te qete pamvarsishte se disa politikan sduan qe te zbatohet ligji ku gjykata eshte me se e inkriminuar rasti tipik lirimi i krye hajdutit te bankes eshte nje alarem qe keta gjyqtare duhe te shkulen nga themelet se jane te zhyturne ne llumin e korrupsjonit.

  Reply to this comment
 11. Drenicak September 26, 12:24

  Te lumt Erjon !!
  Erjon a ka mundsi bre burr mbiemrin mi ndrru se nuk po mujm as me te desht ne shqiptaret e Kosoves .
  Mbiemri i yte eshte mbiemer serb nese perkthehet ne gjuhen shqipe i bije VLLA.
  Une nuk e kuptoi pse nje ftyr publike duhet te mbaj mbiemra sllav apo turk.
  Dikush duhet te merret edhe me ket problem qe kto barbarizma sllav a turk ti heqim nje her e mire.

  Reply to this comment
  • bato September 26, 23:00

   O Drenicak!
   Mbiemri Brace eshte tipik shqiptar, te pakten keto 500 vjetet e fundit dhe vjen nga emri Brahim, ose Ibrahim. Ne Shqiperi, Ibrahimit i therrasin shkurt Brace!
   Po ty mbiemri te shqeteson apo fjalet e tij qe jane gozhde ne trupin e felliqur te politikesh shqiptare?

   Reply to this comment
 12. naim September 26, 12:28

  Ky eshte nje zotni qe duhet te vleresohet si nje nga perfaqesuesit me dinjitoz te popullit ne parlament,kualiteti te ketij modeli jane aset me i nevojshem sot per te bere endren realite ,shqiperine dinjitoze ne ballkan dhe perpjekje per ta integruar ne evrope,ku popull do ti duhet shume kohe per te kompesuar kataklizmon e berishes & co,

  Reply to this comment
 13. Kris 1 September 26, 12:31

  Se nuk kthehet pas ne shqiperi lulzon krimi,korrupsioni,hadutlleku dhe prostitucioni.
  Sic duken punet o Erion kete psikollogji ka dhe partia socialiste dhe Lsi ne pushtet.
  Edhe Napoleoni dhe floriri praktikisht punet e paste njesoj si Saliu me te pasmet nuk merren,Kane booll pune perpara.

  Reply to this comment
 14. Al September 26, 12:49

  Bravo Erion ! Edhe ky njeri duhet te jape llogari per demet qe i ka shkaktuar vendit tone >

  Reply to this comment
 15. Skraparlliu September 26, 14:41

  Brace,je i sakte si gjithnje.Bravo per kurajon qytetare.
  Ku jane deputete e tjere qe heshtin.
  Te na thote ndonje fjale Blushi per mikun e tij Fullani qe e votoi per guvernator

  Reply to this comment
 16. XHEZAIR September 26, 14:47

  BRACE VETEM LLAFE KENI .Po te ishit burra e kishit kap Bashen prej b.. dhe e kishit rrasur mbrenda.

  Reply to this comment
 17. Anonimi September 26, 15:26

  Miri i thua gjerat zoti Brace … cdo gje po ngelet ne kuadrine e agjitacionit dhe te propagandes , ishalla kete here do zoti vete fjala te P R O K U R O R I , i zgjedhur dhe i emeruar nga P A D R I N U A , por me sa kuptoje une, prokurori LLALLA eshte tredhur e rrahur qysh i vogel , PS eshte bere si parti e tellalleve ,…, sa me shume flisni e bertisni , aq me teper na mbushnin mendje se nuk jeni ndryshimi … zgjedhjet e ardheshme do te vertetojne se sa do te ju ndjekin ,ata qe ju votuan me 23 Qershor … Koha Gjygjetari me i mire , le te presim dhe te shpresojme .

  Reply to this comment
 18. labinot September 26, 15:42

  EMRIN Brace,shqiptaret poshte Shkumbinit e perdorin si shkurtim te emrit turko-arab Ibrahim.Brace nuk ka te bej me sllavishten brat,bullgaro-maqedonishten bratko dhe serbishten bratce.Prandaj fli i qete Drenicak!

  Reply to this comment
 19. Sallakja September 26, 16:00

  I nderuar Erion !
  Shume mire ja bere ketij te pa udhi, ja perplase ne fytyre.
  Ta marin vesh mire se kur flet Erion Brace tundet vendi.
  Pse kush jemi ne ? Fevziu ? Jo more te keqen jo, koken mbrapa
  do ta kthejme qe c’ke me te. Biles me koke mbrapa kemi per
  te ecur. Thone se po te ecesh me koke mbrapa i bie shtylles.
  Po keto jane llafe te pista as mos i degjo fare.
  Vetem se eshte nje problem i vogel per punen a asaj koke mbrapa.
  Te shohim mbrapa deri tek Basha ?
  Apo nje cik me mbrapa deri tek Saliu ?
  Apo edhe nje cike deri tek Nano ?
  Apo te zgjatemi teri tek Ramizi ?
  Apo ti luajme fene te vemi deri tek Enveri ?

  Cfare te bejme me kete mut koke se na ngeli mbrapa ?

  Reply to this comment
 20. s... September 26, 16:02

  Dakort z Erion po kur do e kemi nderin te shohim drejtesin apo mandatin tjeter ??????????????

  Reply to this comment
 21. Mark uk September 26, 16:45

  Filloj mistreci i Beratit.Si nuk u ngop tash 24 vjet duke bere si ato konet e voga.As gja nuk ka nxierr ne drite.

  Reply to this comment
 22. Mali September 26, 16:46

  Te lumte Z.Erion per pastertin qe ke dhe vendosmerin per vendosjen edrejtesis.
  Pa u bere drejtesi nuk ka shtet,nuk ka parti,nuk ka moral,pra nuk ka asgje.
  Shumica nuk ben dot prokurore e gjykate por,me forcen e kartonave ta ndryshoi
  drejtesin dhe ti kethej ne realitet premtimet per drejtesi.Drejtesi nuk do te thote
  cuarje ne prokurori por kembengulje per denimin e krimeve dhe sekuestrimin
  e gjithe kapitalit te vene me grabitje.Deri tani pas nje viti kemi vetem zhgenjim.
  Te presim e te shpresojme.

  Reply to this comment
 23. beni September 26, 18:13

  Erjon ke te drejte, por keto gjera nuk behem me face book !

  Reply to this comment
 24. Tironsi September 26, 18:16

  T rrime shtrember po te flasim drejt.Z.Brace eshte politikani me aktiv dhe me luftarak.Kur te tjeret prisnin se si do te venin ngjarjet Ai denoncoi pa rreshtur Full-Hajnin, dhe Legenet qe e mbeshtesnin,Gjithmone eshte treguar i paepur ne luften qe ben.Po rezultati nuk varet prej tij.Duhet te mbeshtetet me fort dhe me efikasitet.Po te ndodhnin kto prapsira ne vende te tjera ku vepron realisht Ligji, do te viheshin pas Hekurave ,te korruptuarit dhe vrasesit

  Reply to this comment
 25. MERIMANGA E KUQE September 26, 18:50

  PSE E LINI JASHTE O KOKE KASHTE TU HAJE KOKEN ME AVASHE

  Reply to this comment
 26. TROPOJA September 26, 19:10

  « Një zog mbi një pemë nuk ka kurrë frikë se mos thyhet dega, sepse ai ka besim në krahët e tij e jo tek dega».
  – Shqiptarët, që kanë besim vetëm tek «Aleatët» e jo në veten e tyre, po provojnë 70 vjet zhgënjime me lloj-lloj «Aleatësh», pa e nxjerrë dot mësimin e duhur. Si popull, nuk kemi tru as sa një zog…

  Reply to this comment
 27. M A R K O September 26, 20:36

  Hollandezi fluturues gjykohet vetem me i fut prasin e Kasharit ne prapanice ti dalin syte kakerdhok, pastaj besoj do te flase e te pranoj krimet ne bashkepunum me shtazen tjeter gjarperin e Zi Berishen.

  Reply to this comment
 28. lary September 27, 01:23

  nje fjale e urte thot qeni qe leh nuk te ha.o denojini ose mos beni gam gam perdite. nuk u ha nje mortje qe tallet dhe I pjella e fullanit me ju dhe u quan qen qe lehni.kapeni nga koka jo nga bishti.duhet te benit refoformen ne drejtesi .keni pasur ne dispozicion tere kete kohe.pastaj merruni me problemet se keshtu si e keni nisur do qeshet me ju.BENI REFORMEN ME PARE.

  Reply to this comment
 29. Mark uk September 27, 07:53

  Shko e lesho lopet se tu be vone o Marko

  Reply to this comment
 30. anonimus September 27, 09:37

  GAZETARI BLENDI FEVZIU ESHTE BERE SI PERSONAZHI LULO MURRIZI I SHKRIMTARIT MICO KALLAMATA TEK NJE ROMAN I KETIJ TE FUNDIT.

  Reply to this comment
 31. marinari September 27, 14:56

  ERION BRACE JE DJALE PER SE MBARI,FLORI FARE

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim