Braçe: Berisha nuk do bëjë dot pis luftën duke veshur me lavdi kuislingët

November 29, 2015 21:16

Braçe: Berisha nuk do bëjë dot pis luftën duke veshur me lavdi kuislingët

Deputeti Erjon Braçe shkruan se askush nuk do të mundë të bëjë pis Luftën Antifashiste Nacional Çlirimtare duke përkujtuar, lartësuar e veshur me lavdi kuislinget, ministra e zyrtarë të qeverive fashiste e naziste

“Shqipëria e shqiptarëve,kurrë e tradhtarëve! Partia e Sali Berishës nuk do të mundë kurrë të bëjë pis Luftën Antifashiste Nacional Çlirimtare! As kur ndërron datën e çlirimit të vendit, as kur mungon në ceremoni, as kur mungon në varrezat e dëshmorëve, as kur nuk thotë asnjë fjalë për dëshmorët e kombit, as kur ngatërron “dëshmorët e saj” apo “gardistët e diktaturës” me luftën për liri, kundër fashizmit e nazizmit!

Por mbi të gjitha, partia e Sali Berishës, nuk do mundë kurrë, po e përsëris kurrë, të bëjë pis luftën Antifashiste Nacional Çlirimtare, duke përkujtuar, lartësuar e veshur me lavdi kuislinget, ministra e zyrtarë të qeverive fashiste e naziste gjatë Luftës Antifashiste Nacional Çlirimtare! Ndaj, kur dërdëllisin për “përballje pa kthim”, duhet të kujtojnë se kurrë nuk do mund të ndryshojnë historinë e tradhtarëve”, shkroi dje deputeti Braçe në Facebook. / E. K

November 29, 2015 21:16
Komento

4 Komente

 1. qifteli me lesh November 29, 21:41

  po kur ishte komunist ,
  cfar thoshte ku putane per Luften e Na.Co-s ,
  apo ateher s’kishte mendime ndryshe se e kishte gjuhen e xanum me lepirje sumash komuniste , dhe gojen plot me shurren e komandantit legjendar Prijesin e Partis Komuniste

  Reply to this comment
 2. naftetari November 29, 21:42

  Rrofte 29 Nentori poshte kuislinget dhe larot e tyre.

  Reply to this comment
 3. intelektuali November 29, 22:17

  LANC-I KRIMINAL I ENVER HOXHES VRAU USHTARET ANGLEZE NE KANALIN E KORFUZIT O ERJON BRACE ENVERISTI

  A nuk e ke mesuar se Gjykata Nderkombetare e Hages sanksionoi
  Shqypnine me konfiskimin e floririt te Zogut qe u gjet ne Bavari dhe ja dha Britanise se Madhe si kompensim? Nese nuk e di kjo tregon se nuk e ke vendin ne Parlamentin e Shqypnise dhe se fajtori kryesor per mjerimin e Shqypnise sot eshte pikerisht MURTAJA bolshevike qe mbolli Tito me Enverin ne vendin tone me ane te LANC-it kriminal qe ka lene plot VEMJE enveriste si puna jote pa piken e moralit dhe te llogjikes evropiane, prandaj o fanatiku enverist, deputet i Rilindjes Mafioze Komuniste qe ka kapluar Vatanin me tentakulat e Enverit, ne, pinjollet e intelektualeve properendimore shqyptare qe LANC-i kriminal jugosllav i Enver Hoxhes i vrau dhe i masakroi te themi ty o deputeti i pacipe i Edi Rames:

  MOS E PENGO SHQYPNINE TE ANTARSOHET NE BE-NE ANTIKOMUNISTE

  por ik dhe thyej qafen tek Rusia e Putinit se atje e ke vendin.

  Reply to this comment
  • Vëzhguesi F. November 30, 17:22

   Ti Intelhale, nastradin kastraveci je grope haleja nazisto-zogiste qe ndot keqas kete blog virtual te kesaj gazete. Aq ere te qelbur mban sa as pordhet e gomarit tend te ftohur nuk kane ere me te keqe. sado te perpiqesh te shesesh rolin si shqiptar , ti je antishqiptari me i terbuar, sepse nga soji i mutit te tradhetareve te Toptanerve, Verlacerve dhe gopit te semes nuk do te dilte gje tjeter veçse nje bythelepires sistemesh, nje servil pa kurrfare shtylle kurrizore, nje tub haleje qe nxjerr vetem mut, nje spiun i rendomte jo vetem i ish sigurimit komunist por dhe i udb-es, dhe gjitfare antishqiptaresh, nje gerdalle dhe relike qe nuk bene as per skrap , te cilin e ka harruar perendia, nje monster e pabesise se ish miqve te tij.

   Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*