Braçe: Berisha shkon para drejtësisë nëse ka dhunë

March 11, 2015 19:00

Braçe: Berisha shkon para drejtësisë nëse ka dhunë

Deputeti socialist Erjon  Braçe paralajmëron se nëse do të ketë dhunë në protestën e nesërme, Berisha do të përballet me drejtësinë. I pyetur nga ndjekësit e tij në facebook në lidhje me Berishën dhe protestën e opozitës, Braçe shkruan “…ke dyshime se Sali Berisha nuk përballet pas së nesërmes së tij të dhunshme me drejtësinë?”

Erjon Braçe ka ironizuar lajmin e publikuar në media se SHISH ka thënë se mund të ketë dhunë në protestën e nesërme. Braçe thotë se SHISH nuk ka thënë asgjë të re, duke shtuar se e dinë të gjithë që Berisha është një prej kriminelëve më të rrezikshëm në këtë vend.

“SHISH paska bërë zbulimin e ditës. Paska thënë se në protestën e nesërme të Sali Berishës mund të ketë dhunë dhe njerëz të rrezikshëm! Po patjetër, aty do jetë Sali Berisha. E dinë të gjithë që është një prej kriminelëve më të rrezikshëm në këtë vend, ka vjedhur e ka vrarë i mbrojtur nga pushteti dhe me imunitetin e tij nuk është hetuar e gjykuar kurrë. Është gjak deri në fyt.

Nuk ka njeri më të rrezikshëm se ky. Dhunë? Po pse qenka lajm i ri ky? Po gjithë fushata e tritolit në nivelin më të lartë, e konsumuar nga njerëz tipikisht të lidhur me Sali Berishën e për të cilën Sali Berisha akuzon si këllirë politikë, Qeverinë, çfarë është? Dhunë barbare mbi një shoqëri të tërë. Kështu që s’ka asgjë të re”, shkruan Braçe në Facebook.

March 11, 2015 19:00
Komento

16 Komente

 1. SuloKapedani March 11, 19:02

  Zoti Braçe !Qè saloviçi èshtè kriminel e di Shqipèria dhe njè pjesè e botès.Pèr vènien pas hekurave kush e ka pèr detyre,nè tè kundèrt kush mban pèrgjegjèsi?

  Reply to this comment
  • dimri kuq March 12, 08:22

   Atehere fut Brenda edhe ramen,qe nxiti popullin me 21 janar,,,qe u bo proteste e dhunshme

   Interesant,edhe atehere per Liken u ngrit ky popull trap

   Reply to this comment
 2. info analitike March 11, 19:18

  Brace harron dhunen dhe nxitjen e protestuesve per dhune me 21 janar. A nuk duhej te pergjigjeshin edhe ata politikej qe i nxiten protestuesit per dhune atehere. Berisha me te tijte po bejne te njejten gje qe beri Rama me Tahiret, Bracet e Ballet ndaj mos te na tregoje perralla me mbret.

  Reply to this comment
 3. Haxhi Bejta March 11, 19:37

  Ne tere boten demokratike egziston opozita, e cila nuk eshte aty vetem per ti hetuar gabimet e mazhorances, por e ka pergjegjsine thuajse te njejte per situaten ne vend. Ne rastin tone, kur shteti posa po mundohet qe ti plotsoi kushtet per integrim ne UE dhe po bene cdo gje qe eshte e mundur per ti hequr barierat egzistuese(te cilat eshte dashtur ti heq qe moti vet S.Berisha, sepse per tere kete ka pasur rast dhe kohe te mjaftueshme), tani pretendon perseri te destabilizoi vendin!!!!………. Cka te shkruaj me teper, nuk eshte e nevojshme, sepse shumica i kemi te njohura te gjitha keto lojra te pashembullta ne nivel europian. Sipas thenjes: per inat te rese, le te me vdes djali!

  Haxhiu

  Reply to this comment
 4. shqiptar sharri. March 11, 20:02

  E’keqja nga gjitha te keqiat,eshte se krejt e din se sali serbi,eshte tradhtar dhe vrases e kriminel dhe prap po i shkoin mbrapa spaku nja 400,mij shiptarella.
  Mendimi im eshte,qe sali serbin,dhe krejt kryesin e p.fashiste te qujtur demokratika te arestohen dhe te behet gjygji per detabilizim dhe kriminalitet por dhe per tradhti.Se,basha eshte nenshkrusi i detit qe ja fali greqis,kurse sali serbi ishte kryeminister dhe vet e dha driten e gjelbert per detin dhe basha e nenshkrujti.Po,kur e din bracja dhe qeret,se saliu eshte kryekrimineli pse nuk e arestoin tani kta dhe ta coni para gjygjit?

  Reply to this comment
 5. anonimi March 11, 20:12

  Pse keni frike o futeni ne burg.o futeni ne cmendine Po ne cmendine futeni ne nje kafaz me 2 pal hekura dhe beheni te vizitushem nga te gjithe qe ta mbulojne me peshtyme per gjithe te keqiat qe i ka bere ketij populli…

  Reply to this comment
 6. Mark uk March 11, 20:16

  Ku je brace ziu.Kjo foto eshte kur berisha i thot braces ik ore permend malsort.Sa jeni ju ata kan mustaqet.

  Reply to this comment
 7. rresheni March 11, 20:25

  o braqe ai duhet te ishte ne burgim te pejtshem qe me dt:24.06.2013 me gjithe partine familjare LIKE PPSH PARTIA E KUQE DO TE THOTE

  Reply to this comment
 8. ZARELI March 11, 20:29

  NJE PYETJE Z. BRACE KUR ISHIT NE OPOZITE PREMTUAT SE SALIU DO PERGJIGJEJ PER TE GJITHA KRIMET QE AKUZOHEJ KA KALUAR NJE VIT E GJYSEM DHE ASNJE GJE TANI PYETJA ESHTE A DUHET BESUAR NE ATO QE KENI THENE?

  Reply to this comment
 9. Ersoni March 11, 20:42

  Neser Sala ne burg! E hengri kesaj radhe……

  Reply to this comment
 10. Alphade March 11, 22:16

  Nje milion perqind dakort me deputetin Brace ! Neser pike me e vogel e gjakur duhet
  kapur per gryke kryekrimineli i Shqiperise dhe i gjithe kombit shqiptar , Saliserb Berisho-
  vici …!!! Populli shqiptar te ngrihet ne kembe per varrosur nje here e pergjithemone kete
  kriminel duke pyetur asfare qeverine oportuniste te Rames dhe sidomos bla-bla-n Rama !!!
  ”Much addo about nothing”……!!!!

  Reply to this comment
 11. Pëllumb zaimi March 12, 01:08

  E dinë të gjithë, thua o Braçe që sali salushi është krimineli më e rrezikshëm në vënd por gjithashtu, e dinë të gjithë se dhe “socialistët janë oportunistët më të rrezikshëm në vënd”! Apo jo? Krimi dhe kriminelët luftohen e prangosen e nuk kilikosen sipas modelit tuaj o Braçe! Edhe i dini kriminelët e mëdhenj, edhe ju pëlqen të bashkëjetoni me ta! Kësaj çfarë t’i themi ? Tralala e trylyly bashkëjetese socialiste me krimin qe hedh vallen nën tingujt e dajreve e të muzikës së tyre të njëtrajtëshme në çdo deklamim publik! Tung!

  Reply to this comment
 12. Zogu March 12, 01:30

  Cprrallisni more komentues te nderuar,jene ne te mendjes….? Berisha ka vjedhur,vrare,dhunuar dhe terrorizuar drejtpersedrejti me qindra Shqiptare dhe ne pergjithesi te gjithe Shqiperine. Ky aktivitet kriminal ka 25 vite qe zgjat. Na zgjohet nje mize e vogel si Bracja dhe thote se nese neser ka dhune ne miting….!! Ju jeni halete me te ndyra o Erijon Brace me shoke,jeni fatkeqesia e jone qe ju votuam me shprese per nje jete me te mire. Berishen aty e ke o Liliputi Brace por xhanem me ate lartesi qe ke vetem nje sherbim mund ti afrosh…! Po ku eshte Gramozi,Bashkimi,Vali etj,cpo bejne po numerojne parate e felliqura qe po i vidhen popullit fukara ? Harram te gjitha….

  Reply to this comment
 13. tomorr March 12, 02:06

  Gam gam gam gaaaaaammmmmm. O mortje akoma gjalle je? Akoma tall sumen gjysem lekeshe me popullin more legen loder? Shko more shklerdhate se ke 15 vjet vjet qe leh si gore kunder Saliut. Fute pra brenda, ndyresire e keqe e me cerek bythe. Piken e gjakut te Saliut priske neser ti? Nuk te mjaftojne ato qe ka bere? Sipas teje ka bere namin se na ke care trapin kaq vjet.

  Yyyyyyt fare e keqe. Te vjen per te vjelle kur te degjon ty e ate pallen e Librazhdit. Si femra te perdala; vetem fjale.

  PS. GAZETES DITA I KERKOJ TE FALUR PER FJALORIN. POR PERDERISA JAM POPULL DHE SOVRAN ME KUSHTETUTE, ME LEJOHET CDO GJE. NDJESE GAZETES PERSERI.

  Reply to this comment
 14. Endri March 12, 02:28

  Ne burg futeni dhe hidhni celesin. Po pse nuk dole me te njejtin mendim me 21 Janar o zoti Brace? Pse ca i trajtoni si te nenes e ca si te njerkes. Pse per nje proteste te organizuar nga opozita shefi i opozites dhe partia nuk mbajne pergjegjesi dhe per nje tjeter, te ngjashme me te paren ironikisht, opozita duhet te mbaje pergjegjesi?

  Reply to this comment
 15. metlaj March 12, 08:28

  zoti BRACE eshte e verte qe juve jeni nje ze i fuqishem i ekzpozimit te krimeve dhe korupsionit te tyre por nuk ken ditur te aktivizoni partine tuaj te ndeshkoj keto fenomene GJITHASHTU roli juaj per pastrimin dhe per aktivizimin e strukturave per realizimin e programit te saj si dhe ritjen e besinit tek electorati i majte duke u vete pastruare dhe kalimi ne nje drejtim kolegjal dhe vertikale nga njesit me te vogla deri tek organet vendim marrese te partise ju uroj sukses ne modernizimin EPS

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*