Braçe: Drejtësia të nisë nga pallatet e vjehrrit të Bashës

Redaksia Online October 28, 2013 16:06

Braçe: Drejtësia të nisë nga pallatet e vjehrrit të Bashës

Akuzat e prokurorisë kundër kryebashiakut të Vlorës, Shpëtim Gjika, kanë shkaktuar debate të shumta. Deputeti socialist, Erion Braçe, shprehet se, hetimet në Vlorë duhet të nisin së pari për kompleksin “Jon”, i cili është ndërtuar brenda në det nga vjehrri i Lulzim Bashës.

“Po! Edhe unë dua të hetohet e gjithë praktika, prej pronësisë, lejes së ndërtimit, kushteve teknike të kompleksit “Jon” në “Ujin e Ftohtë” në Vlorë.

Nuk dua t’ja di fare se si quhet investitori apo pronari; quhet Xhaferr, Erjon apo Lulzim.

Dua drejtësi dhe këtë kam dy vjet që e kërkoj”, shprehet deputeti socialist.

Redaksia Online October 28, 2013 16:06
Komento

22 Komente

 1. Arber October 28, 16:36

  Prokuroria esht akoma ne urdhrat e sali kriminelit .pastaj nuk heton e nuk vepron kundr ajdutve te saliut qe kan ber kerdin me te vjedhur popullin .

  Reply to this comment
 2. ben October 28, 16:38

  Filloi viti 45`kur komunistet i moren dyqanet, florinjte e tokat popullit.
  Prinderit i provuat nga 45 deri ne 90`, ju moren pronat,ju lane pa buke, tani shikoni se c`do tju bejne bijte e tyre. Filloi diktatura e proletariatit. Partia po zbulon grupet armiqesore ne gjirin e saj ose bushtra po ha kelyshet e saj.

  Reply to this comment
 3. Reparti i Riedukimit Nr. 313 October 28, 17:26

  Mire o komentuesi Ben, futja pordhes sic je edhe vete. Te lihen te lire vrases kriminele dhe grabites te pasurise se qytetareve shqiptare pse eshte mik vella, vjeherr etj i deputeteve dhe i pushtetareve Kriminel, te bejne cte duan dhe si te duan, ne kendershtim me ligjin, biles te deviojne edhe vijen bregdetare sic ka bere Vjehrri, por ne fakt eshte vete Lulezimja qe ka bere ate katrahure tek Uji i Ftohte. Ligji te veproje i barabarte per te gjithe qytetaret shqiptare, kushdo qofshin keta. Leri pallavrat e e viti ’45 se ajo kohe i perket vetem historise, shiko cfare ka bere diktatura dhe Diktatori Sali per 8 vite shtet rrumpalle, vrit , grabit c’te ze syri dhe merr c’te kapi dora, ne xhepin e shtetit dhe te qytetareve shqiptare. Do te shikojme nje spektakel me Pallatin e Lulezimes me Tritol C4, tek uji i ftohte, me border ai pallat nuk behet, ai behet vetem me Bordello.

  Reply to this comment
 4. Billi USA October 28, 17:33

  BRAVO.Erion Brace,populli eshte me ju.

  Reply to this comment
 5. zevzeku October 28, 19:23

  Cesare Pavese :

  ” Pritja, eshte dhe ajo angazhim. E tmerrshme eshte te mos presesh asgje “.

  Reply to this comment
 6. Eri October 28, 19:59

  Brace, atyre pallateve te Lulit do u vije rradha, por me sa ka vjedhur kryetari i PD-se nuk i ka per gje 300 mije Euro qe do humbasi aty. PS-ja po ben koke turku nje kryetar bashkie dhe jam pro hetimit te cdo shkelesi te ligjit, opozita nuk duhet ta kaloje lehte me nje pallat te paperfunduar gjithe ate katrahure qe i gatoi Shqiperise 8 vitet e shkuara dhe ca me heret.

  Reply to this comment
  • miranda October 28, 22:30

   zoti Edi te mos filloj me Shpetim Gjiken se te gabosh nuk eshte fundi botes .Me Lulin e te tjere te qeverise parardhese se e di shume mire problematiken e qytetit . qeveria Berisha e persekutoi vloren per 8 vjet rrjesht kurse tani vjen nje deputet dhe kryeminister dhe po ne kete qytet per ironi te fatit koicidence qe lami per kryetarin behet bum mediatik 30 min para se te behet shperthimi …….gjithe shqiperia eshte ne te zeze dhe vlora nuk eshte delja e zeze por nje qytet me problematike si te gjithe qytetet dhe jo me shume por me pak…. Shpetim Gjika nuk ka vjedhur thesarin e shtetit ,nuk ka vrare njeri,nuk ka shitur arme,nuk ka vjedhur prona,nuk eshte ne tregjet e droges si shume deputet te majte dhe te djathte qe jane ulur ne poltronin e Parlamentit dhe ju i keni krahe ne kuvend….nese do te behej transparence dhe ju te shikont me sy real Shpetimi do te ishte nder te fundit per tu ulur ne banken e te akuzuarve.ka plot zoti Rama…ju i dini mire por te pelqeu Gjika per koke turku….turp…

   Reply to this comment
 7. Pëllumb zaimi October 28, 20:18

  Kush ka ndëruar jashtë ligjit ,i djathtë apo i majtë qoftë duhet të ndëshkohet. Vetëm ligji duhet të sundoje dhe ai nuk ka ngjyra,nuk ështe e nuk duhet te jetë as blu, as i kuq,as jeshil,as mavi,as ylber etj. Braçen e respektoj si njeri luftarak dhe demaskues i shkelësve te ligjit. Drejtesia duhet te thote se sa ka të drejtë. Gjithe puna qendron në ate qe të bëhet drejtësia!

  Reply to this comment
 8. NIKAJA October 28, 20:42

  ajo QE ME SHQETSON MUA PER KETE PALLAT ESHTE QE TE MOS JET BERE NE BASHKPUNIM GJIKA -LULI
  PO TA KETE BER LULI ME FORCEN E TIJ ( koruptive) KA TE NGJARE
  PO ESHTE NE BASHKPUNIM ATEHERE KANE VDEKUR EDHE SHPRESAT SE KY VEND DO RREGULLOHET
  KETA NJERZ MUND TE SHESIN EDHE NENEN NE PAZAR

  Reply to this comment
 9. MARKO October 28, 21:22

  Sa llokum dinamiti kerkon kjo ndertese e vjehrrit te Lulezimes?

  Reply to this comment
 10. MALO BREGU October 28, 21:23

  gazeta tema ben filter te mendimeve, mero si dukket pret ndonje thele,
  e shkrova por nuk ja mbajti prapanica ta botonte
  Byrek o Mero, Byrek

  Reply to this comment
 11. VL.HAS October 29, 07:32

  Si te djathtet dhe te majtet njesoj te gjykohen dhe se per gjerat qe kane bere dhe ndertuar ne kundershtim te ligjit njesoj edhe te ndeshkohen , Por per deri sa ai problemi i vidios me 700 mije Eurot u harrua , edhe tani veshtire qe gjerat te zgjidhen drejt ……!!!!! Aq me e dhimbeshme kur dihet se Sali KriminelI me Lulzim Bashen VRANE 4 QYTETARE TE PA FAJSHEM …NE MES TE SHESHIT …

  Reply to this comment
 12. Dhe unë deklaroj pjesmarrje në LEVIZJE...Durrsi October 29, 09:25

  Brace ben mirë që kerkon zbatim të ligjit dhe trasparencë per pallatin kriminal ekologjik të vjerrit të Bashës.Jam dakord! Por Brace perse harron se ka cështje me të medha ku ka premtuar ai dhe Rilindja e tij,sepse unë e di qe nuk do mbajë premtimet,ndaj jam me atë forcë që po vjen si TSUNAM, e që do fshijë maskarenjte duke i cuar në GIJOTINEN e drejtësise,pa u keputur kokën,por burgosur!Une jam me SOVRANIN qe me LEVIZJE…shpejt do bëjë demokraci të drejtperdrejtë duke zhdukur njeshat,se njësh është vet sovrani! Brace para pallatit të vjerrit Lul, duhet të kerkojë ate qe ka trumbetuar, shperdorimet dhe vjedhjet kriminale të rruges se kombit,trasparencen e tuneleve,mbi të gjitha vrasjet në Gerdec dhe 21 janar!Per keto Llalla e Visho, duhej te ishin shkarkuar por kjo nuk behet sepse Rilindja ka egoizëm dhe nuk ka veprim ende konkret!Ndaj kritikat e drejta që Braces,mbeten shashka që hidhen në ujë!…Neser gijotina e vertet e Sovranit do tregojë real-krimet e partiakëve të djathtë e të majtë!Natyrisht koka nuk do priten, por burgosje po jua deklarojmë nëse LEVIZJA e Sovranit ku unë bej pjesë do fitojë betejën historike!

  Reply to this comment
 13. genci October 29, 11:10

  Ore Brace mir e ke ti, po nuk i vute ju qe jeni deputet ne levizje instituacionet e pavarura si Prok e Gjyk kush do ta bej, mos merni iniciativa personale kur keni ne dore te ngrini komisione parlametare qe te jene zerioze e konkrete me fakte dhe te meren masa ndaj atyre qe nuk veprojne.

  Reply to this comment
 14. lisdushku October 29, 12:01

  Mire e ke ti o Brace po na thuaj,kjo rilindja mos eshte levizje vetevrasese?Per korrupsionin bete shembull djalin e Mejdanit,per grabitjet e bregdetit gjirin e Jalit,korrupsionin e pushtetit lokal bete shembull Shpetim Gjiken,per gjakpiresit e korruptuar te partive te vogla mbeshtetese te berishes,qe shkaktuan Gerdecin dhe 26 te vdekur,po beni shembull Skender Gjinushin,te cilin ne keto momente po e nxirrni me police nga selia,per 21 janarin prit kur ti vene prangat ty,o Brace,per grabitjen e SHQUP shih kur tju nxjerrin ju nga partia socialiste

  Reply to this comment
 15. Azemi October 29, 14:54

  Partia Socialiste po han kelyshet e vet,mire ishte te mbaroje pune me hajdutet e Berishes dhe pastaj po pati kohe te filloje nga vehtja.

  Reply to this comment
 16. mehdi October 29, 16:23

  1 MILION VOTUES KANE VOTUAR PER TU BERE DREJTESI NE SHQIPERI. DREJTESI BEHET NEPERMJET INSTITUCIONEVE DEMOKRATIKE PRANDAJ E MAJTA SHQIPETARE ME DURIM DUHET TE NDEROJ INSTITUCIONET TE CILAT TE BEJNE DREJTESI DUKE FILLUAR NNGA INSTITUCIONET E DREJTESISE ,PRESIDENTI E ME RADHE. POPULLI NGRITI PER HERE TE PARE PARLAMENTIN TANI DUHET TE VAZHDOJ PUN………………………

  Reply to this comment
 17. Dike Mullai thote- October 29, 19:40

  I Nderuar P.Zaimi:- Ashtu duhet, por DEMI i ZI kapet per BRIRESH e Jo per BISHTI!

  Reply to this comment
 18. Pëllumb zaimi October 29, 20:09

  Faleminderit z. “Dike mullai…”qe patë diçka pozitive ne komentin tim! Nderime!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim