Braçe: Duhet bojkotuar Kuvendi

Redaksia Online April 10, 2013 17:13

Braçe: Duhet bojkotuar Kuvendi

Pas vendimit të Komisionit të Ligjeve ka ardhur dhe reagimi i deputetit të PS-së, Erion brace i cili ka kërkuar nga të vetët të shembin kuvendin duke e bojkotuar atë që nga dita e nesërme. “Dëshmia më e fortë se do ti vjedhë ato. Ndryshimi antikushtetues i përbërjes së KQZ është shenjë e parë e asaj që bëri në të njëjtën mënyrë në 8 Maj në Tiranë. Kjo nuk është më çështje e anëtarit të LSI apo PBDNJ. Kjo është çështje e integritetit të ZGJEDHJEVE dhe e mbrojtjes së tyre nga vjedhja e Sali Berishës. Duhet trajtuar fort dhe parimësi. Ndërkohë; ky Kuvend duhet të shënoj fundin e tij me këtë akt; Minimumi, Kodet e rreshtuara në Kuvend këtë javë nuk mund të kenë votën e opozitës; Maksimumi, ky Kuvend nuk mund të ketë më opozitën në të. Opozita duhet të nisë betejën e saj finale me shembjen e atij Kuvendi”, shkruan Braçe.

Redaksia Online April 10, 2013 17:13
Komento

21 Komente

 1. Fleks April 10, 17:23

  LSI humbi zgjedhjet parlamentare te vitit 2009.

  Per pasoje ajo nuk do te merte pjese ne Qeveri dhe KQZ

  Por pas fitores se PD,ajo beri mareveshje me te per pjesmarjen ne Qeveri qe i jepte benefice dhe ne KQZ me mirekuptimin e e PD

  Keshtu ajo gezoi poste ministrash etj dhe nje vend ne KQZ

  Me prishjen e mareveshjes se njeanshme nga LSI,para kohe;ajo humbet dhe beneficet qe kish fituar nga mareveshja

  Pra humbet postet ne Qeveri e me poshte

  Dhe postin ne KQZ

  Pasi u kthye si humbese,ne opozite

  Pra i humbet te dyja llokmat.

  Reply to this comment
  • TIGER April 10, 18:54

   O llogjike dudumash. Po LSI ka votuar presidentin kur ishte ne qeveri, tani qe u largu duhet te lirohet dhe Nishani? Emerimet, shkarkimet behen ne baze te ligjet, jo ne baze te te qenit pro apo kundra Qeverise. Po kur te fitoj PS shkakron automatikisht Lefterine e KQZ-se, meqe ai qe e zgjodhi del Opozite. KU ju con mushka o tutkuner. Ju qenkeni me merhuner se shpellari qe ju drejton.

   Reply to this comment
  • hasan April 10, 21:03

   E po flex do te thote qe e dredh mor zotni.Shiqo emrin dhe veri nofken.

   Reply to this comment
 2. eduard April 10, 17:25

  Aty Ronce,do i vjedhe loku me ate larasken pa bisht

  Reply to this comment
 3. Fleks April 10, 17:27

  Z Brace!

  LSI tashme ben pjese ne alenacen tuaj parazgjedhore.

  Prandaj qete qete bejini ju vend ne anen tuaj tani po e deshte ne KQZ.

  Hiqni nje anetar tuajin e vendosni nje te LSI-se,

  Ja,thjeshte dhe drejte fare.

  Reply to this comment
 4. Lisi April 10, 17:28

  Bravo,te lumte Brace!..

  Reply to this comment
 5. besa April 10, 17:37

  O Brace nuk jane aq te zgjuar ato te LSI sa te te kuptojne ty , nuk e ke iden se te lire jemi pa to , dielli duket qekur lind dhe kur lind me llokma apo ndarje me perqinje si te doni ju , me mire keshtu pasi ju jeni mesuar me bojkote e me manipulime por kjo e keqe e madhe e juaja ju ka zbuluar nuk do mundeni dot.

  Reply to this comment
 6. Hakani April 10, 18:12

  Po ja fusin Rames s gjore akoma pa fillu loja 🙂

  Reply to this comment
 7. Fleks April 10, 18:29

  E nderuar PS,dashurine e re mos e percillni me urrejtje.

  Bejini nje vend LSI-ne KQZ,duke e kembyer me nje nga anetaret tuaj.

  JU e keni mare te dashuren qe tu shtoje votat

  Po ajo ka nevoje ti shohe me syte e saja votat kur numerohen

  Kur LSI beri aleance me PD fitoi mjaft benefice

  Tani qe eshte me PS,besoj se i takojne pervec detyrave dhe disa te drejta

  Psh nje anetar ne KQZ,duke i liruar vendin nje anetar i juaj

  Si puna e ceshtjes se dardhes

  Se ka bisht,ka bisht ajo dhe e ka bishtin prapa

  Reply to this comment
  • TIGER April 10, 18:58

   O cna ka gjet me 5 katnare te Sales qe qarkullojne Online neper forume.
   Keta shpellare kujtojne se lirmi/shkarkimi behet thjsht nga vullneti i kryetarit te Tribuse.

   Reply to this comment
 8. era April 10, 18:49

  Ehhhh mor Erion, Erion. Pmv faktit se te adhuroj nga menyra e te berit opozite nga ana Juaj, ne kete rast nuk jam dakort me Ju. Jo se nuk duhet vepruar ashtu sic edhe Ju thoni, por ne keto momente kur Ju leshoni kete thirrje, me kujtoheni kur ne 2009,kohe kur opozita bojkotoi parlamentin, Ju ishit nga ata qe kembengulet dhe bete presion mbi kryetarin Tuaj qe bojkoti te nderpritej dhe opozita te futej menjehere ne parlament. Minimalisht duhet ti kerkoni ndjese ne rradhe te pare gjithe elektoratit te majte dhe se dyti partise tuaj. E kuptoni tani se ku na dergoi thirrja Juaj dhe e disa kolegeve tuaj per nderprerjen e bojkotit. Ja ku jemi tani, eshte e njejta fytyre, e njejta skene krimi dhe ne keto momente kjo thirrje nga Ju, na duket thjesht hipokrizi. Respekte.

  Reply to this comment
 9. kelmendasi April 10, 19:11

  O Brace po ku dreqin ndoll qe PAKICA te Marre Shumicen po lexoji rregullat more ditzi e mos fol kot

  Reply to this comment
 10. kelmendasi April 10, 19:40

  Horro
  Jo politike eshte kur nuk i propozon politika ndersa persa kohe i propozon politika pra partite dhe nuk vijne nga administrata sic e ka Europa mbeten politike or qen e bir qeni o Horr e bir Hori

  Reply to this comment
  • Horri i Bulevardit April 10, 20:45

   Bravo, qenke dendur me kak saliu sot, paske qen ne rradhe para bogdanit.

   Reply to this comment
  • horri i vicidolit April 10, 22:28

   o kelmendas car thua ore pjelle qeni thirri trunit o sperme e recikluar e modifikuar gjinetikisht dhe ja ku na del kelmendasi qe sdi te lidhi as breket e veta po mundohet te lidhe dy fjali qe nuk shkojne ,po ikore kelmendas mjel ndonje lope ose pele ku mer vesh ti nga Europa ,po ce kan mbytur budallenjte kete forum…

   Reply to this comment
 11. petro April 10, 20:26

  PER PS NUK KA RENDESI KQZ SE KA QENE E ESHTE MINISTRI E SALIUT POR RENDESI KA TE NUMEROHEN MIRE NE KZAZ SEPSE OPOZITA DO TE FITOJE AQ SHUME SA QE KQZ DO DAL JASHTE LOJE DHE NUK DO TI SHERBEJE SALES DHE ZHOZIT

  Reply to this comment
 12. Marin April 10, 21:36

  Kuvendi duhet bojkotuar urgjentisht.

  Reply to this comment
 13. BAY ARE Ca. April 10, 21:54

  Me Koqe pa Koqe ( K.Q.Z. ). Salli Rrumpall Krimineli eshte i humbur.. E ftoj te dali deshmitar ne vjedhjet e vajzes se tij Argita me hunden e shkurtuar nga operacioni plastik qe te mos i ngjaj, krimnelit ordiner Babait Komunist. Shkelzenit djalit si kinez ne pamje te idiotit te Sali Palles i uroj te trojtoje mire nusen me 2 prurjet e saj nga burri i pare, koqevar. Z. Brace e bojkotuat parlamentin 6 muaj dhe Edvini ju futi si dele, edhe nga greva e urise me pula te pjekura qe ushqeheshit, u nxori si horr blloku qe eshte. Mos e degjeneroni besimin e se majtes qe u mbeshtet, jo me, me Ilir Kollovarin e Berishes dhe hajdutin me ze e me figur, ne jemi te distancuar dhe ta dije mire , bllokmeni Edvin Rama , qe do te votojme AK.. Tyc & Toc

  Reply to this comment
 14. çupi April 10, 22:16

  jo ta bojkotoni por mos u futni ma me barkderra

  Reply to this comment
 15. Erion April 10, 23:03

  Era, ta Kane thene aq gabim sac I pa vertete eshte edhe emri yt. Ju thashe edhe para ca ditesh, boll me komente ku shipfni se do me detyroni ti them gjithe dynjase se ku rri cellula juaj dhe nga cfare kompiuterash shkruan. Une nuk kam qene ndonjehere kunder bojkotit te Kuvendit. Poooo kam kerkuar rikthimin ne Kuvend kur deshtuar njera pas tjetres disa iniciativa e kur mu be shume e qarte se Sali Berisha nxorri ne shitje gjithe vendin. Qysh kur jam kthyer atje nuk kam rreshtur se beri BETEJEN kunder kesaj plackitje. Nuk di nese ti ke degjuar gje apo jo, ata pas tere Kane degjuar gje apo jo, poor memeci nuk isha une, ishin thjesht ata qe perfaqeson ti! Kaq me Ty! Per te tjeret e Berishes: KQZ eshte nje Institucioni kushtetues dhe jo politik, I ndertuar dhe I ligjeruar ne mandate 4 vjecare, mandate te mbrojtura kushtetutshmerisht me arsye te qarta se kur mbarojne. Kjo eshte ajo qe vlen. Jo se I kujt eshte anetari. Nese doni te beni politike, atehere kthente mbrapsht votat e atyre tre socialisteve qe ju mbaj e Qeverine ne kembe!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim