Braçe: E turpshme, Renzi vjen në Tiranë, Basha braktis qytetin

December 30, 2014 18:35

Braçe: E turpshme, Renzi vjen në Tiranë, Basha braktis qytetin

Deputeti socialist Erion Brace ka ngritur shqetësimin mbi mungesën e Kryetarit të Bashkisë së Tiranës Lulzim Basha në krye të detyrës, ndërsa ngre pyetjen se kush po e drejton tani kryeqytetin.

“Ku është Lulzim Basha? Kush po e drejton Tiranën­kryeqytetin e vendit? Është e pashembullt që një Kryeministër i një vendi fqinjë si Italia vjen ditën e parafundit të vitit të vizitojë kryeqytetin

tonë dhe Kryetari i Bashkisë e ka braktisur qytetin e tij! Vërtet ku ka shkuar Lulzim Basha? A paguhet për këto ditë ky?”, shkruan Brace në rrjetin social Facebook.

December 30, 2014 18:35
Komento

19 Komente

 1. N.VJOSA December 30, 18:49

  O z. Braçe,
  Basha i Saliut me Kompanie e tyre janë një bande kusaresh me kollaro….
  Jane njerz primitivè,
  nuk jane nje Opozite konstruktive, por nje grup batakçinjesh, ( me pelqeu si i quajti Rama heren e fundit,)
  P O L I T I K Ë
  H I J E N A S H….
  Turp, sa keq e prezantojne Shqiperine para Botes….!

  Reply to this comment
 2. tradita December 30, 18:56

  ky eshte i marre. a thue se shteti nuk ka protokoll. Me se dihet ne axhende nga kryeministria nuk ishte planifikuar me kryetarin e bashkise (kryetarin e opozites)

  Reply to this comment
 3. Hm... December 30, 18:58

  E nderuar Dita, lajme te ketij formati shikoni t’i listoni ne nje rubrike tip “FBlajm” sepse vizitori klikon per te pare vetem 2-3 rreshta koment. Suksese ne pune dhe vit te mbare

  Reply to this comment
 4. Lul December 30, 19:09

  Brace floket nuk i ke mire, je politikan me sandarte europiane vetem ske gjatsin e duhur, megjithate Rama e ka me te lehte. Gezuar more Brace dhe vitin 2015 larg Fb balle perballe me opoziten ne parlament meqe keni shansin…..

  Reply to this comment
 5. shqiptar sharri. December 30, 19:45

  po,brace cfar problemi ke,mor gjalke?Po,ai zuzare ka shkue dikundi ku dielli e ngrohe se,ia ase qe eshte kryebashkiak e ENNOOO BOZen,kryebashkiak or gjalke.Perderisa ju nuk e burgosni per vjedhejen 20,milion ero,dhe per shitjen e detite,dhe vrasjen e 4,fukarenjve,ai dote shetitet more gjalke,po ju jeni fajtor,po sa eshte dhe ai,kriminel.

  Reply to this comment
 6. Mark uk December 30, 19:53

  O Brace Ziu,Ku shkonte Rama qe nuk gjindej kurr ne pune o misrec Berati.

  Reply to this comment
 7. info analitike December 30, 20:33

  O Papagalli i facebook-ut a e degjove se cfare xhevahiresh nxori Rama ne konferencen per shtyp me Renzi-n: ejani ne Shqiperi se kemi taksa te uleta dhe nuk kemi sindakata; qe perkthyer dmth. shfrytezimi i krahut punetor i garantuar. Iu desh vete Renzi-t te nderhyje per te shpjeguar se me siguri Rama bente shaka perndryshe gazetaret italiane do ta kishin vene perpara.

  Reply to this comment
 8. albano December 30, 20:49

  RAMA .BASHA ..BERISHA ..META JANE KOQE ..RAMA DON TA BEJE VENDIN SI AFRIKA PER EUROPIANET …HAJDENI SE NUK PAGON TAKSA DHE KUSH PASUROHET HAJDUTET ..SE POPULLI DO TE TRAJTOHET SI SKLLAVE …DHE BASHA QE MSHIFET SE ESHTE KOQE KATNARI … NGA XHELOZIA …NE VEND TE MENDOJE PER POPULLIN BASHA BERISHA MENDOJNE PER TE MBUSHUR XHEPAT ..PER TE BERE PALLATE DHE RRJEPUR .. JA KUSH KOMANDON NE SHQIPERI .. RAMA NUK KA IDE PER TE HAPUR VENDE PUNE SE KA VENE NE PUSHTET CA PIONIERA TE HUMBUR QE NUK KANE ASNJE PROJEKT …CA COBANE SI META BRACE DHE TE TJERET ..MJERE POPULLI NE CFARE KA RENE ..

  Reply to this comment
 9. Liana December 30, 21:25

  Brace je ber si Joker i mbretit mor djale. Po nuk u lodhe duke bere brr, brr. Ne u lodhem duke te degjuar dhe kemi mesuar qe qeni qe leh nuk kafshon.Por hajt se je i ri dhe nuk i di ca gjera. Thuaj Edit tani qe siguroi karriken te ta ndroje rolin se u bere i merzitshem, si ne opozite dhe ne drejtim po ham, ham.

  Reply to this comment
 10. Mark uk December 30, 22:27

  Dua tu themi nje gje qe ndoshta nuk e keni ditur deri me sot.PS e mban Bracen deputet se e bene ma se miri rolin e ,enit me gam gamet e tij.

  Reply to this comment
 11. bato December 30, 22:39

  Pyet kot o Brace sepse kryeqytetin nuk e ka drejtuar asnjehere Lulushja. Qe kur Ristan pijaneci dhe Sali Gerdeci i dhane bashkine, ai asnjehere nuk e drejtyoi ate dhe ju rrinit e benit sehir. Nje gabim beni ju te majtet dhe ata ulerijne me keq se serbet per dronin. Iu lumte! Jane me te zote per te hedhur balte dhe per te mashtruar. Ju te paafte per te ndeshkuar! Kaq.

  Reply to this comment
 12. Alfade December 30, 23:20

  Zhduku i ka thene Berishovici, Bashicit sepse Renzi eshte miku i Edvinit ! Nuk mund
  te gjesh ne kete planet me primitiv, inatcor ,pervec sadizmit qe eshte ne genin e tij
  familiar …..!!!

  Reply to this comment
 13. Alfade December 30, 23:23

  Z . bato jam plotesisht dakort plotesisht me ato qe komentoni ju !!!!

  Reply to this comment
 14. Dule Picari December 31, 01:13

  Nuk e dija qe Bracja na ishte edhe shefi i Kryetarit te Bashkise se Tiranes, pervec si kronikan i Bleona Qerretit. Kujdes Brace, po te behen shume kunguj nen sqetullen tende te vockel.

  Reply to this comment
 15. arjani December 31, 06:22

  Po luli eshte piskuriq. Nuk ka bythe ti dali puneve perpara le qe te jep pershtypje frocio

  Reply to this comment
 16. Horri i Shqupit December 31, 07:20

  po kur vjen ai barkderri i partive ppe basha ban namin gezuar smerlapi i shqupit thyesh qafen

  Reply to this comment
 17. gjoli December 31, 07:54

  Braçe,FULLANI,FULLANI,KA VJEDHUR 40 MILIONE $,E PO TALL MENDEREN ME TY QE NUK LE GJE PA THENE,KU E KE??????

  Reply to this comment
 18. pro.... December 31, 08:50

  …..nuk di italisht ,..nuk e kupton politiken e se ardhmes,sepse ka para tij ,nje qe ja rrotullon oren mbrapsh.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim