Braçe i kujton Berishës fotot me Vito dhe Hysni Kapon

December 8, 2014 12:07

Braçe i kujton Berishës fotot me Vito dhe Hysni Kapon

Sali Berisha e cilësoi si skandaloz dekorimin e Vito Kapos nga ana e Ministrisë së Mbrojtjes.

Por, kjo ka sjellë reagimin e deputeti Erion Braçe.

Ai i ka kujtuar Berishës kohën kur i servilosej pikërisht Vito dhe Hysni Kapos, me të cilët ka edhe foto.

“Po fotot me shoqen Vito e shokun Hysni, ci ke bërë Sali Berisha?

I ke? Jo se po si pate ti i kemi ne!!

Dhe ato nuk jane bërë sot, por atëhere kur kishte Bllok!!

Thënë këtë; as qe e ngatërroj Vito e Hysni Kapo partizane antifashiste në Luftën e Dytë Botërore me një vrasës protestuesish si Sali Berisha!!“, thotë deputeti socialist.

 

December 8, 2014 12:07
Komento

4 Komente

 1. Lleshi December 8, 12:42

  Keni dhe Ylli Popen ne krah te djathte , qe “kerkonte” “vitet e humbura” tek Zeri i Popullit , ne 1989-ten !

  Ne mer te kujt keta vegla “gatuan” “sallate me fruta Hysniu” ? Ne emer te Vitos ? Ne emer te Nexhmijes dhe Ramizit ? Apo ne mer te padroneve te ketyre te fundit ?

  Ja pra , qe Historia , nuk ka rastesira , kur ajo buron nga “oborret” !

  Reply to this comment
 2. gent December 8, 14:28

  n.q.s eshte burre s.b. te pakten per hir te miqesise se vjeter nuk duhet te reagonte…por duket se……..

  Reply to this comment
 3. MERIMANGA E KUQE December 8, 19:21

  nje njeri qe s kujton te shkuaren per pasurine e grabitur harron gruan e femijt

  Reply to this comment
 4. avrizuja December 8, 22:49

  Sa budalla i shemtuar eshte ky liliputi Brace Debili, socialist pa llogjike qe di vetem te flase e llomotise me letra ne dore:

  NE BEJME KESHTU SEPSE JU BENIT ASHTU!

  ne mbrojtje te Kauzes se Partise se Punes.

  Medet per keta pushtetare qe duan te shkojne me qerren e Enverit ne BE!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?