Braçe: Ja emrat që shkaktuan Gërdecin 8 vite më parë

March 15, 2016 12:36

Braçe: Ja emrat që shkaktuan Gërdecin 8 vite më parë

Deputeti socialist Erjon Braçe në përkujtim të 8 vjetorit të ngjarjes tragjike të Gërdecit ku humbën jetën të paktën 26 persona, dhe ui plagosën dhejtëra të tjera, si pasojë e shpërthimit të një fabrike demontimi armësh.

Dhe për këtë ngjarje, Braçe risjell në vëmendjen e opinionit publik të gjithë listën e personave që ishin përfshirë në këtë aferë dhe që nuk u ndëshkuan asnjëherë nga drejtësia, ku sipas tij drejtësia për këtë tragjedi duhej të niste me ndëshkimin e ish-kryeministrit Sali Berisha dhe të gjithë emrat e lidhur me të për këtë aferë.

Sipas Braçes, çdo pushtet, sado legjitim të jetë, pa drejtësinë e pavarur, të ndershme, të drejtë, e të barabartë për të gjithë, nuk ka asnjë vlerë. /H.M/ Dita

 

Postimi i deputetit socialist

VETEM 8 VITE PAS KRIMIT ME 26 TE VRARE!!

Lexojeni kete liste;

Sali Berisha-i pa hetuar, i pa gjykuar, i lire;

Shkelzen Berisha-i pa hetuar, i pa gjykuar, i lire;

Fatmir Mediu- i hetuar, i pa gjykuar, i lire;

Mihal Delijorgji- i hetuar, i gjykuar, i denuar, i lire, ne proces shperblimi;

Dritan Minxholli- i hetuar, i gjykuar, i denuar, i lire;

Ylli Pinari- i hetuar, i gjykuar, i denuar, i lire;

Luan Hoxha- i hetuar, i gjykuar, i denuar, ne azil-i lire;

Nje seri ushtarakesh nen te, duke filluar me

Shpetim Spahiun dhe Zija Bahjen- te hetuar, te gjykuar, te denuar, te lire ose me vendim te pezualluar.

Ka dhe emra te tjere qe figurojne neper dokumenta te pa hetuar fare.

Ashtu sic ka nje krim te rende te lidhur me ngjarjen por te pa hetuar kurre sic duhet, vrasja e deshmitarit kyc KostaTrebicka.

Mbajini mend keto emra, kerkoni per ta; ju rezulton se jane edhe here te tjera ne procese politike apo te lidhur me politiken e Sali Berishes dhe gjithnje propozime per te qeverisur drejtesine!!

Per te gjithe kritiket e djeshem;

E kuptoni se cdo pushtet, sado legjitim te jete, pa drejtesine e pavarur, te ndershme te drejte e te barabarte per te gjithe, nuk ka asnje vlere.

Kete thashe dje, kete kam thene edhe me heret e kete do vijoj te them.

March 15, 2016 12:36
Komento

1 Koment

  1. rolandi March 16, 18:28

    ketu nuk behet fjala per nje krim indirekt por direkt ne njerez dhe viktima ! duhet te mbani mend o popull : fatet e kombeve te vegjel varen nga fuqite e medha ! mjere ai popuull qe behet pale me qeverite e mjere ai popull qe manipulohet ! asnjehere nuk kam degjuar te diskutohet per sindikata te pavarura nga pushteti ! ne ate kohe me kujtohet se edhe ps ja e uli zerin e protestes per te organizuar masat ne revolta per drejtesi ! ja ku i kemi perse hezitojne politikanet te hapin te tilla ceshtje por i kerkojne te ngrihet populli vete ! ai mjre popull nuk ka trurin qe ta vere ne levizje , sindikatat jane si pashkimet profesionale te kohes ! asnje deputet ne opoziten e djeshme e asaj te sotmen nuk e ze me goje fare sindikaten ! kush i emeron keto ,kush i zgjedh keto palaco qe do i ndeshkoje historia si manipulatoret me te medhej te shekullit ! erion ! po nuk beri gje ps ja mos ti shkoje njeriu ne mendje se do te denohen ndonjehere ata emra ! pershendetje pa respekt !

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim