Braçe: Ku je prokuror, mos e ço dëm operacionin policor

June 20, 2014 13:00

Braçe: Ku je prokuror, mos e ço dëm operacionin policor

“Ku je Prokuror. Është goditur organizata më e madhe kriminale në Shqipëri dhe policia thotë nuk ka prokuror me ta në Lazarat!!!!. Janë kryer një mal me vepra kriminale nga Organizata më e madhe kriminale në Shqipëri dhe policia thotë që nuk ka prokurorrë në vendngjarje”.

Kështu ka reaguar përmes një statusi në rrjetin social Facebook, deputeti socialist Erion Braçe, pak minuta pas shqetësimit të shprehur nga Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Artan Didi për angazhimin e vetëm një prokurori në Lazarat.

Braçe thotë se nëse prokuroria nuk mbledh provat, operacioni i goditjes së organizatës kriminale, do të shkojë dëm.

June 20, 2014 13:00
Komento

5 Komente

 1. mustafa June 20, 14:13

  Po mbase nuk e kane fb hapur o Brace. Ti mbase ke ndonje mundesi tjeter komunikimi pervec fb qe ti shkundesh pak. Po nuk vajti prokuroria ec vete megjithe Taulantin e drejtojini vete hetimet. Besoj ke muhabet me grupin e deputeteve te PS qe t’i terhiqni veshin Hirres e mos te kerkosh ndihme ne fb.

  Reply to this comment
 2. TEMO June 20, 14:29

  Z.Braçe.Ju flisni e shkruani per prokurin se po vonon.Po e di edhe BUFI se prekuroria drejtohet nga Saliu dhe nuk ben as gek-as mek pa urdherin e tij.Nese mazhoranca nuk shkarkon presdentin,K/Prekurorin,K/SHISH,e ka humbur betejen kudo ne shqiperi e jo vetem ne LAZARAT.

  Reply to this comment
 3. Pëllumb zaimi June 20, 15:33

  E kini nisur ju keq Braçe? E kini nisur nga bishti? Nuk niset nga “operacioni policor ” por niset nga “operaciòni i reformimit te prokurorisë”!? Apo e “kini si alibi me hidh e prit” për t’u shfajësuar te dyja palët në pajtim me platformën e “operacionit katovica shqiptare”!??? Eh mor braçe? Gjithnje sulmon dhe gjithnjë dështon!?? Ky duhet te jetë plani ?

  Reply to this comment
 4. Pëllumb zaimi June 20, 15:35

  @@@ E kini nisur ju keq Braçe? E kini nisur nga bishti? Nuk niset nga “operacioni policor ” por niset nga “operaciòni i reformimit te prokurorisë”!? Apo e “kini si alibi me hidh e prit” për t’u shfajësuar te dyja palët në pajtim me platformën e “operacionit katovica shqiptare”!??? Eh mor braçe? Gjithnje sulmon dhe gjithnjë dështon!?? Ky duhet te jetë plani ?

  Reply to this comment
 5. Mark uk June 21, 13:01

  Habitem si nuk ju marrin si keshilltar te kryeministrit.Ala te duket vehtja si hetues i komunizmit qe jepnit prokororit se sa do denohej i pandehuri i pa faj,po vetem se benit planin.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*