Braçe: “Njëshi” dhe “Dyshi” i PD-së, fytyra e inkriminuar e opozitës

November 30, 2014 17:56

Braçe: “Njëshi” dhe “Dyshi” i PD-së, fytyra e inkriminuar e opozitës

Deputeti socialist, Erion Braçe, ka komentuar zgjedhjet e mbajtura sot brenda PD-së.

Sipas tij, me zgjedhjen e Arben Ristanit si sekretar i Përgjithshëm, dy drejtuesit më të lartë të PD-së janë persona me probleme me drejtësinë.

Braçe ironizon, duke thënë se tashmë këta dy janë alternativa e opozitës për të ardhur në pushtet.

Nje i akuzuar dhe i pagjykuar, dhe një i gjykuar, i dënuar e më pas falur.

Janë “Njëshi” dhe “Dyshi” i opozitës prej sot.

Njëherësh, këta janë alternativa”, shprehet deputeti socialist.

November 30, 2014 17:56
Komento

12 Komente

 1. akili November 30, 18:31

  Ma bukur nuk shkonte se do prishejTe dy per ti ….ir ne kup jan.

  Reply to this comment
 2. spartaku November 30, 18:54

  Nje hyn nje del,njeri spiro tjteri Vangjel.Q e te dy jane si kapaku dhe tenxhereja.

  Reply to this comment
 3. Labi November 30, 19:28

  Nuk mund te kishte shperblim me të mirë per Ristanin, pasi i fali Bashes me vjedhje vendin e kryetarit të Kryetarit të Bashkisë së Tiranës.

  Reply to this comment
 4. LORA November 30, 20:07

  E di shume mire,Brace djali, se kush jane ristani,lul-i,dhe tere nahija bandite e PD-se.
  Ajo qe ende nuk po kuptoj eshte se kur do te denohen banditet e qeverisjes brekedhjere per bemat dhe gjemat e tyre ,,,,tash e 23 vjet,,,me sakte kur do te konfiskohen per tere kuserimet e parase publike dhe pasurive te shqiptareve.
  Per kete ma kerkuat voten ;vetem per kete ju kam votuar,i dashur Erion.

  Reply to this comment
 5. Toni November 30, 21:28

  Ahahaha shikoni foton DOLCE e GABBANA e PeDe-s,njerez pa vizion-produkt-etj keta jan mjehtra me vra-vjedh-uzurpim-pergjime-spiunime tere te ndyrat kane hajde e voto po deshe keta plera tani TURP-TURP…

  Reply to this comment
 6. shqiptar sharri. November 30, 23:21

  OR,brace gjali,shum mir po thue dhe bejtexhi je,por ju me duket keni pushtetin,dhe ju jeni betuar se,gjith ata hajdut,vrases,kriminel,ata qe vodhen rugen e kombit dhe ata qe cuen ne ajr grdecin ata qe vran,21,janarin te mos perseris shitjen e detit,dhe 1996-1997-1998-ju bertitnit neper fashata se krejt ata individ dhe udhheqsit e atyre krimeve doti burgosni.Po,kaloi nji vit e hjysem dhe sali serbi,dhe basha udbashi po ju bejn karshillek si me qen ata ne pushtet e jo ju mor brace gjali.Ju, duket qe jeni zanun te gjith nga korupcioni dhe hajduteria,ju me duket se jeni nji lloi te flliqur,nuk guxoni ti prekni se ata jua kan dosjet e juaja,mos tuat ndoshta te ilirit dhe milionevrve socialist,po ju ishitr krejt fukara,se dolet prej nji rendi shoqror komunist apo socialist,po si u be,qe sejcila parti kur vjen ne pushtet,qoft e majt(qe ju fare nuk jeni)apo e djathte,mrenda nji viti kupola apo njerzit qe marin ofiqe,deputet,apo drejtor,ministra apo zavendsministra,beheni multimolioner si eshte e munder,e me trgon?Prandaj brace ma mir ju bije te mos folni fare.SE,besa po te ishit te paster,moralisht dhe shpirtrishte,do bbenit nrishimet e duhura,qe nga presidenti kukull,dhe tek prokurori dhe guvernatori,gjykata e lart e gjykata kushtetuse,dhe do ta kishit krye detiren dhe besen qe ju dhat votusve.Ju,votat i muret per te denuar korupcionin dhe krimin e organizuar,por deri tashti nuk keni rezulltate,me vjen keq se kam besue tek rama dhe tek socialistet por kur bete marveshje me ilirin ju e humbet davan kah ne i themi.Nese ju nuk i burgosni kriminelet sali,bash,rista,muli,noka,mediu,shkelzene,argita,sllobodanka jamarber,imama,rula,pollo paloqe,dine se ata juve dotju burgosin po harova nishanliu,gjin gjonin,dhe ate zavensi cefen qe ka mar troje per nji qytez,qindramilion euro,ju a keni sy e vesh apo jo or cuni,or brace gjali????

  Reply to this comment
 7. socialisti bythpambuk December 1, 04:56

  O Erion!
  Vertet keta te dy jane te inkriminuar , porju a kini ndermend ti coni para drejtesise?
  Pa bisedo me Edin njehere mbase beni ndonje gje,dhe po munde mos shkruaj me se jeni bere te pa durueshem dhe te pa cipe.

  Reply to this comment
 8. Mark uk December 1, 08:01

  Kurse ju Brace Mistreci jeni te gjith kryeminela.

  Reply to this comment
 9. TOMORRI December 1, 08:29

  Po te ishte per te padenuar e te ndershem sdo kishim klase politike.
  Ju politikanet tane jeni si ato qershiat qe mbasi i ben shurren fillon i ha me shprese qe ska rene
  ndonje pike tek kokrra qe zgjedh.

  Reply to this comment
 10. sopiqoti December 1, 09:11

  GJETI TENXHERIA KAPAKUN.-Eshte per te ardhur keq per politiken shqiptare kur” caktohen”ne krye te saj persona te tille.Si Ristani ashtu dhe Noka ,gjate ketyre viteve te karierezs se tyre politike kane na kane treguar qartazi shkallen e formimit te tyre politiko-intelektual.

  Reply to this comment
 11. akili December 1, 10:00

  Risa ka dhene prova dhe a dini sa deme financiare i ka ber ketij vendi kur ishte kryetari k.q.z. dhe perse eshte denuar.Nuk behet muti mjalte. se kam fjalen per bletetpor per Ristanin.

  Reply to this comment
 12. Lul December 1, 10:15

  Tani P.D bej mune….kaq ishte kjo parti tani vetem si shoqat do ja degjoni emrin, presim zgjedhjet.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*