Braçe: PD, partia private e Sali Berishës

October 7, 2014 16:58

Braçe: PD, partia private e Sali Berishës

Deputeti socialist Erion Braçe ka komentuar deklarimet e ish-kryeministrit Sali Berisha në lidhje me kandidimin e familjarëve të tij në pozicionet drejtuese të PD-së, duke e cilësuar këtë forcë politike si partinë private të Sali Berishës.

“Berisha ka thënë sot se, familjaret e tij e kanë rrugën e hapur të kandidojnë për poste e funksione në PD dhe kjo ju ka habitur?! Po pse jo? PD është partia private e Sali Berishës dhe ka gjithë të drejtën e botës të emërojë atje familjarët e tij!! Pyetja është; Po ju çfarë doni në partinë private të tij?!”, shkruan Braçe.

October 7, 2014 16:58
Komento

14 Komente

 1. METLAJ October 7, 17:34

  BERISH E NJE LEGJENDE SE ARRESTIMI IM TRUBULLOB shqiperinA KA TE drejte te bej gjithecka qe deshiron ne shqiperi derisa PDetrasformoj ne nje parti servilash dhe injorantesh ne te cilen ne frumet vendimemarese te partise jane mercenaret e tij dhe nje kryetare kukule SI DHE RIJIMIN e nje psikollogjie frike te drejtesise per arestimin e tij dhe frikes se geverise per verfikimin epasurise si dhe vdekje aksidentale te kundeshtareve te tij ose te FAMILJES SE TIJ mendoj se nuk eshte rastesia qe i bene keto favore por segmente te caktuara te hetusise gjykatave qeverise

  Reply to this comment
 2. I.Troplini October 7, 17:42

  Ata duan te kapin ndonje thele, o Erion Brace.

  Eshte ne “kuklturen moderne te shqiptareve”,,,kapja e thelave.Kujt i intereson ne kete vend se prej kujt vijne ato thela?.
  Po te isha ne vendin tuaj, nuk do pyesja qytetaret se cfare kerkojne tek nje grupim i tille “fitimprures” por do pyesja kryeministrin se pse nuk jemi te zotet, ti dergojme vrasesit ne vendin qe meritojne?. Eshte paaftesi, rastesi apo vetem cudia e radhes, kjo qe po ndodh me kriminelet me imunitet parlamentar ne Shqiperi?
  Me nje vendim te tille, do permbushnit edhe premtimet e fushates elektorale, ku thate se nuk kini mandat per te falur kriminelet.
  Nuk egziston morali, pa egzistuar dhe respektuar ligji, Z.Brace. Eshte forca e ligjit, ajo qe zgjidh shume probleme dhe i jep pergjigje pyetjeve tuaja.

  Reply to this comment
 3. Saliu komunist October 7, 18:04

  Z. Brace ti paske pritur deklarimin e Adolf Berishes, per te kuptuar qe PD eshte parti private dhe ne sherbim te familjes. BISHA. A do te vazhdoje Sllobodanka (Liri) te kete te njejtin rol si macja e zeze Nexhmie Hoxha. PD qe me themelimin e saj ka qene dhe eshte prone e malokut dhe e mbushur me shpellare te palare, te pabese dhe kriminele.

  Reply to this comment
 4. *unknow soldier* October 7, 18:38

  Ndjehem i befasuar kur shikoj sali qelberishen me dhjetra here ne dite te gazeta Dita

  Pse behet biznes me kete kriminel

  a jani atdhetare keto gazetare qe vetem tregetojne “mallin ” si domatet kur behet fjale per nje njeri qe do plumbin ?!

  po ky bracja me fuckbook do ta mundi SS sali satanain ?

  zoterinj !

  kriminelet duan ose Prangat ose Plumbin

  fuckbook-qet e braces dhe keto mini-artikujt e Dites jane si NY TIMES letra higjenike sic i tha sali qeni kur hodhi ne ere me bomben atomike te gerdecit ..dhe e meritoni (ojne)

  cfare kemi pare nga 1992 e deri me sot ,keta xhambasadore,malsore dhe gaztoret e politikes e kane patur hallall Enver Halilin..

  Reply to this comment
 5. myftar vl October 7, 19:00

  Hajde brace, hajde, shpejt e paske marë vesh, që lideri i khemerve blu, sa _lehu, e ka pronë të tijën PD.po 25 vjet që ka lënë amanet Jagua i PPSH .apo dhe këtë se di.

  Reply to this comment
 6. MERIMANGA E KUQE October 7, 20:59

  BAC SALES JA KA LENE BABA AMANET PD QE TE KETE KUJDES SE PO I IKU NGA DORA DO KATANDISET SI ENDACAK RRUGEVE TE TIRANES SE S JA VARE NJERI ME

  Reply to this comment
 7. Mark uk October 7, 20:59

  PARTIA ARGITA perpara…

  Reply to this comment
 8. RRESHEN,ALBANIA October 8, 01:25

  pd=ppsh

  Reply to this comment
 9. shqip hesapi October 8, 05:51

  Ky Bracja ka nje vit qe gjoja sulmon Berishen.Ky po na ca bythen me kete fb e tij.Keto qe thote ky i di i gjithe populli,pra i di dhe une.Ky po me duket provakator dhe hileqar,me gjithe respektin e madh qe kam per te.Nuk na duhen ketu mendimet e tij,ne na duhet denimi i Salinjve me burg te perjetshem dhe konfiskim te pasurive.Po u be kjo Braces do t’i kerkoj falje publike me emer te vertete ku te doje Bracja,ndersa deri tani kemi mashtrime ndaj pandeshkueshmerise,dhe ne votuesit tuaj po lekundemi fort ne besueshmerine tuaj.

  Reply to this comment
 10. aqo October 8, 05:56

  Mark te cafte Uku [ujku]…………………

  Reply to this comment
 11. Horri i Bulevardit October 8, 08:29

  Eshte urgjente per familjen Berisha, te futen ne krye te PD, qe kur te vi ora e arestimit, te deklarojne:
  Kjo eshte burgosje politike, shikoni si Edi Rama, po fut ne burg opoziten.

  Reply to this comment
  • info analitike October 8, 09:26

   Mos ki merak Horri se Rama nuk fut askend ne burg se e di mires qe pastaj i vjen radha edhe atij. Harrove se si heshti per pergjimet!!! Te genjen mendja nese mendon se Rama eshte me i mire se Berisha, Meta apo te tjere.

   Reply to this comment
 12. Mark uk October 8, 08:50

  Dua te pyes ket mistrecin e PS ne cilin vend te Europes jan burre e grue ne parlant pervec ne kampin e majt.ne Shqiperi.Keni 20 vjet vetem beni rolin e qenit gam gam.

  Reply to this comment
 13. Mark uk October 8, 08:53

  Ju qe keni shkruar per partin e argites do ju pyes pse nuk veni emrin tuaj.Nuk ju fajsoj per atesin se nuk e dini,po ama ju nuk jeni fajtor.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim