Braçe: President bёj publike procesverbalet e mbledhjes sё KLD-sё

July 11, 2014 20:43

Braçe: President bёj publike procesverbalet e mbledhjes sё KLD-sё

Deputeti socialist Erjon Braçe i kёrkoi Presidentit Bujar Nishani qё tё bёjё publike procesverbalet e mbledhjeve tё fundit tё Kёshillit tё Lartё tё Drejtёsisё. “Nuk di kush ka vendosur te na denoje te degjojme “zedhenesin e KLD”, i mundur nga gjuha shqipe te cilen se lexon dot rrjedhshem, tamam si me shume se gjysma e KLD!!! Por di qe Presidenti i Republikes, ne cilesine e Kryetarit te KLD duhet te permbushe detyren dhe tu tregoje shqiptareve: procesverbalet e mbledhjes se fundit tё KLD. Tamam ato qё materializojnё nё gjykimin e gjykatёsve tё tij, Gjin Gjoni, Ken Dhima e gruas sё tij po gjyqtare, dёshmitё e tyre pёr pasurinё, pyetjet e pёrgjigjet e tyre. Kaq duam nga Kryetari i KLD-sё, vetёm procesverbalet e mbledhjes!! Ti lexojnё shqiptarёt se çfarё kanё thёnё anёtarёt e KLD dhe gjykatёsit e Republikёs. Vetem kaq!! Sot kerkesa eshte publike per Kryetarin e KLD!! Nga neser, une i pari do ta kthej ne kerkese zyrtare, ligjore, ne te drejten e qytetarit dhe deputetit. Per te mos thene ne fushate transparence: President trego process verbalet”, tha Braçe.

July 11, 2014 20:43
Komento

4 Komente

 1. alfade July 11, 22:26

  Nishanlliu duhet te shkoje ne burg para Berishes ! Eshte nje legen ne tere kuptimin e fjales,
  nje kokorroc ipakorigjueshem , nje ulok i pasherueshem , nje maskara unikal , nje i poshter
  qe s’e ka shokun , nje tellall i Sali Berishovicit !

  Reply to this comment
 2. Neser July 11, 23:25

  Je i vetmi qe i thua gjerat troc.Lere parlamentin dhe dil dhe mblidh firmat ne te gjithe Shqiperine ku mbeturinat e fundit te komunizmit blu te qerohen.Para nje viti 1 milion vota kete vit 2 milion.Te zhduken gjinet bashat qyrranjosi kamarier dhe kurva e misrit dhe mutngrenesin dhe shurrepirsin e byrose politike sal berisha.

  Reply to this comment
 3. Drejtesi July 13, 01:41

  Edi Rama aman te lutem nga partia kete macok se as te cjerr dhe as minjet nuk I kap

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*