Braçe: Protesta e 20 shkurtit, Basha po kërkon rol për t’i shpëtuar drejtësisë

February 16, 2014 18:05

Braçe: Protesta e 20 shkurtit, Basha po kërkon rol për t’i shpëtuar drejtësisë

Deputeti socialist, Erion Braçe, thotë se me protestën e 20 shkurtit, Lulzim Basha po kërkon rol për t’i shpëtuar drejtësisë.

“Lulzim Basha ka “të drejtë” që kërkon të na shkundë!! Ne duhet ta tundim atë-Lulen!!  Ka një pasuri të pamatë, tërësisht të pambuluar me të ardhura dhe kërkush nuk e ka hetuar”, shkruan deputeti socialist.

Braçe thotë se ndaj Bashës ka një akuzë të ngritur nga KLSH, Prokuroria, me dëm 300 milionë dollarë”.  “Rruga nga Kalimashi në Morinë është rruga e tij, materializimi i vjedhjes tjetër më të madhe në vend, të pagjykuar as atë kohë e as në këtë kohë”, shprehet ai në Facebook.

Braçe kujton edhe 21 janarin e vitit2011, kur Basha ishte ministër i Brendshëm. “Ka qenë ministri i Brendshëm në 21 Janar kur forcat nën komandën e tij, vranë 4 protestues, një të pestë e vdiqën duke e rrahur, plagosen mbi 12 të tjerë, rrahën e torturuan mbi 150 vetë, djem të rinj, dhe ende nuk është hetuar për këto krime”, shkruan Braçe.

Braçe shkruan: “Po, po, ne duhet ta tundim atë!! Jo për hakmarrje, as për ta eliminuar politikisht! Ai nuk është kundërshtar, asfarë alternativë! Cilido kundërshtar do të donte të kishte atë përballë.Pooor ne duhet të bëjmë drejtësi!!”, thekson Braçe.

 

 

 

February 16, 2014 18:05
Komento

33 Komente

 1. hosteni February 16, 18:07

  o brace ; thuaja kallomit kto gjona jo fansave te fb,,,,,,,,,,,,,,,,!!!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 2. Eli February 16, 18:17

  Ahmet Zogu hajduti me damke ne kohen qe dezertoi nga shqiperia mori nje sasi ari qe konvertohet me 5 milion € dhe i vendosi Sali krimineli bustin ne tirane, ndersa Lulzime Bashuci vjedhe 300 milion € te pasterta dhe kerkon te shkund qeverin e dale nga vota popullore 6 muaj me pare……ngrehu derejtesi mga koma ku ju ka lene krimineli dhe meruni me keta vemje qe po thithin ne damart e njerezve te ndershem……per mua litari per Bashucin eshte privilegji me i madhe.

  Reply to this comment
 3. ILIRET February 16, 18:21

  Pa he, c’prisni? Pse nuk e beni ju kallzimin penal? Pse rrini indiferent ne pritje se cfare do te beje prokuroria? Ndermerreni ju iniciativen o z. Brace.

  Reply to this comment
 4. nasruddin February 16, 18:25

  A KA FUQI DJALOSHI BRACE TE NDESHKOJE BANDITET ME PUSHTET TE SALIUT?

  Sepse deri tani gjasat tregojne se vetem sa leh si kone shtepie, qe nuk di te kafshoje fare dhe trembet nga hajduti dhe kusari me shume se macet rrugace.
  Sepse keto 400 dite te RILINDJES socialiste me shume duket qe eshte RILINDUR agresioni i Sali Berishes dhe i bandes se tij kusare dhe vrastare dhe Edi Rama nuk jep shenja fare qe te pakten te permbushe detyren kryesoren qe u premtoi shqyptareve ne 23 qershor dhe qe ishte:

  RILINDJA E DREJTESISE ME NDESHKIMIN E FAJTOREVE.

  Reply to this comment
 5. inf February 16, 18:31

  Erjon shkurt
  Tunde Ed Ramen nga gjumi shkunde qeverie nga gjumi
  kshu nuk denohet njeri ose rrini ne nji Protektoriat te huaj
  se me ju salihu do beje pall arapi dhe nuk i çahet koka

  Reply to this comment
 6. shqiptari February 16, 18:31

  ju jeni me te poshter se teroristi i serbogreqis qe nk keni fuqi e denoni ata vrases te pashpirte si berishiviçi me bashiçin serbete e beindure pere te shfarosure kombin shqiptare qe e kane ariture ne 50 % deri tani me ato 8 vite shkatrime qe nuk dihete sa koh duhete te mare veten kjo tok nga mbjellja e vdekjes dhe injorances qe ata i dhane prioritete beni drejtesi pera ata te masakruarite jo per ata qe u vrane se ata shpetuane po te masakruarite qe vuajne demete qe u kane shkaktuare prandaj ju votoi populli dhe jo te keni rene dakorde qe vrasesite te mos preken po kane goj e dalin e na kerkojne qe ti ndimojme dhe me e poshtra ti sjellim prap ne pushtet dhe pse ata i sjell serbogreku jashet deshires se popullite shqiptare qe si pyete njeri po na quajne skllevere te perjetshem o drejesi o largohuni dhe mos u dukni me

  Reply to this comment
 7. floriana February 16, 18:34

  ik o brace bo ndonje ecje andej nga liqeni se akoma nuk e keni kuptuar se u votuat per te ndeshkuar hajdutet dhe kriminelin berisha. Hajde se vitet shkojne shpejt dhe se ky popull ka treguar se nuk ka memorie shume te lavderueshme perderisa njeriun qe e coi ne prag te luftes civile qe ka vrare dhe torturuar me mijra shqiptare gjate ketyre 23 viteve gjoja demokraci ne vend ta rizgjedhin perseri…Brace e ngrite zerin per kryetarin e gjykaktes kushtetuese se nuk do ta votoje si njeriun e shkerdhenit por perseri e votove ne parlament a e harrove???? prandaj veproni dhe mos u merrni ne llafe, prandaj ju votuan shqiptaret qe te largoni kriminelet dhe hajdutet.

  Reply to this comment
 8. drejtesi February 16, 18:43

  po priti POPULLI qe JU ti fusni ne burg do ti kete mbire bari

  Reply to this comment
 9. mallkimi i Enverit February 16, 18:44

  brace

  ju flisni si komentues forumesh vecse ve emrin orgjinal

  basha & berisha jane kriminele po jo fajtore

  Fajtore je ti dhe PS (partia e spurdhjakeve) qe tradhetuat barbarisht kete popull ne 1991,1997,1998,2005,2008,2009,2011 dhe se fundi dhe 23 qershorin 2013.

  Fajtore je ti dhe PS (partia e spurdhjakeve)

  Reply to this comment
 10. Jozi February 16, 18:47

  eshte e vertete o brace

  Reply to this comment
 11. Dashamiresi D. February 16, 19:09

  Eshte e para jere qw spo te kuptoj me sa kokludon z.Brace:me paragrafin e fundit;as mish as peshk. Mund te na e shtjelloni?!
  Dashamiresi D.

  Reply to this comment
 12. Tomorri February 16, 19:17

  Bravo Erion ti meriton gjithçka .
  Erion vertete i je vene perballe kesaj politike ne teresi por fakti na habit se ty shume te shohin por pak te njohin.
  Dhe keshtu ndodh me te verteten ne shqiperi pak e njohin kete politike, dhe ata bejne sikur s” shohin gje.
  Si do ece Rilindja duke pasur ne djep shejtanin i cili lekundet si per shtate pale qejfe dhe ne bejme sehir nga zori?
  Ne vjen keq se ne qeveri ka vertete djem dhe vajaza shume te zote dhe atdhetare por eshte e pa pranushme te merren neper kembe nga disa kreminele te ngjyrave te ndryshme .Ata ofendojne pa ja u bere syri terr,pse ndodh kjo apo jemi ne demokraci dhe demokraciaja keshte eshte,JO JO JO kjo nuk eshte demokraci se kreminelet kane mbjelle fashizem ne te kater cepat e shqiperise.
  Ata duane fre kjo nuk diskutohet po kur dhe kush do tja u vere frerin?
  Mbase 20 shkurti do te jete nje indicje per nje veprim te tille.Presim,presim.

  Reply to this comment
 13. qerosi February 16, 19:30

  futeni kopilin ne burg qenin ca prisni akoma

  Reply to this comment
 14. gimcja February 16, 19:37

  hallall brace fjalet e tua ne vesh te allaut per ate kokren e hajdutit zoraxhiu pd

  Reply to this comment
 15. tusha February 16, 19:43

  Vetem ky njeri nuk din te beje Politike, prandaj mos e merrni seriozisht.

  Reply to this comment
 16. linda February 16, 19:55

  ju sa ishit ne opozit folet shume po nuk benit dot gje ,po tani qe erdhet ne pushtet po te njejten gje po beni vetem po flisni.populli ju dha voten qe te vini drejtesi,sic duket i keni pasur dhe i keni vetem llafe te gjitha.

  Reply to this comment
 17. Jozi February 16, 20:00

  O BRACE SHIKOJE NE DATEN 20 KUR TE IKIN SE PO PAGUAJN KOSOVARET TE SHPETOJN KOKAT ETYRE

  Reply to this comment
 18. aleks February 16, 20:01

  ore do ti ti fusin ne burgje keta zagaret e saliut apo kane frike dhe keta te ps,saper s. berishen eshte gjynaf ta vrasesh se harxhon plumbat ai qen ai kriminel do varur ne bulevard te kali is kenderbeut qeni ti dali shpirti me zor.

  Reply to this comment
 19. miri February 16, 20:03

  o me brace…..do bo ves kjo e dalmja ntribun, nuk ta fut npordh njeri………..

  Reply to this comment
 20. tironsja February 16, 20:13

  mire e ke o zoti braca por jo me fjale por me vepra.. tani je ne pushtet jo ne opoxite. llafet skane vlere ..shpejtoni

  Reply to this comment
 21. Aliu nga Selenic February 16, 20:14

  KUR MUNGON DREJTESIA.

  Me ardhjen e demokracise ne vende qe drejtesia te jete ne themel te kesaj demokracia ndodhi e kunderta. Forca e re politike qe erdhi me Berishen ne krye, drejtesin si gjen me te shejte e perdhosi. Ajo duke e goditur drejtesin, duke hequr ikonat e drejtesise ne detyre aktivizoi juriste te plapave gje qe ata shkektuat tere keto anamoli qe drejtesia eshte prishur ne ate menyre qe veshtire te vije ne ato parametra qe kerkon demokracia.
  Shteti ligjore shprehet nepermes zbatimit te ligjit, pore ligji nuk funksionon njelloi per te gjith. Me ligje kuptojme qe edhe kryemistri ne se eshte fajtor ai duhet te dale para drejtesise.
  Kjo nuk ndoidhi ne shqiperi.Berisha ka bere me qindra vepra penale si Presiden i shqiperi dhe si kryeminister pore edhe si kryetar i Partis Demokratike kur ishte ne opozite dhe asnjehe nuk ka denjuar ase te shkoje qofte edhe si deshmitar.
  Duke mos veprua ligji ne kohe e hapsire sote eshte shume e veshtire te vehet para drejtesi edhe Bashe edhe Berisha. Po perse.
  1. Basha nuk u gjykua ne kohe kure beri shkelje ne pervetesim marramendshe ne rrugen e Kombit.
  2. Basha nuk u gjykua ne kohe e ne hapsiar ase kure vrau me 21 Janare, ku u vran kater veta ne peroteste me duar ne xhepa.
  3.Basha nuk u gjykua ne kohe e hapsire ase kure firmosi per detin dhen greqise .
  4,Basha nuk u gjykua ase kure vodhi votat ne menyre te hapur ne Bashkin e Tiranes.
  Te gjith keto u menjanuan Po tani si do behet. Do te gjykohet Basha.? Edhe munde te gjykohet pore vepra penale nuk eshte ne ato parametra qe ishta ateher.Sote kje veper merre ngjyre politike pasi Basha duke mos u gjykuar ne kohen e brje se vepres penale ne kohe e hapsire sote ai “mbrohet” dhe vepra penale e tije i veshin ngjyra politike. Ky eshte defekti serioz i i drejtesis shqiptare.
  Qeveria e Rilindjes ka detyra te medha .Ne redhe te pare ajo pa tjeter duhet te garantoje drejtesi te pavarur duke hequr keta gjykates politik qe vuri Berisha dhe ne vend te tyre te vijen me drejtesi duke konkuruar sice u be per avukatin e popullit.Atehere kjo gjykate do te ver drejtesi.Pore nje gjykate qe vendoset me te pa drejte ajo nuk munde te prodhoj drejtesi. Kjo eshte katrahura qe Berisha i beri drejtesis shqiptare, Me ket ktrahure Berisha kerkon te shpetoi vete dhe skifteret rreth tije.!

  Reply to this comment
 22. Naerofsh sali berisha mbreti shqiperis. February 16, 20:16

  O brace po kujt ja thua keto ti more zoteri se na ejte nga koka .ti shkruan si ndonje komentus.jojo ka komentus qe shkruajn e me mir pe teje .ti zotri keto fjal thuaja ati rames asaj qeveris qe te veproj e ti denoj keta kriminele .se nuk kemi gje ne dor ate qe ne kishim voten ja u tham .po kujt ja dham thuaj frikacakeve qe dhjesin gjak nga berisha.

  Reply to this comment
 23. Freedom February 16, 20:19

  *****************************************************************************************************
  *****************************************************************************************************

  …. Pse te dhame voten ?

  …. Z.Rama, dorezo pushtetin, perderisa nuk ke “forca” dhe “guxim” te ndalesh apo eliminosh anti-ligjin dhe ata qe po nxisin lufte si ne 97-ten.

  *****************************************************************************************************
  *****************************************************************************************************

  Reply to this comment
  • toni February 16, 21:02

   Per mueeeeee ju jeni te paret,perpara me lulzim CILJETEN dhe elektoratin mo te poshteruar gjate ketyre 23 viteve dhe me renditje pas Gjermanise duke i mare voten pr 1 thes miell e dei tek gaz dibra drejtori i burgjeve duke ndare qese me makarune per 1 vote hajde llogore hajde ideollogjia e skizo-psiqikut sali ,ky ehte ai termi famekeq Shqiperia po ndryshon,perpara popull i vonuar nga trute 23 vjet dhe akoma viktime e ketij plere bini turp tju vije…

   Reply to this comment
 24. nuri February 16, 20:51

  Per cfare drejtesie flet ky “konia” qe vetem leh dhe nuk tremb askend ???

  Reply to this comment
 25. Vlora February 16, 21:00

  Brace ka te drejte. Neqoftese politika nuk ka mundesi per ta finalizuar problemin kriminal te kreut dhe zevendes kreut te PD-se, lerjani popullit ne dore! Nje fishkellime duhet vetem, dhe nuk do te kete me seli te Partise “demokratike” me gjithe plehrat qe e popullojne ate, deri sa te dale nje opozite e denje per fatet e Shqiperise.

  Cfare po prisni???? Ne po presim!

  Reply to this comment
 26. Hyska February 16, 21:21

  me te tera Erjon jam dakort.kush do ta shpjere para drejtesise,une,nuk mundem.

  Reply to this comment
 27. danilo February 16, 21:25

  Te nderuar motra dhe vellezer!Shikoni punet tuaja te perditshme se ne ne Shqiperi nuk e kemi tradit te denojme ata qe na qeverisin,i kemi xhan,ani se ata e teperojne nganjihere….keni degjuar te denohet ndonje qeveritar nga drejtesia qe nga koha te pakten e Zogut?Vetem populli ka denuar nje E.Toptanin,keta mor zotri i kane lojra keto,mbulojne njeri tjetrin.Hajt naten.

  Reply to this comment
 28. ibrahim February 16, 23:30

  arvizu i tha rames para 4 viteve lidhe qenin braqe.pushoja pak gojen.pse leni serbet ne partin socialiste-braqe,majko,milo,dokle,ruci,milena,mungojne vetem Dragana dhe tadiq dhe u be aleanca pansllaviste.

  Reply to this comment
 29. Pac Martini February 16, 23:35

  Çfar pret qeveria e re , pret qe votuesit e saje te i bejne qeverisjen , Votuesit e rilindjes presin punera me te medha e me te shpejta ne drejtesi ,ne ekonomi dhe deri edhe ne sport . Njerezit nuk votuan per syte e bukur, por per shpresen ne te gjitha fushat e jetes .

  Reply to this comment
 30. Kris February 17, 00:35

  Me sa duket jane ndare rolet:Bracia nga facebook te shpartalloje klanin e Berishes dhe piktori me klanin e vet te mbushin trastat neper tendera dhe privatizime.
  brace trimi demasko Edi Ramen qe ka bere marveshje me Bashen dhe Berishen ne kurriz te elektoratit te majte.Terhiqu veshet ministave se Kane hypur ne thane me lart se e jema e Zeqos.Helbete te rinj jane por te pakten te veshin ndonje rrobe. Se mos na ftohen.

  Reply to this comment
 31. Horri i Bulevardit February 17, 08:11

  Zoti Erjon Brace:

  Jo vezem une qe po shkruaj, por edhe 1 miljon votat ne favor te Rilindjes, por akoma me shume se ata 1 miljon, jane dakort me keto qe ju zoti Brace, po thoni.
  Por ne kerkojme qe juve te zgjedhurit tane, te veshur me pushtetin e duhur, me deshiren tone, te coni para gjyqit, cilindo te korruptuar dhe kriminel.
  Populli ne vetvete eshte i pafuqishem, te beje kete gje, mund ta beje, por vjen edhe kaosi me mbrapa dhe ju e dini se kujt i intereson kaosi.
  Jube zoti Brace, keni shkollen e duhur, per te investiguar ceshtjet financiare, keni mandatin e duhur, qe te ngrini zerin, kunder hajduteve me pushtet.
  Por keni edhe gjithe te drejten, qe ju jep ligji, qe akuzat, ti shnderroni ne denoncime, ku jo vetem Lulzim Basha, por te gjithe pushtezaret e pushtetit te vjeter, ti coni para prokurorise.
  Por si fillim, shkarkoni me urgjence, kryetarin e gjykates se apelit dhe te gjykates se larte, shkarkoni kryeprokurorin, beni nje rreforme te thelle ne drejtesi dhe kjo reforme, duhet bere brenda nje periudhe tremujore, se koha nuk pret.

  Reply to this comment
 32. i mencuri February 17, 14:59

  jU Z. BRACE FLISNI GJITHNJE DREJT , POR NUK VEPRONI KONKRETISHT SI QEVERI. KUR FJALET NUK KTHEHEN NE VEPRA , MBETEN VETEM FJALE DHE NUK KANE ME VLERE . POPULLI THERRET E ULERIN :Arrestoini , te japin llogari deri ne 1 , se e kane masakruar me vite !! Deri tani asgje , vetem fjale . fjale … deri kuuuuuurrrrrrrr ???

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim