“Ministra, mos rrini në zyrë”

January 30, 2016 17:38

“Ministra, mos rrini në zyrë”

Deputeti socialist, Erjon Braçe, i bashkohet zërave që mbështesin rikonfirmimin e mandatit të Kryetarit të Partisë, kur ai fiton zgjedhjet dhe qeveris vendin.

 Braçe thotë se është e drejtë legjitime, kandidimi për postin e Kreut të partisë, por qëndrimi nuk duhet bazuar në të pavërteta dhe populizëm.

 Kryetari i PS është legjitim nga pikëpamja morale, politike dhe çfarë të doni tjetër në krye të PS. Do tu kërkoja që mendimin tim personal ta zhvishni nga debati aktual që po bëhet brenda PS, sepse mua më intereson PS. Kryetari i PS duhet zgjedhur përmes parimit një anëtar një vote. Kur partia fiton zgjedhjet, Kryetari i partisë fiton zgjedhjet duhet të rikonfirmohet në forume legale të PS”, thotë ai.

Lidhur me kritikat e Blushit, deputeti socialist shprehet se: ”Nëse ka një gjë që e vret të majtën, është populizmi”.

I njohur për qëndrimet e tij kritike me Ministrat dhe jo vetëm, deputeti Braçe thotë se grupi parlamentar socialist është i legjitimuar në kërkesën për të rritur kontrollin mbi kabinetin.

“Ministrat nuk mundet që javën e tyre të punës ta konsumojnë vetëm në zyrat e tyre. Duhet të shkundin një për një vartësit e tyre, të strukturave të tyre atje poshtë tek njerëzit”, shton ai.

January 30, 2016 17:38
Komento

8 Komente

 1. feniks January 30, 19:50

  Brace,po tregohesh SERVIL I PASKRUPULLT! Asgje e keqe nuk i vjen nje partie ne se ne cdo 4 vjet,pavaresisht nga fitoret ne zgjedhjet e ndryshme,qe te mos votbesohet kryetari i PARTISE se bashku me te zgjedhurit e tjere!
  Ne statutin e PS-se nuk eshte keshtu,por ti dhe servilet e tjere te Rames NUK FOLET kur Kongresi u shty 3 vjet dhe tani doni te ndryshoni nstatusin per hir te Rames!
  Partia eshte organizate POLITIKE e jo BANDE ELEKTORALE!
  Une jam antar i vjeter i PS-se,por qe kur eshte zgjedhur Rama kryetar i saj,PARTIA ka humbur IDEALET E SAJ MORALE DHE NJEREZORE!
  Ne mbledhjet e PS-se tani vihet vetem per te votuar sic do udheheqja dhe as degjon njeri hallet e problemet e antarsise dhe as te pyet njeri!
  Ne godinen e PS-se cdo dite te javes NUK GJEN NJERI per t’i shprehur ndonje problem!
  Keshtu ka qene edhe kur ju ishin ne OPOZITE!
  Pra rikonfirmimi i kryetarit automatikisht pa votim dhe llogari dhenie ne se ka fituar qeverisjen,do te thote se ai behet automatikisht ….MBRET!
  Kush do t’i kerkoje llogari Rames dhe qeverise perves vetes se tyre?
  Me kete rruge ju e keni VDEKUR PS-ne!
  Prandaj ju nuk doni t’ia dini per hallet e antaresise se sapo merrni votat,pra sa kaloni lumin e…DHISNI KALIN!
  Nje parti politike pa IDEAL dhe pa MORAL eshte e destinuar te mbeshtese DIKTATUREN FASHISTE!
  Dhe Edi Rama atje ka perfunduar deri sa ,pervec Blushit,ju te tjeret nuk guxoni te thoni nje fjale ndryshe nga ai!
  Prandaj Edi Rama dhe ju servilet e tjere as qe do t’ia dini per SHKELJEN E TE DREJTAVE KUSHTETUESE TE ISH USHTARAKEVE lidhur me pensionet e mohuara!
  Mallkuar qofshi te gjithe!

  Reply to this comment
  • Pellumb Zaimi January 31, 01:09

   Feniks i ka thene te gjitha ato qe doja te shprehja dhe une ? I ka thene mire e bukur per uzurpatoret qe kane frike te bejne zgjedhje dhe per servilet trima qe ulerijne per kryetar te pazgjedhur. PS sa vjen e po degradon si te gjitha partite pa ideal e pa moral sic thote dhe feniks e une jam dakord me kete konstatim te tij. Me sakt PS eshte ne fazen akute te dekompozimit per shkak te mbushjes me servile trima e me mall te importuar nga hici i ideve dhe i bindjeve ? Mos rri me ne ate parti feniks sic ju keshillon “kris1” sepse tatepjeta e asaj partie eshte e pashmangeshme per shkaqet qe thoni. Une nuk shikoj te ndalur ne kete rrokullime ku po degdiset per shkak te kryetareve karabushe dhe te servileve trima qe u shkojne pas . Nderime feniks ! PS/ Servilet trima jane nje specie qe zhvillohet pas bythes se kryetarit .Mbiemrin cilesor “trima” e marin sepse jane te afte te perballojne furine e gazrave prapanicedales.

   Reply to this comment
   • Komiti 3 January 31, 01:16

    Dua te behem dhe une si ty Brace kolopuci dmth nje servil trim pordheprites te pamposhtur te kryetarit. Ma ploteso kete deshire ! Tutjeta !

    Reply to this comment
 2. kris 1 January 30, 21:41

  Akoma ka ushtarake te liruar antare te partise fashiste te horrit te rilindjes?Kur gjen budallenj sharlatan piktori ka te drejte te kerceje Napolonin.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim