Braçe replikon me Nishanin për Ardian Fullanin

January 8, 2015 11:20

Braçe replikon me Nishanin për Ardian Fullanin

Deputeti socialist, Erion Braçe, ka reaguar pas intervistës së presidentit Bujar Nishani dhënë Zërit të Amerikës.

Braçe është ndalur tek fakti që në ballon e fundvitit të presidentit, ka qenë i ftuar edhe ish-guvernatori Ardian Fullani.

Sipas tij, ky është një presion i hapur për drejtësinë, duke qenë se Fullani është person nën hetim.

Po lexoj me një trishtim të madh c’ka thënë Presidenti i Republikës, por posacërisht Kryetari i Këshillit të Lartë të Drejtësisë!!

Thote se Balloja e organizuar prej tij ishte Ballo e organizuar dhe paguar nga biznesi, pra pa para publike.

Balloja e organizuar prej tij kishte të ftuar ish Guvernatorin në cilësinë e një njeriu që ka kontribuar shumë për ekonominë kombëtare;

Balloja e organizuar prej tij e kishte të ftuar Ish Guvernatorin që ishte aty si cdokush tjetër!!

Jo President dhe Kryetar i Këshillit të Lartë të Drejteësisë!!

Ish Guvernatori që njoh unë (mbase njohim dy njerëz të ndryshëm) është ende një person nën akuzë, për të cilin po zhvillohen hetime për t’a dërguar para një Gjykate!!

Edhe një herë, nuk është shpallur fajtor, por është nën akuzë, në pritje të përfundimit të hetimit dhe një gjyqi të mundshëm.

Hetimit nga Prokuroria, institucioni i sulmuar nga Ju për rastin në fjalë për një gjë të thjeshtë, mosinformimin ndaj Jush.

Gjykimit nga një gjykatë, brenda një sistemi vlerësimi e emërimi, kariere që drejtohet prej Jush.

Pra President, nuk ishte si kushdo aty!

Madje dhe ju, nuk jeni si kushdo aty, si pjesmarrës, dhurues, kërcyes!!

Ju jeni Presidenti dhe Kryetari i Qeverisë së Drejtësisë!!

Gjesti juaj është presion që cke me të!! Ndërkohë që s’ka asgjë të përbashkët me etikën në ushtrimn e detyrës!!”, shkruan deputeti socialist.

 

January 8, 2015 11:20
Komento

11 Komente

 1. Kris January 8, 11:30

  S’ka faj Kapter Nishani! Per sa kohe, Berisha, i luan telat e violines Shqiperia, do te shkoje, drejt nje krize, sa ngjarjet ne Siri ,do te duket si loje femijesh!

  Reply to this comment
 2. orli January 8, 13:05

  Zoti Erjon!je me te vertete nje djale,njeri,politikan i drejte,i ndershem,i pokorruptuar qe shpreh ate qe sheh e qe ndjen.Jo per pesimizem por ta them me keqardhje se nuk i çane dot.Ne jemi nje popull qe shkojme pas te fortit,pas interesit,pas hajdutit!ti nuk je as i forte,as me ndonje pozite kyçe,as hajdut prandaj i shtohen votat ilir metes se rri me te forte,ka pozita kyçe ne drejtim(si me sali udb-en edhe me Ramen)dhe eshte hajdut.Por mendimi im eshte se dhe sikur ti te kishe pozita kyçe dhe te vazhdoje te punoje me drejtesi dhe tu çirrje masken maskarenjeve,keta maskarenj do e provonin te te korruptonin e po te mos arrinin ta benin do te te hiqnin qafe(sepse nuk je pjese e ciklit te mbyllur ramizist).Megjithate ti vazhdo rrugen tende te drejte me ata politikan te shtrember!!!!

  Reply to this comment
 3. Mark uk January 8, 17:06

  Ka 24 vite qe i kan ngarkuar detyren e qenit Brace ziut,dhe me te thene te drejten po e kryen me se miri,

  Reply to this comment
 4. skifteri January 8, 18:07

  Eshte alarmante qendrimi i presidentit Bujar Nishani ndaj Guvernatorit .Sipas tije ky Guvernator na paska MERITA,o’ president koke kungull ,koke trangull,o tradhtar ,o’i rrjedhur nga trute,o’njeri i kapur nga vjedhsit,kriminelet ,buxhetit,(thesarit te shtetit)ky njeri i shkaketoi katastrofen me te ne historin e B.SH.Eshte i vetmi guvernator qe ja beri gropen thesarit te shqiptarve ne shuma kaq te mdha monetare dhe per ju si president paska “merita kjo moster”, turpe -turpe per ty si kryetar i K.L.D-si qe ti e mbron,je bashkepuntor me te , po s’ke faje deri sa populli t’ju kap prej fyti,ty dhe kriminel te tjere qe jeni kacafytur popullit ne zverk per ta mbytur, mbroni keta hajdute deri sa t’ju vije dita e gjykimit ,shyqyr qe kemi deputet si Erjon Braçe si njeri shume pergjegjshem me personalitet qe ngre zerin ne shkretire.Urime z.Erjon-populli te mbeshtet.

  Reply to this comment
 5. eri January 8, 18:25

  MARK– uk qeni turp te keshe, ty te kane ngarkuar detyren e zagarit s’ pushon te lehurit shurdhove dynjane ,si sherbetor i krimit ,dhe ne deme te popullit, se po te ishe qen do ta kishit per ndere ,do kishit me dienitet si qen me besnik ndaj padronit tend.

  Reply to this comment
 6. JOY -72 January 8, 18:48

  pirth o brace pirth se lirohesh je bo mo keq se grida leshi,,,,,,,,,,,,,,,,,!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Reply to this comment
 7. Alban Dega January 8, 19:23

  In a message dated 10/10/2012 10:50:27 A.M. Eastern Daylight Time, [email protected] writes:
  PRESIDENT SOLDIERI
  E SALI … ENVERI !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Cfare urdheron tirani
  E vendos Salia
  Me vrap e firmos
  Bujar Soldier Mavria
  Ushtar ishte dje
  Soldier eshte dhe sot
  Lum per President
  Qe e kemi kot!
  Dje ushtar i Enverit
  Sot i Salise
  Mjere o shqiptare
  Kush i prin Shqiperise!
  Despote kishim dje
  Sot kemi tirane
  Barbare prinin dje
  Sot despote hajvane!
  Per nje cope karrike
  Flake i vene Shqiperise
  Ciflik e kane kthyer
  Gjakun e vegjelise!
  Kalbur eshte gjithcka
  Nga korrupsioni
  Padrinot bejne ligjin
  Krejt kot ju votoni
  Sa prin Dallkauku
  Ua plackit votat
  Per nje bythe kolltuku
  Per te Shqiperia
  Eshte vetem poltroni
  Ligjin e ben Mafia
  Mbreteron korrupsioni
  Heqim imunitetin
  E genjejme miletin
  Mbret per mbi mbret
  Kem impunitetin
  Qe mbron kusaret
  Perjeteson pushtetin
  Virgjeron prostitutat
  Ne piedestal hajdutat
  Sheik e bejne vetin!
  Ligj permbi cdo ligj
  Kemi Sali Luigjin !
  Sa per President
  Kemi nje soldier
  Sot ushtar i Sales
  Dje i shokut Enver!
  Prijesa firaune
  Ministra kusare
  Ambasadore spiune
  Mbrojtjen Asfalia
  Ekonomine BIA
  Duam Perendim
  Na cojne nga Rusia
  Aspirojme Evrope
  Prijne sic do Serbia
  Otranton Athines
  Romanon Fazlicit
  Keta bastarde te shkines
  Pjelle e Zerve Pashiqit
  Kembet ne Tirane
  Koken ne Athine
  Nene permbi cdo nene
  Kane bushter Serbine !
  Qaj e mos pusho
  Shqiperi e mjere!
  E permjera ti
  Sa keq te kane dhjere
  Keta faqezi
  Pa fytyre e pa nder!
  Vajto mos pusho
  E gjora Shqiperi !
  O ngrihu ne kembe
  S’eshte kohe per vajtim
  Thirrja e Tahririt
  Kushtrim per veprim !
  Ngrihu ne kembe
  E vendos drejtesi
  Nuk ka kohe me prite
  Vdekje o liri!

  SHENIM: KJO POEZI ESHTE SHKRUAR DHE BOTUAR ME 10 TETOR 2012 VETEM PAK DITE PAS ZGJEDHJES SE BUJAR NISHANIT SI PRESIDENT I SHQIPERISE. RIBOTOHET PA ASNJE NDRYSHIM…

  Reply to this comment
 8. xhateli January 8, 19:25

  Ai nuk ishte burre as kur kishte mustaqe, jo tani qw i hoqi apo ia hoqen…

  Reply to this comment
 9. shqiptar sharri. January 8, 20:19

  Brace,une e dij se ti nuk i lexon kta komente,por le ti lexoin lexusit.Pse,mor mavri nuk i shkarkoni kta mafioz ne kraye me Don,sali serbin,po ju e patet ne burg fullhajnin pse e lishuat? E’dij se rama-meta-brace-balla e tjer,dote thoni avazin se:ju,nuk jeni prokuror dhe as gjykates.Po,jo ore mike nuk eshte kjo arsye qe duhet ta besoim,jo ore brace,se shteti duhet ti,pastroi ata prokuror dhe gjykates qe nuk e bejne detyren dhe punen e drejtsis,pra ata shkelin ligjet dhe kushtetuten nen ombrellen e rrejshme gjoja te pamvarsis,kur ata jan te mvarun nga grupet e ish pushtetarve po ndoshta dhe te pushtetit tuaj,prandaj ato bejne punet qe,nuk i sherbejn drejtsis por mosdrejtsis.Pra,ju brace keni 84,vota dhe mesiguri me punet e juaja,te mundshme me ata te paktet opozitar qe mundni ti bejni dhe 100,vota,dhe keni mundsi ta shkarkoni,nishanin,llallen,gjinin,cefen,vishen,dhe po besa keni mundsi dhe ti coni dhe para djygjit per pengesat qe i kan bere drejtsis.Po,ju nuk keni as vullnetin,as deshiren,as potencen,se dhe ju keni krymbat tuaj mesvetes,edhe ju jeni te kapur nga korupcioni,po ku ka shqiptare ne politik,apo ne sistem qe nuk eshte i koroptuar dhe hajdute e vrases,une nuk e besoi,qe nga shkupi,tetova,prishtina tirana krejt pilitakanet,jeni krimminel,ju ne zgjedhje premtuat se lufte pa komprimis dote bejni kunder krimit,dhe korupcionit,ju that se sali serbin dhe bashen doti gjykoim per vrasje te 21 janarit dhe grdecin,po cfar bete ore derzi kaluan 17 muj,ju asnji kriminel nuk e denuat more quravec,ju skeni koce,se ju ka treth,sali serbi,me mafin e ti,qe pushtetin e ka rregullue si mafia italiane,dhe ju jeni,NDRAGETA,sala COSANOSTRA.Mjer ai popull qe e keni mashtrue plot 24,vite,po kjo kaloi,por dhe sa dote jet ky popull i mashtrum nga ju,ate vetem nji zot e din,nese egziston,se une nuk e dij.

  Reply to this comment
 10. Alfade January 9, 03:18

  Z. Mark Uk a a qen,kone , zagar se c’je Ti !!! Zor se gjen ne kete planet nje qen te ndyre
  sic je Ti. , Ti je thjeshte turpi botes ! Nje sherbetor besnik dhe pjestar aktiv i bandes
  antishqiptare mafioze ne sherbim te bsjraktarit primitiv te Vicidolit …..?!!

  Reply to this comment
 11. shqip hesapi January 9, 06:04

  Zoti Brace,e di mire qe ju punoni per drejtesi,e di mire qe nuk jeni i korreptuar,e di mire qe jeni i vetedijshem per te gjykuar te gjitha padrejtesite dhe hajduterite.Nuk e di hic mire nese ta vare kush ty per keto qe flet ?Ke 8 vjet te kohes se Saliut dhe gati 2 vjet tani qe vetem denancon.Mire ben.Po kush shkoi deri tani ne gjykate dhe sa u denua prej denancimeve te tua ?Mbylle gojen se po te perplas tej Edi,se ai nuk deshi as te dilje deputet.Brace qeveria juaj dhe K/min. juaj jane frikacake,nuk kane guxim te merren me Berishen.Ti e di me mire se une kete gje.C’i bete Imamit,Bodes,Pollos,Rulit,Fullanit e deri tek Mzinjte e vegjel ,pa le te kaloni tek Berishet,Lulet,Nishanet dhe soj e sorollopet e tyre.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*