Braçe: Të rihetohet vrasja e Azem Hajdarit, ka fakte të reja

July 15, 2014 11:25

Braçe: Të rihetohet vrasja e Azem Hajdarit, ka fakte të reja

Deputeti socialist, Erion Braçe, ka kërkuar  rihetimin e vrasjes së deputetit democrat, Azem Hajdari, ngjarje e ndodhur në 14 shtator 1998. Braçe shkruan në një postim të tij në Facebook se faktet e reja që kanë dalë në dritë e bëjnë të nevojshëm rihetimin e deputetit të PD-së.

“Vrasje pa motiv, domethënë e pa hetuar dhe zbardhur plotësisht e Azem Hajdarit pasi ka fakte të reja, që hedhin dritë për një aspekt të përfolur, por të panjohur deri në këto detaje, tërësisht të pahetuar deri tani!”.

“ Po kush do ta hetojë? Nëse nuk e bën prokurori, ta bëjnë ministrat dhe agjencitë shtetërore të zbatimit të ligjit, ato që kanë për detyrë të hetojnë vrasësit. Vrasësit dhe oligarkët e regjimit të Sali Berishës janë ende në Parlament”, shkruan Braçe.

July 15, 2014 11:25
Komento

19 Komente

 1. TROJA July 15, 11:35

  Perse lodhesh zoti-shoku Braçe?
  E lexove sot Mero Bazen? Lexoje se edhe ti e ke aty pjesen tende me heshtjen,per Fazlliçin,lexoje se te ndihmon te kujtosh ditet e vitet ne parlament bashke me ate Ballen qe si gjelat maje plehut,bertisnit…FAZLLIÇI…FAZLLIÇI…perse keni heshtur sot? Perse nuk flisni apo se tha “E kam takuar dhe EDI RAMEN”
  KU E KENI RILINDJEN,DREJTESINE,QETESINE,PUNESIMIN,KORUPSIONIN,KU? A KA MUNDESI TE NA JEPNI NJE EMER TE KONFISKUAR,TE DENUAR?
  DO THONI E KANE GJYKATAT,PROKURORET…DREJTESIA….PO JU KU KENI QENE NJE VIT?KU ESHTE BESIMI I NJEREZVE QE JU BERI ME 85 VOTA NE PARLAMENT?PERSE KENI HESHTUR DHE PO HESHTNI?
  Keto jane pyetje qe nuk behen ne sistemin ku jemi futur,nuk mund te pyesish,perse SORAA NUK JA NXJER SYTE SORES” duhet filozofie e holle,per gjendjen ku jemi ne si komb.

  Reply to this comment
  • Raimond Vlonjati July 15, 17:05

   Brace eshte nje sharlatan i vertete —

   O Brace , o karagjoz ,! Po ketu ndodhi vrasja ne mes te Tiranes dhe policia jote bente sehir
   ndersa ty te paska zene meraku per kete kriminelin e piste qe i veshur me roben e policit vrau te zgjedhurit e popullit

   Si ka mundesi e bejne depudet kete deficent te skajshem me emrin qesharak Brace ..?

   Reply to this comment
 2. Enkela July 15, 11:35

  Qetniku agjent serb Damir Fazliq (nipi i agjentit serb numer një ne Serbi Jovica Stanishiq spiun i UDBse dhe mik i afert me Milordad Ulemek Legijan komandantin qetnik qe iu priu forcave special serbe ne kryerjen e masakres se famijes Jashari ne Prekaz dhe masakren e reqakut dhe mik i famijes qetnike spiune te UDB berisha e basha ) ishte kapur ne flagrance nga policija e bosnjes dhe se bashku me kriminelin dhe spiunin serb Naser Oric (truprojen e Miloseviqit- spiun i UDBse I infiltruar ne rradhet e boshnjakve bile si komandant I srebrenices te cilen ky me UDB e faroi te tërën) per krim te organizuar dhe reketim te nji femre nga qyteti Tuzla ( ishte ulur me nji tavolin e qetnikun spiunin e UDBse Naser Oric truproje e Milosheviqit ne gazimestan me 1989) shih videon ..minuta 1.17

  http://www.youtube.com/watch?v=pkXTiPI68O8

  Qetniku spiun I UDBse Damir fazlic Ne TV klan..
  http://www.youtube.com/watch?v=QjlqG5PqRoc

  ketu thote spiuni I UDBse se baabi I tij eshet musliman ndersa nenen e ka qetnike serbe …qka domethen se qetniet sern I ka DAJE…… minuta 3.14…………… dhe punon per ta 24 ore per te plaqkitur dhe faruar popullin shqiptar ne shqiperi …minuta 3.32……..familja ime thote ky qetnik serb Damir Fazlic ka jetu ne pjesen lindore te bosnjes ..dmth ne pjesen serbe te bosnjes qe sot quhet Republika Srpska -krijes gjenocidiale-ky serbiI bosnjes paraqet rrezik te madh per shqiperin dhe ekzistence biologjike te kombit shqiptar……

  Reply to this comment
 3. Lola July 15, 11:50

  Eshte e qart se propuroria duhet marr ne pyetje ne menyre te pameshirshem edhe Udhheqsit e FARKUT – dege e UDBse ne shqiperi Bujar Bukoshin sa me shpejt te jete e mundur si te implikuar ne vrasjen e Azemit

  Reply to this comment
 4. mani July 15, 11:58

  Ore Braçe ketu nuk qendron problemi se u hetuan ngjarrje edhe me te bujeshme e mbeti ngjarrja e Hajdareve pa u trajtuar!Ketu nuk po levizet per vrasje ne mes te dites (pa shi e terr) e zotrote bene deklarata qe vetem ne Berat mund te pijne uje!

  Reply to this comment
 5. TROJA July 15, 12:27

  Artan Hoxha,ai analist i “XHUNLES” ka deklaruar qe vrasja e Artan Santos nuk do zbardhet sepse edhe keta qe jane ne pushtet nuk duan. E ke degjuar zoti Braçe?
  Perse folet sot,kur u liruan nga burgu edhe dy te arestuarit,pa asnje prove,more zoteri?
  Si mund te zbardhet ngjarja e Azemit kur kane kaluar dekada dhe provat jane zhdukur?

  Reply to this comment
 6. LORA July 15, 12:44

  Urime Brace djali,ke bere ne kohe nje apel qe korrelon me nisjen e punes se Byrose Kombetare te Hetimit.Vetem kjo agjensi mund t’a nxjerre ne krye kete ceshtje e te tjerat me rradhe.
  Kryeprokurori “uji me kos” duhet te nxirret jashte funksioni .Nuk mund te pritet me ,nga shumica e cilesuar e shqiptareve ,qe ju mandatuan per te ngritur me kembe shtetin e se drejtes .
  Nuk e kam fare shqetesimin tek marrja e jetes se azem hajvanit;kurrsesi.E kam tere shqetesimin tek strategjia kriminale ,kunder shtetit te gjithe shqiptareve,qe pasoi ate.Nese kjo nuk hetohet dhe denohet,,,atehere jemi perhere nen kercenimin e ketij precedenti te eksplozimit te shtetit
  tone.

  Reply to this comment
 7. enea July 15, 15:03

  Pse nuk i fusni ne burg vrasesit e Berishes ne Parlament???

  Reply to this comment
 8. beni July 15, 15:41

  Erjon te ka djege editoriali i meroa die meduket. Po shume mire u thosh,ca po i beni fazllicit. Keni dhe ju ne dore tja bllokoni llogarit bankare,se ka bere trasferenca te dyahimta. Ka pasrrim lekesh. Po jo gjeni na 1 krahe thyer dhe i kerkoni llogari ku i gjeti 10 milion lek qe ka ne bank.Qe ai wshte meruar 1 jete te gjithe rrugve te europes
  ERJON DUHESH ME AKTIVE SE NJERZIT KAN SHUME BESIM TE TY. TI JE NA ME TE MIRET E ATI EKIPI. DHE NESER DO TE BJERE DHE TY PERGJEJSIA PO NUK FITUAT. E PATE GJITHE BOTA SHIGJETOI LOJTATET ME TE MIRE NE KAMPIONAT BOTEROR. TI DO SDO JE TE LOJTARET E MIRE. TI PERSONALISHT MBAN PERGJEJSI MORALE PARA ELEKTORATIT. JU JENI DIKUSHI,DHE KUR TE VISH PER VOTA MOA TE NA HIQESH SI ASKUSHI. QE NA VINE TE NA BESH ME MIRE

  Reply to this comment
 9. ivani July 15, 15:58

  bravo Brace si gjithmone i sakte ne shkrime dhe komente”’

  Reply to this comment
 10. nyc July 15, 16:08

  Po pse ta filloni me dosjen e Azemit, dhe jo me baballaret e jetimeve te 21 Janarit qe u vrane diten me diell dhe deshmimtaret jane gjalle dhe fakte sa te duash?. Azemin nuk e do ( dhe as e ka dashur) as e shkoqja as femijet se po ta donin dhe respektonin e kishin hapur dhe mbyllur po te donin ose me drejtesi ose me kanun dosjen e tij.

  Reply to this comment
 11. Kris July 15, 16:35

  Fol e fol o shook Brace le bucelen e merr kanace,kur ti hiqesh trim shume punet na shkojne lume

  Reply to this comment
 12. Naci July 15, 17:39

  O Brac filloni me Artan Santon,se per Azemin e Hajdarave i mori leket Fatmira dhe per te gjitha keta vite me ata leke po freskon ducin…ose 21 janarin ose gerdecin. Tani do mledhe keshillin e ndrikullave dhe ta bisedojme ceshtjen Hajdari. Nejse dhe ju paskeni pa qene legena o trim.

  Reply to this comment
 13. shqip hesapi July 15, 18:29

  Me habit kerkesa e Braces,kujton se me rihapje te gjyqit te Azemit mund te denohet Berisha.Une po i them Braces:bej gjyqet e Gerdecit,21 janarit,fut ca ish-ministra brenda,se pastaj dalin te gjitha bemat e Saliut.Ju doni te nxirrni geshtenjat me doren e Fatmires ,por ajo e ka te zene doren se e ka vene ne mes shaleve.Behuni burra dhe denoni kriminelet ,Po ju flet nje qe per 24 vjet ka votuar PS-ne jo vetem por si fis ,ndryshe nuk do te na keni pro.

  Reply to this comment
 14. mentor aliu July 15, 18:56

  Aliu. O Brace , o lake i Fatos Nanos qe eshte mik I Berishes , Perse ha m… kot se koti kur ty nuk te pjerdh kush ne PS ? Ti je deputet vetem per te llapur si GORE , si llapaqen dhe spiun I shokeve te tu, te cilet te urrejne. Ti e ben kete deklarate per te lare veten , se ne te vertete mendjen e ke tek zotnia yt F.Nano e per pasoje edhe tek Berisha te cilin po ben sikur e sulmon. Perse nuk hapen dosjet e vrasjeve te pazbuluara dhe fajtoret te futen ne burg , majtas e djathtas ? C’fare ben Rilndja me Mbi 85 vota , ka frike nga Berisha , a po pjerdhin se bashku ne te njejtin poc ?

  Reply to this comment
 15. cukunidha July 15, 20:24

  Populli thote : ” Qeni leh dhe ujku pjerth ”
  Ne kohet e sotme perkthehet ” Braçia leh dhe Sala pjerth ose ferkon koqet ”
  Te gjithe çerrat e Sales jeni , ndaj mos na çani trapin se vajtet 25 vjet qe na rokaniset.

  Reply to this comment
 16. Aliu nga Selenic July 16, 00:02

  Hetimet per vrasje duhet te fillojne qe me vrasjen e Arben Brocit e deri tek Arta Santo.
  Te gjith vrasjet pa autor duhet te zbardhen Kjo eshte detyre e qeveris se Rilindjes. Ket e ka marre ne zotim para elektoratit gjat fushates duhet te behet realitet.

  Reply to this comment
 17. Meteh July 16, 07:53

  Z.BRAÇE,Hetimi eshte i bere,vrasesi i Hajdarit dhe shume te tjereve dihet se kush i ka bere dhe sa te jet Saliu gjalle hetimi i te vrareve,vjedhjeve dhe shkaterrimet ne kete vend nuk mund te behen,pasi drejtesia e kapur prej tij nuk funksjonon.Kete e dini mir ju,deputetet e PS,i gjith populli socialist.Por vallja tago kercehet DYSHE,mungon njeri,i cili simpatizon Saliun-ortak???

  Reply to this comment
 18. Pellazgu July 16, 12:17

  U zgjidh Santo dhe 21 janari? Unë s’di gjë, por mbase edhe janë zgjidhur, përderisa Braçja qenka kthyer kaq prapa, tek një çështje ku i vetmi ekzekutues material i mbetur gjallë dhe ndihmësit e tij janë në burg. Të paktën ekzekutorët e çështjeve të tjera të na gjente kjo policia e Rilindjes…

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*