Braçe thirrje PS-së për Kristo Frashërin

February 2, 2016 10:13

Braçe thirrje PS-së për Kristo Frashërin

Deputeti i Partisë Socialiste, Erion Braçe kërkon nderime nga partia e tij për historianin Kristo Frashëri, i cili u nda nga jeta një ditë më parë.

Braçe e konsideron atë jo vetëm një historian të madh, por edhe një njeri të shquar të së majtës.

Reagimi:

Kristo Frashëri nuk është vetëm historian, profesor, akademik. Kristo Frashëri është një shqiptar i madh; antifashist, partizan, çlirimtar: i majti i madh i tabanit në këtë vend!!

Mos ja mohoni këtë!! Nuk e ndryshoi kurrë këtë që ishte, me vendosmëri.

Unë e nderoj edhe për këtë!! Partia ime duhet ta nderoj edhe për këtë!! E majta në këtë vend i ka disa pika të forta referimi, jo vetëm si kontribut historik për të, por për gjithë Shqipërinë.

 

 

February 2, 2016 10:13
Komento

1 Koment

 1. MH February 2, 18:46

  E majta e majta.
  Por Partia e majte asht shume larg me te majten e te pavdekshimt historian Frasherit.
  Partit e majta shqiptare sot duhet te lahen e te rilahen me etapa te panderprera derisa te arrijne afer vlerave te karaterit te ndershmerise se te madhit Frasheri.Qe,une do e cilesoja Perendia e te majtes me te gjitha vyrtytet qe karaterizon nji te majte ekselence.
  Edhe ju z.Braçe jeni nji majtist qe duhet vlersuar dhe marre shembull.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*