Rama: Nuk merremi më me opozitën, zgjedhjet më 30 qershor

April 25, 2019 14:12

Rama: Nuk merremi më me opozitën, zgjedhjet më 30 qershor

Vendimin e opozitës, për të mos hyrë në zgjedhje, kryeministri Edi Rama e ka cilësuar si shkatërrim dhe se ka bërë hapa mbrapsht.

Ai tha që opozita në vend që të luftojë me program dhe ide, ka zgjedhur të luftojë rrugëve më kërcënime dhe kapsolla. Pavarësisht kësaj, numri një i qeverisë këmbëngul se zgjedhjet e 30 qershorit do bëhen.

Opozita ka hyrë në rrugën e vetë-shkatërrimit. Në vend që të luftojë me program dhe ide, ka zgjedhur të luftojë më kërcënime dhe kapsolla. Kjo është e rëndë dhe e papranueshme nga askush.

Edhe ne nuk kemi ndonjë zgjedhje tjetër, përveç se të vijojmë rrugën tonë, pa u ndalur që të merremi me ata, pa u devijuar nga rruga e zgjedhjeve të 30 qershorit, pavarësisht rreziqeve të procesit, ku dy parti politike dhe disa kryetar pa parti, përbetohen se do rrëzojnë të drejtën e shqiptarëve për të votuar.

Më pas Rama shtoi se ka bërë gjithçka që opozita të futet në zgjedhje dhe se tashmë nuk ka më asgjë për të bërë.

“I mirëkuptoj ata që ndryshe nga unë, mendojnë se zgjedhjet pa këto parti janë anormale, por dua të ju them se kjo nuk është zgjedhja jonë dhe as faji ynë sepse ne këndvështrimin tim, kemi bërë gjithçka që kemi pasur në dorë që kjo të mos ndodhë”, tha Rama.

 

b.b/dita

April 25, 2019 14:12
Komento

13 Komente

 1. Zigur Qarri April 25, 15:13

  Opozita duhet te luftoje me program dhe ide,sugjeron skizofreni drogaxhi!Ne nje vend si Shqiperia,ku pushttetin e ka ne dore nje
  organizate mafioze,ku nuk vlejn as faktet e dokumentuara,idetë nuk e kalojn vleren e mutit.Pergjigju per aferat korruptive hajdut!
  F.Lubonja,dikur mik i Edi Ramës, kujton që kur ky i fundit ishte pedagog i Institutit të Arteve, bashkë me të ngjashmit e tij, dhanë
  në mjediset e këtij universiteti një kioskë me qera, ku në këmbim pronari u jepte drekat dhe darkat falas. Madje siç ndodh rëndom,
  kujton Lubonja,kjoska ku tregtohej paçe dhe fasule, u zbukurua në mure edhe me pikturat e Edi Ramës. Kur u bë ministër Kulture
  në 1998 dhe kishte më shumë në dorë, ai idha ambjentet e Akademisë si lokal, “House of Arts”, për mikun e tij, sot deputet i PS,
  Fidel Ylli.Por, Lubonja tregon edhe një histori tjetër sinjifikative (të shoqëruar me dokumenta) që zbulon mendësinë e vërtetë të
  kryeministrit aktual: batakçillëkun e tij me Bingo Yllin, e futur në Teatrin Kombëtar, që Rama sot do ta shembë për të humbur
  gjurmët. Sipas Ligjit të kohës, për sipërfaqet që i kalonin mbi 500 m2, dhënien me qera të një institucioni duhet ta firmoste
  Ministria e Ekonomisë. Por ç’bëri Rama si ministër kulture? Falsifikoi dokumentat, nga 575 m2 në më pak se 500, dhe e nënshkroi
  vetë kontratën që i lejonte Bingo Yllit të ushtronte aktivitet tek Teatri Kombëtar. Cili qe rezultati? Nga 74 mijë USD në vit që
  përfitonte teatri, me kontratën e Ramës merrte vetëm 4 milionë lek në vit!

  Reply to this comment
 2. mirel April 25, 15:21

  PDja duhet 5a kete te qarte se jane opozite me Ballin, jo me PSne.
  PSja kaloi ne minoritet, po akoma nuk e ka kuptuar.

  Reply to this comment
 3. Tani tr April 25, 15:35

  Fatkeqsi qe kemi nje kryeminister qe del pa brek i droguar ,
  qe del me tanga para deputeteve te tij.
  Qe solli ne parlament dhe ne bashki krimiele vrases dhe perdhunues ne grup.
  qe beri te ikin per 6 vjet qe sa eshte ne pushtet te ikin mbi 500 mij shqiptare nga shqipria.
  qe e beri te gjithe shqiperine lazart.
  Qe thote u hapen negociat kur nuk hapen.
  Qe po na ben qe te na kthehen vizat.
  Qe na ka bere te kemi taksat me te larta ne bote.
  Qe te kemi karburantin me te shtrejte ne europe.
  Qe ne bashkepunim me kriminelet te vjedhi votat .
  Qe ne bashkepunim me nje sportelist te bej nje km rruge pa tender 20 miljon euro.
  Qe te heqi nga puna me mira njerez padrejtesisht dhe ne me taksat tona te paguajme rrogat e atyre te fituara me gjygj. Etj etj etj.

  Mjere shqiperia dhe shqiptaret per kete akocofreno drogaxhi i shejtanizuar

  Reply to this comment
 4. Ciftelia (Prec Zogaj) April 25, 15:38

  Zigur Kari, shko shpejt bej gojore, ore grua e moter – qire.
  Z. Edi per ate qe flet ti, ajo sot quhet ish opozite.
  Opoziten legjitime e ke ne Parlament sipas listes emrore te derguar nga tranvestitja Lulushe dhe baxhella Mona Cizmja.
  Ata tash jane kthyer ne grupe terroriste zjarrevenese dhe penguese e Shqiperise per ne integrimin Evropian.
  Skenarin Rus ne shqiperi e udheheq krimineli Sali Kar-axhic kopili i Zeheres i pa ndeshkuar per krimet qe ka bere, kete vre ti, te tjerat i di Lulushi dhe baxhella Mona.

  Reply to this comment
  • Zigur Qarri April 25, 16:05

   Doli çuni kurves te tregoje pervojen e kurvllikut te familjes se tij!Vazhdo çuni kurves,tregoje qe je gojore,grua dhe moter qire!Eshte rastesi,qe jan grumbulluar te gjith drogaxhinjt dhe çunat e kurvave tek “rilindja”?!

   Reply to this comment
 5. te presim e te shohim April 25, 17:22

  Pra eDrama sot me 25 Prill po thote se zgjedhjet do behen me 30 Qershor! Shume mire, pse merziteni kot. Le te shohim si do rrjedhin ngjarjet. Do behen a jo zgjedhjet ne 30 Qershor si po thote sot ne 25 Prill eDrama apo jo. Dhe si do veje filli ate dite e me pas pastaj. Le te presim e te shohim!
  Por mos harrojme, eDrama ka thene sot ne 25 Prill se do kete zgjedhje ne 30 Qershor…

  Reply to this comment
 6. Hazeri April 25, 17:23

  O Qorr……nuk ke faj se Qorrat nuk shikojne

  Merr ate Mirrelen te te mbaj per dore dhe te dy cift kerkoni rrugen me kemba-dore.
  Yyyy..rrace e keqe…u shofshi qe te gjithe

  Reply to this comment
  • mirel April 25, 18:03

   Ja dhe muti i Mitatit dhe i Tufes, nuk te pelqen e verteta?
   Ju si puna e Ramutit te gjithe, hani te PSja dhe kurveroni te Balli.

   Reply to this comment
 7. Adih April 25, 18:16

  Opozita thote ky shejtan budallai ska vizion dhe ide . Por ti o Rame cfare vizioni ke .Tani qe ta mblodhen edhe perendimoret kanabesin cfare do besh me cfare do meresh .Apo do meresh per ti gjesh adresen atij CUNAKUT 26 vjecar centralist ,qe i dhe milionat ne tenderen e Unazes RE ,se e ke ne ilegalitet , apo ka pas fatin e Trabickes se ndjere e te Olldashit .

  Reply to this comment
 8. lejlek April 25, 18:48

  Mos u zini kot, doni te verteten e kesaj historie , lexoni: “Nje Xhinxhin Khan i koheve tona” kontradikta e nje politikani me nje piktor(karikaturist)
  Donkishoti u frymezua nga librat kalorsiake te mesjetes …qe rrembeu shpaten e sot z Lul nga Xhinxhisi.
  Pse do me thoni : Ai jeton edhe ne Hollande , a keni degjuar te thote qofte edhe nje fjale te veteme per vedin e tulipaneve ku jane njerzit me te lumtur nder shume vende te rruzullit….?Si e kane ndertuar kete mirqenie, si orjentohet ekonomia …,rinia, industria bujqesia, arsimi, ndertimtaria…..Pse Erjoni mbjell peme rrethinat e Tiranes dhe nuk po le asnje boshllek per peme e lulishte ne qytetin me natyren me te larmishme e me te bukur ne bote sic eshte Tirana…..
  Pse lufte fasadash e postesh politike nga nje pjese gjoja politikane por ne fakt mashtruse delitante bashkepuntore ne uzurpimin e trojeve me pikante te kryeqytetit.
  Pse ikin rinia thoni ju ? Ne ju themi prindet e tyre, largohuni sa me pare…, ndertoni jetet tuaja dhe te pasardhesve tuaj ne vende te qyteteruara me dinjitet e siguri. Edi sado qe eshte munduar te beje dicka, prape asgje nuk duket pozitive .
  Njeres te zakonshem, me mendje mesatare … e nen mesataren qe tjerrin e lagu se lagu aqe e kane hapin nuk kane ide , nuk kerkojne me shume , sepse aq e kane kutin e trurit.
  Ju nuk e ken i idene se ata hollaneze qe votojne per viza ndaj shqiptareve , se si e presin po keto dite nje djale shqiptar inxhinjer ekselent qe ne shkollen fillore.
  Keni degjuar qofte edhe nje politikan te zene ne goje inxhinjeret tane …..Jetomje ne epoken e teknologjise ekzakte e cila vetem ecen perpara dhe kerkon jo vetem njeres te ditur por edhe me durim kembengulje e studim ….. Ne po pregatisim mijra gushinjere e infermjere per Gjermani .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim