Brandi i veshjeve”Missguided”,i thotë STOP photoshopit!

November 16, 2017 09:23

Brandi i veshjeve”Missguided”,i thotë STOP photoshopit!

Të gjithë kemi blerë dicka online ose kemi tentuar të paktën,dhe me siguri website”MissGuided”na vjen direkt ndërmend.

Një faqe blerjesh me tendencat e fundit dhe cmime ekonomike,padyshim një ndër më të klikuarat,ka vendosur të bëjë një revolucion në paraqitjen e produktit.

Jemi mësuar të shohim veshjet e reklamuara në modele të bukura me flokë të derdhur e të krehur me trupa që na qan shpirti,por asgjë nuk është ashtu sic duket.Dhe brandi anglez do të na e bëjë të dukshme këtë,duke na treguar se as modelet skanë trupat perfekt që ne mendojmë.

Ndaj edhe ka vendosur që sdo përdorë asnjë grimë photoshopi në trupat e tyre.Celulit ose jo,vizat që krijohen nga faktorë të ndryshëm ose jo(stretch marks),asgjë nuk do kamuflohet më.

Ata thonë se cka duan të tregojnë është se ska asgjë te keqe me mos të qënurit perfekt. a.k/dita

November 16, 2017 09:23
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*