Brazili nuk ka sekrete: 15 emra të sigurt për në Rusi

February 16, 2018 19:40

Brazili nuk ka sekrete: 15 emra të sigurt për në Rusi

Kur duhen edhe pak më shumë se 4 muaj nga starti i finaleve të Botërorit të Brazilit, trajneri Tite e ka zbardhur që tani skuadrën me të cilin do të udhëtojë drejt Rusisë.

Në një intervistë për UOL Esporte, trajneri i përfaqësueses braziliane ka zbuluar pjesën më të madhe të futbollistëve që ai do të grumbullojë, më saktë ai ka të sigurt 15 emra prej tyre.

Të cilët janë: Alisson, Daniel Alves, Thiago Silva, Marquinos, Miranda, Marcelo, Casemiro, Fernandinho, Renato Augusto, Willian, Paulinho, Coutinho, Neymar, Gabriel Jesus dhe Roberto Firmino.

Brazili shihet si një prej skuadrave favorite për finalet e Botërorit që starton në ditët e para të qershorit, si skuadra që arriti e para kualifikimin nga Amerika Jugore. Nën drejtimin e trajnerit Tite, Brazili kërkon të ndryshojë imazhin e shëmtuar që krijoi 4 vjet më parë, kur u poshtërua nga Gjermania.

l.h/ dita

February 16, 2018 19:40
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*