Bregu: Maxhoranca ka legjitimuar pazarin politik

Redaksia Online November 7, 2013 11:31

Bregu: Maxhoranca ka legjitimuar pazarin politik

Seanca e sotme ka nisur me debat në lidhje me zgjedhjet locale që u mbajtën të dielën në Korçë. Në emër të Pd, deputetja Majlinda Bregu, akuzoi maxhorancën për blerje të votës dhe pazare politike, që sipas saj e kanë zanafillën që para 23 qershorit.

“Ju keni legjitimuar pazarin politik, i cili u konfirmua në 23 qershor. Jeni bërë pis të gjithë, keni shkatërruar sistemin zgjedhor. A di njeri sot të thotë sa prej jush janë deputetë 20 mijë lekëshash dhe jo votash të ndershme. A ka krim më të madh se të dhunoni personalitetin e një studenti me 10 Red Bull. Parlamenti duhet të ulërasë para degjenerimit që po i bëni sistemit të zgjedhjeve. Blerja e votës nga socialistët është dhunim, përdhunim, fashizëm, komunizëm, tirani. Ju keni gjetur formulën: vidh sot, bli nesër dhe qeveris pa i patur borxh askujt”, tha Bregu.

Redaksia Online November 7, 2013 11:31
Komento

6 Komente

 1. ol November 7, 12:26

  Shume e mençur kjo grua. Do pi nje here me te, po larg njeri tjetrit. Ajo tek Rogneri, une ne Dajt. Po si ke fytyre? Si nuk te vjen turp nga xhaketa e zeze qe ke veshur? Po kujt ia hedh keto budallalleqe, popullit qe kujton qendrime ne pushtet me vjedhje totale si ne 1996, 2011 apo zgjedhje me vjedhje brenda PD.

  Reply to this comment
 2. Ardit November 7, 13:22

  Femer e keqe je moj grua…si stu mbyll ajo goj e ndyr. Me mir hesht.

  Reply to this comment
 3. galaxy November 7, 15:46

  Majlinda sultiashi, të hëngërt mortja ishalla!

  Reply to this comment
 4. Permeti ortodoks November 7, 21:44

  Vetem nje gje i duhet thene kesaj femre qe vetem ti te recitoje – ate qe i tha xha Sulua fatorinos se autobuzit tek “Kapedani” -Ik moj kukumjacke”.

  Reply to this comment
 5. en November 7, 22:42

  qeka me zi motra

  Reply to this comment
 6. tol francezi it November 7, 23:56

  hajde bregore hajde sje gje

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim