Bregu: Ju tregoj “pse-në” e debatit në partinë time

September 15, 2016 21:33

Bregu: Ju tregoj “pse-në” e debatit në partinë time

Deputetja e Partisë Demokratike, Majlinda Bregu, përmes një postimi të bërë në  Facebook, ka hedhur dritë mbi debatin e djeshëm të ndodhur brenda mbledhjes me dyer të mbyllura të Grupit Parlamentar të PD-së.

Përmes këtij postimi, Bregu ka dënuar qëndrimin e mbajtur nga Kryetari Basha pas humbjes së zgjedhjeve në Dibër, i cili fajësoi qytetarët që nuk votuan PD, por shitën votën.

“Sa të rrish të mallkosh errësirën më mirë ndiz një qiri”, e ka përmbyllur shkrimin  e saj Bregu.

“Pas mbledhjes së djeshme të grupit parlamentar, e habitur nga reagimet e shumta në inbox të atyre që nuk ngurrojnë të flasin, po mendoj se kam vetëm një mundësi për të shpjeguar pse-në e debatit të djeshëm post Dibër në partinë time. 

Të hap një komunikim të hapur i cili nuk zëvendëson atë “Të Madhin”, por mbërrin më shpejt se këmbët e makina tek çdo demokrat apo qytetar që sot e ndjen veten të dërrmuar nga kjo qeveri dhe fatkeqësisht ende nuk sheh shpresë tek opozita. 
Sado në rënie te perditshme kjo qeveri te jete, sado te bleje vota e te kercenoje per vota, nje fund kjo do te kete. Por per te mos pritur fundin natyral te nje pushteti qe masakron duhet vullnet per te pare nga vetja.

Partia Demokratike ka fituar sa here nuk i eshte fshehur vetes dhe mbeshtetesve te saj. Pavaresiany nese perballe kishte komuniste a qeveri krimi. Une e di fare mire se sot besimi tek politika dhe politikanet eshte ne agoni. 
Per faj tonin! Edhe per turp tonin qe duam te bejme me faj ata qe nuk na votojne!
Ajo qe ndodhi ne Diber eshte vetem nje grimcë e fatalitetit, pështirosjes, rrezikshmërisë që dizenjohet në realitetin politik, social e ekonomik sot në Shqiperi. 
Humbja e nje pale zgjedhjeve me te vertete eshte problemi me i vogel sot.

Por menyra se si i qasemi te vertetes brenda nesh eshte ajo qe me shqeteson. 
Ne kete hall te ringritjes,jane sot deget e Partise Demokratike, grate, burrat, militantet qe nuk ka parcele kanabisi t’i bleje, te votuarit, te pavotuarit, te shmangurit, te larguarit, rishtaret mbeshtetesit e PD-se. 
E di qe dikush do te thote ” u kujtove”, ” pse tani”, ” po ti cke bere” e plot pyetje e vramendje qe me ngacmojne vete cdo dite.

Me kete komunikim ketu nuk pretendoj aspak se mund te zgjidh hallin qe na ka zene e as kete gjendje rremuje qe jetojme cdo dite, thjesht dua qe me ata njerez qe me shkruajne te komunikoj hapur.

Nene Tereza thoshte sa te rrish te mallkosh erresiren me mire ndiz nje qiri!”

September 15, 2016 21:33
Komento

3 Komente

 1. TLN September 15, 21:40

  Nuk te shqeteson menyra sesi i qasesh se vertetes por menyra sesi te mbash poste zyrtare. Nqs e verteta do ishte e rendesishme per ty atehere nuk do te ishe nje ushtare e bindur e anti-shqiptarit Berisha.

  Reply to this comment
 2. Monika Duma ish prostitute tani shtetare September 15, 22:08

  EDHE KJO NA DUHEJ….!?
  Po sikur ti mbushet mendja kesaj ErMajlindes te mbyllet ne ndonje manastir appo te shkoje ne Indi te zevendesoje Gonxhe Bojaxhiun-Kush do ti ‘integroje’ sKipetaret e sKipetarkat ne SHISHTUFINE si sot e 25 vjet me pare.Kjo si drejtoreshe e ‘Agjensise funebre’ e ‘dizenjonte mire’!

  Reply to this comment
 3. demo September 16, 00:13

  Dibranet nuk ju votuan pikerisht per arsyen,qe ti je ne politike.Ju jeni “Scuadrina” te pushtetit te zi te Berishes.Scuadrinat e pushtetit te Hitlerit perfunduan tullace.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim