Bregu: Në Bruksel, do të më duhet të shpjegoj pse shqiptarët janë peng i opozitës

Redaksia Online January 29, 2013 14:27

Bregu: Në Bruksel, do të më duhet të shpjegoj pse shqiptarët janë peng i opozitës

Ministrja e Integrimit, Majlinda Bregu, merr pjesë sot në Konferencën e 3-të të Partive Popullore Europiane mbi Ballkanin Perëndimor dhe të ardhmen e tij në BE. Në një mesazh të postuar në Facebook, Bregu thotë se në Bruksel do t’i duhet të shpjegojë edhe njëherë se pse shqiptarët po mbeten peng i opozitës.

“Në mesazhin tim drejtuar pjesëmarrësve në takim do të shpreh qartë vullnetin e padiskutueshëm e 94 % të shqiptarëve për t’u integruar në BE, do të prezantoj edhe njëherë arritjet tona të pamohueshme në kuadër të këtij procesi dhe do të theksoj rëndësinë e Shqipërisë në rajon për ruajtjen e paqes dhe stabilitetit”, shkruan ministrja Bregu në Facebook .

Më tej, Bregu shkruan se opozita ka dalë kundër vullnetit të qytetarëve, duke bllokuar ligjet për statusin.
“Do më duhet të shpjegoj edhe njëherë përse shqiptarët po mbeten peng i opozitës. Përse opozita shqiptare del kundër vullnetit të qytetarëve të këtij vendi, duke bllokuar për të tretin vit radhazi statusin e vendit kandidat”, shkruan Bregu.

Redaksia Online January 29, 2013 14:27
Komento

6 Komente

 1. gazetarja January 29, 15:23

  Majlinda, shif per ndonje pal tanga t mira andej he shpirt. Ka nje dyaqn sh seksi, dy stacione metroje nga salla ku mblidhen Partite Popullore. Po nuk e gjete dot m bej nj tel mu se ti blej une. He te hengsha kofshen “e integruar” un ty 🙂

  Reply to this comment
 2. gone labi January 29, 15:25

  DELETED

  Reply to this comment
 3. hk January 29, 15:27

  Pak si e lodhme m duket goca n ket resmen q keni qit ju t Dites. Ca ka goca mi amon… E paska lodh Sala me gjuh m duket (dmth tu fol e kam llafin se gje tjeter nuk i puno atij karagjozi 🙂 hahahaaaaaa, hihihiiihhi 🙂

  Reply to this comment
 4. Amant January 29, 19:08

  Le tu spjegoje europianeve Majlinda, se eshte sala qe ka uzurpuar gjithçkah dhe qe nuk pyet per ligjet e firmosura duke mos lene asnje hapsire demokracie, dhe te mos thote se gjysma e shqiptareve pengon hyrjen ne europe. penguesi eshte qelbesira e pedese, atij qe i sherben me devotshmeri kjo ish goc e ekraneve. Tju vij turp qe nje shtrigan e shpellar tropoje i mban lidhur si qente, dhe me kete shpurre legenesh e servilesh pa pike dinjiteti e personaliteti, te cilet i ka zhytur ne afera koruptive, mban peng demokracine shqiptare.
  Boll Majlinde, boll. Kujdesu per bisneset e Namikut dhe kunatit tend , zedhendesit te mafijes italiane ne Shqiperi. Grua e lige.

  Reply to this comment
 5. Daniel January 29, 19:09

  Mos u lodh,ata e dine me mire se ty ku eshte pengesa, zonja Ministre. Kjo qe ti thua eshte propogande per perdorim te brendeshem dhe nuk shkon ne Europe.

  Reply to this comment
 6. Fredi January 29, 19:38

  Mbasi ti tregosh europes qe ne jemi peng i opzites, mos harro tu tregosh se si na nxorret nga shtepite qe ju kthyen ish- pronareve dhe na “sistemuat ” ne banesat sociale….

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*