Bregu në facebook: Menaxhimi më i mirë do të dyfishonte fondet

March 31, 2014 19:28

Bregu në facebook: Menaxhimi më i mirë do të dyfishonte fondet

Ish-Ministrja e Integrimit, Majlinda Bregu, ka reaguar ndaj deklaratës së dy Ministrave të kabinetit Rama për marrjen e menaxhimit të fondeve të BE. Në rrjetin social fb, Bregu shprehet se fondet që Ministrat Gjosha e Cani i shitën si sukses të kësaj qeverie do të kishin qenë dyfish nëse nuk do të kishin bllokuar statusin e vendit kandidat për vite radhë.

“Sot Komisioni Evropian i dha akreditimin Shqiperisë për të menaxhuar vetë këto fonde. Por a e dini se cili është kontributi i qeverisë Rama këto 6 muaj për këtë proces?Vonesa! Shtyrja e akreditimit!”,shprehet Bregu.

Në vijim të reagimit të saj, Bregu nënvizon se vendimi i fundit i nevojshëm për marrjen e akreditimit për menaxhimin e decentralizuar është bërë nga qeveria Berisha në gusht të 2013 dhe ajo çfarë dy Ministrat duhet të sqaronin është fakti se pse ky vendim që duhet të ishte marrë muaj me parë, u vonua.

March 31, 2014 19:28
Komento

5 Komente

 1. MALUKATI April 1, 01:08

  DOLE DHE TI MOJ KUCKE TE JAPESH MENDJE SE KUR JESHE SDHE

  Reply to this comment
 2. baba nga durrsi April 1, 23:00

  mi fai un pompino?

  Reply to this comment
 3. Arber April 1, 23:44

  E ha me n’a’ pippaaaa!!!!!????

  Reply to this comment
 4. Partizani April 1, 23:58

  Nuk u vonu ,moj por te intereson ty ta cilesosh te tille!!!
  I lutem moderatorit,qe SURRETRIT e ketyre monstrave te mos i nxjerrin ne gazete!!!
  NUK I SHOHIM DOT ME SY,lidhur me LLAPAQITJEN E TYRE ANTI SHQIPTARE!!!

  Reply to this comment
 5. Horri i Bulevardit April 2, 08:17

  Yes moj bregore, nje menaxhim me i mire do ti dyfishonte fondet, eshte e vertete, por ata europianet jane edhe qerratenj, se kur shofin qe ne administrate jane akoma shpellaret, duan te bejne kujdes.
  Si fillim i lane dore te lire qeverise, me vone i rrisin fondet, kur ta shohin me syte e tyre se, kjo qeveri, nuk eshte hajdute si qeveria e shpellareve.

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim