Ministrja Bregu akuzon Ramën për… stonaturë tek “Ra Sala Prej Fiku”

Redaksia Online May 25, 2013 12:18

Ministrja Bregu akuzon Ramën për… stonaturë tek “Ra Sala Prej Fiku”

Duket se “dajret” e Ramës janë një gjetje shumë acaruese për PD, e aq më tepër versioni me ‘Sal’ i këngës “Ra Faja Prej Fiku”, përderisa dhe Ministrja e Integrimit ka reaguar fort ndaj performancës të përdorur në hapjen e fushatës së PS. Ministrja Bregu akuzon se “[ata] janë stonaturë e gjallë”, e quan Edi Ramën “dhëndri i ri i Tiranës” dhe hapjen e fushatës së PS, “aheng”.

Ja ç’shkruan Bregu, sipas Tema-s online:

“Pasi e ka turpëruar e dëmtuar këtë vend, me lloj- lloj sajesash e politikash fyese, mashtruese e bllokuese Edi Rama edhe në një prezantim zyrtar, të gjasme skuadrës së tij, vazhdon të tallet e të bëjë gallatë me këtë vend. Po ia deformon edhe këngët e bukura popullit, duke i përdor për ahengjet e veta. Po vazhdon të shpërfytyrojë dhe kandidatët e vet, që pasi provuan teatrin e urisë, maskave të zeza e koncertin e bilbilave në parlament, tani po turpërohen duke kënduar, stonaturë e gjallë.

Gjithsesi, të paktën s’u bënë më qesharak se lideri i tyre i dajres, dhëndri i ri i Tiranës, që mesa duket edhe fitoren e zgjedhjeve shpreson ta gjejë tek paja e gruas…”.

Redaksia Online May 25, 2013 12:18
Komento

17 Komente

 1. albi April 29, 16:17

  Bir selman i nenes,ke te qaj me pare.

  Reply to this comment
  • Kodra pas bregut April 29, 17:57

   Kjo nuk e di as vete se cfare flet. Integrimin nuk ta bllokoi Rama por jeni ju qe nuk keni qene te interesuar te integroheni ne BE se nuk do te mundeshit kurre te benit sipas qejfit ne qeverisje, por do te ishit te detyruar t’i nenshtroheshit nje qeverisjeje me rregulla dhe te zbatonit ligjin qe s’e keni bere asnjehere.

   Reply to this comment
 2. eduard April 29, 17:03

  Ik moj bajge femer,te gjitha te pista ini ju,

  Reply to this comment
 3. zekthi April 29, 17:29

  HALA TE KEMBA E URES KJO ! Si jane andej nga Prudentinua moj e çintegrimit , mireee !

  Do te te marrij malli te vesh perseri andej nga Evropa per Ksehasje me parat e shqiptareve.

  E kuptojme qe je ne hall por ,ruaj mendjen e kokes se nje grusht me miza eshte dhe, po te iku nuk kthehen prap.

  Reply to this comment
 4. guarda April 29, 17:30

  Po ,blloku kokes dhe NGJALA do ti ngeli ne fyt !! 🙂

  Reply to this comment
 5. ada April 29, 17:48

  eshte me e pakta qe do i ndodhi atij palo burri,qe nuk po e le shqiperine te eci me hapin e kohes

  Reply to this comment
 6. Erion April 29, 23:12

  Po ik o Majlo se edhe 3 muaj je aty ne ate post. kur te ikesh ti e vazhdojme vet procesin e integrimit. ik tani hap krahun bashk me shoket e tu.

  Reply to this comment
 7. samir May 25, 12:43

  pika qe ste bje moj majlinda

  Reply to this comment
 8. ervin May 25, 12:43

  o majlo ik ha na nje fik andej

  Reply to this comment
 9. endrit May 25, 12:45

  o majlind ne 23 qershor nga fiku keni me ra te gjithe…

  Reply to this comment
 10. apojo May 25, 13:47

  po ti ke inot se s’tmurr ty per “gru”?

  Reply to this comment
 11. MARKO May 25, 15:44

  Ministrja Bregu, xhingije e MAFIES. Tabele qitje e MAFIES….Te pakten te respektoje KODIN E HESHTJES. E ka dhe nga zilia per “gjethen e fikut ” te Rames…

  Reply to this comment
 12. bylis May 25, 16:17

  Nje qeveri qe ministeren e saj e ka te lidhur me mafjen italiane, domosdo se integron njeri ne europe.

  Reply to this comment
 13. teuta May 25, 18:07

  Zonja Bregu mendoi se eshte pa vend te akuzoni Ramen pse kendoi…tek e fundit ai shprehu talentin e tij muzikor dhe po ta mendosh mire do dalesh ne perfundimin se Zoti Rama duhet te beje dicka meqe zgjedhjet i ka te humbura…dhe per cudi te te gjitheve gaidja ne dore i shkonte shume dhe i bente tamam prezantim atij dhe kandidateve te tij te cilet sjane gje tjeter vecse disa baktacinje qe e vetmja gje qe dine te bejne eshte te hane ne kurriz te popullit dhe te kendojne ndersa numerojne leket…..

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

SONDAZH

NËSE NË TIRANË KANDIDATI PS + RILINDJE, ERION VELIAJ DO TË KISHTE PËRBALLË SI KANDIDAT TË PD, LULZIM BASHËN, PËR KË DO TË VOTONIT:

Shiko rezultatin