Bregu: Reforma në drejtësi do të pastrojë politikën

July 25, 2016 16:50

Bregu: Reforma në drejtësi do të pastrojë politikën

Deputetja demokrate, Majlinda Bregu duke folur sot në parlament shprehu bindjen se reformë në drejtësi do të trasformojë drejtësinë e politikën.

“Do të na japë mundësi të vrasim edhe sikur ngadalë, kohen e kanibalizmit politik, që së pari vrau mendimin politik, e permes tij, sot ja ku gelojme ne politike, nje qe di të flase, 10 qe s dijnë të flasin, të tjerë qe as flasin e as mendojne, ca qe brutalitein dhe agresivitetin e kane atu, dhe te tjere qe moralin që shesin natën, tentojnë ta blejnë ditën”, tha ajo.

Duke cituar, Oskar Wilde, Bregu tha  “askush nuk eshte aq i pasur sa te bleje te shkuaren e vet, por askush nuk eshte as kaq i fortë sa te nxije te sotmen e tjetrit”.

Sipas saj, reforma do të zbardhë si e kush e kap shtetin, duke abuzuar me pushtetin, duke koncensionuar të vërtetat dhe duke mëkuar mashtrimet si programe elektorale dhe alencat politike si garanci per zbatimin e tyre.

July 25, 2016 16:50
Komento

4 Komente

 1. A.G July 25, 18:00

  KUR FLET ME B…’Flet kodra pas Bregut’
  —————
  Ke politike do pastrosh moj ‘bregore’ ate qe 25 vjet i ‘integroi’ 1 MILION SHQIPETARE NE SHISHTUFINE-Baske me ty Nanon Liken e Saline!?
  Per militantet idjote e analfabetesaliste metiste e socialSSaliste: Ne 25 vjet nderron jete 1/3 e popullsise se nje vendi sipas grup moshave qe i bie te jene 1-25; 25-50; dhe 50-75 po ta llogarisim moshen mesatare 75 vjeç! ATEHERE GRUPI I MOSHES SE TRETE NE VITET ’90 PIKERISHT AJKA E SHOQERISE AJO E LUFTES DHE E PUNES I BIJE TA KETE INTEGRUAR BREGU ME URDHER TE NANO METES E SALISE NE SHISHTUFINE PRANDAJ DUHET 100 PERQIND NE GIOTINE!

  Reply to this comment
 2. lulja July 25, 19:48

  Politika do pastrohet kur te zhdukesh edhe ti prej saj….o koder mbas bregut.

  Reply to this comment
 3. Drini July 25, 22:42

  Po kjo kur do te jap llogari per Milionat qe ka vjedheur nga programet e KrosBorereve te financuara nga BE

  Reply to this comment
 4. demo July 26, 09:16

  Sa e bukur eshte?Kesaj i ulet mosha perdite.Eshte bere si kukull barby.Po e mencur?Sa bukur qe flet,po sa e kenduar qe eshte! I jep mend gjithe parlamentit.Lum kush e ka e i ben temena!

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Sondazh

MENDONI SE PËR TË ZGJIDHUR KRIZËN POLITIKE DUHET NJË MARRËVESHJE E RE RAMA-BASHA?