Brenda janarit, Rama do takohet me Hashim Thaçin

January 1, 2015 17:30

Brenda janarit, Rama do takohet me Hashim Thaçin

Në fillim të këtij muaji Kryeministri Edi Rama pritet që të takojë në Tiranë zëvendëskryeministrin Hashim Thaçi, njëherësh edhe Ministër i Jashtëm i Kosovës.

Thaçi pritet që të takohet dhe me Presidentin Bujar Nishani, Ministrin e Jashtëm Ditmir Bushati, kreun e opozitës, Lulzim Basha si dhe ish-kryeministrin Sali Berisha.

Pritet që ky takim të vendosë edhe piketat e mbledhjes së përbashkët që do të zhvillohet në pranverë.

Ndërkohë, sipas mediave malazese, zëvendëskryeministri Thaçi ka konfirmuar vizitën zyrtare në Mal të Zi më 15 dhe 16 janar.

January 1, 2015 17:30
Komento

5 Komente

 1. raimond vlonjati January 1, 19:01

  Duhet te takohet me Mustafen , jo me Thacin –Thaci te takohet me Bushatin

  EDI RAMA te takohet me Mustafen dhe ta ndihmoje Mustafen ne detyren e re , se Mustafa eshte kryetari i qeverise

  Reply to this comment
 2. D O K L E A T I January 1, 21:49

  ME SE MIRI DO ISHTE QE DITEN E VIZITES TE THACIT, RAMA TE VIZITONTE DIKEND JASHTE SHQIPERIE.

  Reply to this comment
 3. moisiu January 2, 06:07

  E keni gabim,Edi dhe Thaci do koordinojne politiken e madhe (ballkanike dhe boterore),lerini te punojne rehat burrat e kombit !

  Reply to this comment
 4. ismeti January 2, 08:52

  po superi i hyres e ka shit bothen te putini ,nuk asht ma kullminisini me falni isa qetniku,nuk asht ma kullminister ,vetem zagar i ises

  Reply to this comment
 5. atdhetari January 2, 20:46

  nuk ESHTE NE EDUKATEN E RRAMES TE SALUTOJ QOSHEN PASTAJ ATA AFER DERES KJO ESHTE OFENDUESE SI PER KOSOVARET DHE SHQIPTARE DHE NE QOFTE SE THACI VJEN NE SHQIPERI MUND TE TAKOJE EKUVALENTET E TIJ NGA QEVERIA EPS DHE JO PERSONALE EDIT

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Click here to cancel reply.

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*