Brenda Kështjellës përrallore të Klunëve (Foto)

July 9, 2016 12:35

Brenda Kështjellës përrallore të Klunëve (Foto)

Banorët e Sonning e dinin që shumë kohë më përpara por tani George dhe Amal Clooney janë zhvendosur përfundimisht në ndërtesën e tyre të shekullit të 17-të pas një restaurimi që zgjati plot 18 muaj.

Gratë e këtij fshati piktoresk shpresonin shumë se do të merrnin një ftesë nga fqinjët e rinj për ti mirëpritur ata në Aberlash House, qoftë edhe sa për një filxhan çaji.

Por u bë menjëherë e qartë se vetëm një numër i përzgjedhur nga fshatarët e Sonning – që dnodhet disa kilometra larg Reading, në Berkshire të Anglisë por që duket si një vend përrallor në fund të botës – do të ftohen në orbitën e Klunëve.

Më poshtë fotot e rezidencës së tyre princërore.

Ndërtesa është e rrethuar nga një park i madh antyror plot pemë, që krijon një privatësi perfekte dhe ka brenda edhe një kinema, përveç dhomave të shumta.

Castle Clooney: The famous pair are screened by a veil of lush foliage that reveals only a hint of rooftop and a glimmer of a boathouse next to the water's edge

The Clooneys paid an undisclosed sum for the Grade II-listed property, which was put on the market for £7.5 million, in September 2014
George is said to have told the builders at the start of the project: 'What Amal wants, Amal gets'

The house is for the couple, who are believed to have moved into the property in April, their very own Xanadu

The famous duo enjoying a romantic candle Lit Evening at the Villa d'este restaurant In Cernobbio, Italy

Two weeks ago, they finally held a party, but only a select group of villagers are believed to have been invited

 

July 9, 2016 12:35
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*