Brenda nëntorit, vendimi përfundimtar për ish-ministrin Tahiri

November 7, 2018 11:11

Brenda nëntorit, vendimi përfundimtar për ish-ministrin Tahiri

Brenda muajit nëntor Prokuroria për Krime të Rënda  do të marrë vendimin nëse në Shqipëri do të pushohet hetimi për ish-ministrin Tahiri apo do të ngrihet një akuzë ndaj tij.

Ky vendim vjen pasi organi i akuzës administroi si provë vendimin e pushimit të hetimeve të Italisë ndaj ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri.

Vendimi u depozitua pak ditë më parë nga ish-ministri dhe avokati i tij në të cilin Italia pas hetimeve vendosi të mos ngrejë asnjë akuzë ndaj Tahirit.

Sipas hetimeve italiane, Tahiri nuk ishte i përfshirë në trafik droge me grupin Habilaj.

Në Shqipëri, Tahiri është në hetim si i dyshuar për trafik droge, shpërdorim detyre dhe korrupsion pasiv.

o.j/dita

November 7, 2018 11:11
Komento

3 Komente

 1. ROBESPIER November 7, 14:23

  PO PUSHUAN ÇËSHTJEN TAHIRI ME SE DO MEREN SHTATE HAJDARET E SALISE ME BREKET E ARMINES KONTRABANDEN E ‘SYPESHKAQENIT’ APO HAJDUTERINE E ÇAM MEDISE SALISE E LIKE FLORISE????

  Reply to this comment
 2. Komentuesi November 7, 23:47

  Saimir Tahiri eshte i pafajshem.Ate te fajshem e bene shpifjet monstruoze te pd-ke me ne krye mafiozet Berisha Basha,SALIANJI,ALIBEU ETJ.Sa ISHTE MINISTER,BERI NJE PUNE TE MADHE NE DREJTIM TE BANDAVE KRIMINALE TE BERISHES,DHE U SHKATERROI atyre pasurine me te madhe te droges,LAZARATIN.Prandaj e kane inat Tahirin ata.

  Reply to this comment
 3. Lili November 8, 07:09

  Qe ceshtja tahiri do pushohet,kjo ne kushtet e shqiperise eshte ditur qe moti.
  A eshte dhane drejtesia sigurisht se jo.
  Po njse,do ta bejme kryetar ne Tirane mbasi mbylli gojen mire,e nuk e shiti padronin e vete…

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*