Briken Calja fiton një vend në renditjen olimpike, ja arsyeja

August 18, 2016 21:41

Briken Calja fiton një vend në renditjen olimpike, ja arsyeja

Peshëngritësi shqiptar Briken Calja ka fituar një vend në renditjen e përgjithshme të peshës 69kg të Lojërave Olimpike “Rio 2016” edhe pse gara e tij ka disa ditë që ka përfunduar. Tashmë Calja mund të konsiderohet i pesti në dygarësh dhe jo i gjashti ku dhe u rendit dhe shkak i këtij pozicioni të fituar është dopingu. Boksieri nga Kirgistani, Izzat Artykov, që mori medaljen e bronzit në Olimpiadë me 339kg në dygarësh, ka dalë sot pozitiv gjatë kontrollit antidoping që iu krye pas garës dhe i duhet të dorëzojë medaljen e fituar.

August 18, 2016 21:41
Komento

2 Komente

 1. kujtesa August 18, 22:24

  Po pse,peshengritesit dhe boksieret,garojne bashke ne lojrat olimpike?!

  Reply to this comment
 2. anticensurë 25642654 August 19, 12:18

  “Peshëngritësi shqiptar Briken Calja ka fituar….”
  “Boksieri nga Kirgistani, Izzat Artykov, që mori medaljen e bronzit në Olimpiadë me 339kg …”
  ëëë?????????????????????????

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*