Ja ç’thotë Briseida Shehaj për largimin nga Drejtoria e Tatimeve

September 23, 2016 18:57

Ja ç’thotë Briseida Shehaj për largimin nga Drejtoria e Tatimeve

Ish­-drejtorja e Tatimeve, Briseida Shehaj ka folur për herë të parë për largimin nga detyra që mbante.

Në një prononcim për “Panorama”, Shehaj tha se kishte komunikuar me Ramën ditën e djeshme për lëvizjen e saj.

Briseida Shehaj thuhet se do të emërohet zv/ministre ekonomie, megjithatë, ajo nuk e ka pranuar këtë në prononcimin e saj.

Pas një komunikimi që kam zhvilluar ditën e djeshme me Kryeministrin Edi Rama, kam pranuar detyrën e re që më është propozuar.

Ajo që dua të theksoj është se gjatë këtyre 3 viteve nën drejtim e Drejtorisë të Përgjithshme të Tatimeve, le pas një sistem të ngritur, i cili ka qenë i suksesshëm në mbledhjen e të ardhurave. Në fund të 8 mujorit të ardhurat e realizuara nga Tatimet kanë qenë me rritje 3 miliardë lekë.

Detyra e është një sfidë jo vetëm për mua, por edhe për Qeverinë, pasi punë jonë është puna e një ekipi”, tha Shehaj.

September 23, 2016 18:57
Komento

2 Komente

 1. demo September 24, 06:39

  Rrofte pjeshka,rrofte shal qiri
  Edi Rama dhe Tahiri

  Reply to this comment
 2. saimir September 24, 10:59

  Tre vjet Tatimet u banë Mësimore për këtë deng pa markë

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim