Britani, mbi 2,6 milionë votues ndryshojnë qëndrimin mbi Brexit

September 4, 2018 15:05

Britani, mbi 2,6 milionë votues ndryshojnë qëndrimin mbi Brexit

 

Mbi 2,6 milionë votues britanikë kanë ndryshuar idenë mbi Brexit dhe tani janë kundër daljes së Britanisë së Madhe nga Bashkimi Europian, sipas një sondazhi të gazetës ”Focaldata”.

Sipas të dhënave që sjell kjo e pavarur, nëse këta votues do të votonin për të qëndruar në BE, në referendumin e 23 qershor 2016, sot nuk do të diskutoheshin këto tema.

Shumica e votuesve që kanë ndryshuar idenë janë laburistët, mesa shihet në sondazhe, dhe kjo duhet të rritë presion tek kreu i partisë, Jeremy Corbyn dhe ta nxisë atë të marrë një pozitë më të ashpër kundër Brexit.

a.s/dita

September 4, 2018 15:05
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*