Britania porosit qytetarët e saj: Kujdes, mos vizitoni disa pjesë të Kosovës, Rusisë, Turqisë

November 7, 2015 09:19

Britania porosit qytetarët e saj: Kujdes, mos vizitoni disa pjesë të Kosovës, Rusisë, Turqisë

Zyra për Punë të Jashtme e Britanisë së Madhe ka krijuar një hartë përmes së cilës ka udhëzuar qytetarët e saj që të mos vizitojnë disa vende dhe disa pjesë vendesh, shkruan “Independent”.

Në mesin e 18 vendeve që kjo zyrë ka udhëzuar britanikët të mos shkojnë janë Siria, Afganisatni, Iraku etj. Ndërsa në mesin e vendeve, të cilat kjo zyrë i sheh ende si pjesërisht të rrezikshme dhe udhëzon turistët që disa pjesë të tyre të mos vizitojnë është edhe Kosova.

Kosova është në mesin e vendeve si Rusia, Egjipti, Truqia, Japonia, Uganda etj, transmeton “Zëri.info”.

November 7, 2015 09:19
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*