Reagimet: Britanikët, “mosmirënjohës” dhe “analfabetë në Ekonomi”

June 24, 2016 12:17

Reagimet: Britanikët, “mosmirënjohës” dhe “analfabetë në Ekonomi”

Artistë, muzikantë dhe shumë figura të njohura britanike kanë reaguar me zemërim ndaj daljes nga Bashkimi Europian.

Richard Bacon shpërtheu ndaj të gjithë atyre që mbështesin Brexit. Prezantuesi i njohur i quajti britanikët si njerëz mosmirënjohës ndaj emigrantëve të Europës Lindore dhe ekonomikisht analfabetë.

Shkrimtarja e Harry Potter, JK Rowling, deklaroi se do të dëshironte të kishte fuqinë e magjisë së librave të saj, të kthehej prapa në kohë dhe të ndryshonte vendimin.

Autorja e cila jeton në Skoci, shkruan: “Nuk do ta kisha besuar se do të dëshiroja kaq shumë magjinë’, duke shtuar: Skocia do të kërkojë pavarësinë tani. Trashëgimia e Cameron do të shkatërrojë dy unione. Asnjë prej të dyjave nuk duhej të ndodhte”

 

Richard Bacon said today that a Brexit is 'inward looking', 'chippy', and 'ungrateful to Eastern Europeans' JK Rowling said it will lead to the break-up of the UK

Stinging: This is Richard Bacon's reaction to the EU referendum vote and said that it was 'economically illiterate' and 'sad' 

Upset: Harry Potter author JK Rowling called for magic to reverse the decision that shook British establishment

Blame game: David Cameron was accused of breaking up two Unions without ever needed to do so 

James Corden shkroi: Nuk mund të shoh dot se çfarë ka ndodhur në Britani. Më vjen shumë keq për të rinjtë britanikë. Kam frikë se ju i keni zhgënjyer sot”.

Artistë, aktorë dhe muzikantë firmosën një letër duke deklaruar se largimi nga BE do ta shndërronte Britaninë e Madhe në më pak tërheqëse.

June 24, 2016 12:17
Komento

2 Komente

  1. Arben June 24, 13:02

    O PO PIRDHNI SE LIROHENI.

    Reply to this comment
  2. perkthyesi June 24, 16:52

    Mendoj se nje referendum ne lidhje me pavaresine do te ndodhe se shpejti ne Skoci! Kjo do jete dhe shkeputja perfundimtare e saj nga Britania.

    Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim