“Britbox”, konkurenti më i ri i “Netflix”

November 8, 2019 13:22

“Britbox”, konkurenti më i ri i “Netflix”

Grupet audiovizuale britanike BBC dhe ITV prezantuan sot në Britaninë e Madhe “BritBox”, shërbimin e tyre video që synon të konkurojë gjigantin amerikan “Netflix”.

BBC dhe ITV njoftuan përveç të tjerave se kishin arritur një marrëveshje me transmetuesit Channel 4 dhe Channel 5, për të dyfishuar programet e tyre.

Britbox ekziston tashmë në SHBA dhe Kanada ku performancat janë më të mira nga sa parashikohej nga dy grupet, por ato mbeten modeste.

l.h/ dita

November 8, 2019 13:22
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim