BSH nxjerr shifrat: Në 2018-n u fituan 148 milionë euro

February 8, 2019 16:43

BSH nxjerr shifrat: Në 2018-n u fituan 148 milionë euro

18.4 miliardë lekë ose rreth 148 milionë euro, rezultoi fitimi i sistemit bankar shqiptar në fund të vitit 2018, bëri të ditur Banka e Shqipërisë.

Burimi kryesor i të ardhurave të bankave, janë ato nga interesi, të cilat kanë qenë pak a shumë të qëndrueshme.

Ndërkohë që edhe të ardhurat nga komisionet dhe nga këmbimi valutor rezultojnë në shifra pozitive rritje.

l.h/ dita

February 8, 2019 16:43
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*