BSH: Seri e re kartëmonedhash, më cilësore, më rezistente dhe më të sigurta

September 11, 2019 19:06

BSH: Seri e re kartëmonedhash, më cilësore, më rezistente dhe më të sigurta

Banka e Shqipërisë ka njoftuar se këtë të enjte do të organizojë ceremoninë e prezantimit të serisë së re të kartëmonedhave shqiptare.

Në njoftimin e BSH thuhet: “Prezantimi dhe hedhja në qarkullim e  serisë së re të kartëmonedhave përbën një ngjarje shumë të rëndësishme, një moment të veçantë, jo vetëm për Bankën e Shqipërisë, por për gjithë shtetin shqiptar.

Në njoftim shothet: “Pas më shumë se 20 vitesh, dizenjo e kartëmonedhave të qarkullimit vjen e rifreskuar dhe me elementë sigurie të përmirësuara, duke i dhënë kartëmonedhës shqiptare pamjen e një kartëmonedhe moderne, në të njëjtën kohë rezistente, me cilësi, integritet dhe besueshmëri të lartë”./Scan

e.ll./dita

September 11, 2019 19:06
Komento

Ende pa komente

Ende pa komente!

Je i mirëpritur. Bëhu i pari që komenton këtë artikull. Kujdes etikën.

Komento
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*