BSH ul normën e interesit me 0.5%

March 25, 2020 12:27

BSH ul normën e interesit me 0.5%

Banka e Shqipërisë ul normën bazë të interesit nga 1 % në 0.5%.

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Genc Sejko qetëson duke nënvizuar se Shqipëria gëzon shëndet të mirë ekonomik dhe financiar por nënvizon se për minimizimin e pasojave afatgjate të pandemisë kërkon përpjekje serioze të koordinuara dhe të harmonizuara nga të gjithë autoritetet publike e private në vend.

“Shqipëria gëzon shëndet të mirë ekonomik dhe financiar. Parametrat e funksionit të ekonimisë sektorit bankar janë të të shëndetshëm, rezervat e sektorit bankar janë të larta.

Në këtë kontekst këshilli mbikqyrës I BSH-së vëren se minimizimi i pasojave afatgjate të pandemisë kërkon përpjekje serioze të koordinuara dhe të harmonizuara nga të gjithë autoritetet publike e private në vend.”

o.j/dita

March 25, 2020 12:27
Komento

2 Komente

 1. Amon mer zontina juj Governatorr ,kur do mbushet Thesari qi ta vjedhim oooooooh ! March 25, 15:01

  Po na cmendet e !!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Kaq gjate s’durohet .

  pfff…

  Reply to this comment
 2. Adih March 27, 01:49

  O trap ,kelyshe i Ramutit ,ne vend qe te regullosh vetullat ,po nxjerr syte .Pse aq koqe i ben shqiptaret ti ? I cojne jashte shtetit ,ka banga plot , bile jane te mirepritur dhe aq shume o abuzon ti o buze qumesht se qe kur ke ardhe ne ate karige ,ke ulur vleren e Euros ,pa llogjike karshi lekut .po i vidhni te gjithe refugjatet shqiptare, qe ndihmojne familjaret pensionista te mjere ne shqiperi.Ja ke kaluar Fullanit .

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*

Njoftim

Njoftim

Njoftim