Bujar Brovina lihet i lirë pas arrestimit për vjedhje të energjisë

November 2, 2014 18:28

Bujar Brovina lihet i lirë pas arrestimit për vjedhje të energjisë

Gjykata e Tiranës ka lënë të lirë ish-drejtorin e Qytetit Studenti, Bujar Brovina, që u arrestua tre ditë më parë për vjedhjen e energjisë elektrike.

Gjykata vendosi sot ndaj tij masën e sigurisë detyrim paraqitje.

Mësohet se kjo masë sigurie ishte kërkuar ndaj Bujar Brovinës nga prokuroria dhe në këto kushte gjykata nuk mund të jepte një masë tjetër më të rëndë.

Ish-drejtori i Qytetit Studenti u akuzua për vjedhje të energjisë elektrike, pasi në vilën e tij pranë Qytetit Studenti u konstatuan tre lidhje të paligjshme energjie.

 

November 2, 2014 18:28
Komento

17 Komente

 1. VIKTORI November 2, 20:09

  Tashti prokuroria dhe gjykata te urdherojne qeverine qe ti jepet Bujar Brovine nji shprlim per pune te mire

  Reply to this comment
  • adri November 2, 22:50

   Derisa te jete ne Krye te Prokurorise se Tiranes Petrit Fusha i cili ka qene person ne ndjekje penale si dhe eshte perfolur per ceshtje te ndryshme penale keshtu do te shkojne punet ne shqiperi. Perfundimisht loja ne lidhje me luften ndaj hajduteve te energjise elektrike dhe te cdo lloj pasurie tjeter eshte e shitur nga ana e prokruroise dhe gjykates ne shqiperi.
   Prokuroria e Pergjitheshme ashtu si dhe keshilli i larte i drejtesise kane nevoje per nje Reforme te plote qe duhet te konsistoje ne shkarkimin e Prokurorit te Pergjitheshem si dhe te gjithe Kryeprokurorreve te rretheve te cilat jane padyshim njerezit e llalles dhe te pd se.

   Reply to this comment
 2. lutfi November 2, 20:11

  Keta qe vjedhin miliona dollare nga pasurite kombetare lihen te lire ata qe pijne duhan ne vende publike arrestohen. Shqiperi Republika e Preshit.

  Reply to this comment
 3. jozi November 2, 20:53

  BUJAR HAJDUTI TE FALA SATEME SI ISHTE NE QELI>??

  Reply to this comment
 4. Frulla non November 2, 21:02

  O edi rama shum fole por sic ndodh ne shpifteri hajdutet me potere nuk i gjen gje o shokuuuuuu haroheeeee ti futesh ne burg…..gjej ndonje si ai xhaja qe takove turppp

  Reply to this comment
 5. Pëllumb zaimi November 2, 21:14

  Sinjale dështimi nga veprimi me dy standarte!? Të tjerë ,që kanë vjedhur ndoshta më pak se Brovina janë në pranga? Ku do vemi kështu? Drejt shtetit të pabarazisë firmosur e vulosur me vendime gjyqësore??? Paska kërkuar prokuroria thotë gjykata? Po mirë atëhere,-lëmë prokurorinë të jetë dhe gjykatë? Jam i sigurt se prokuroria është urdheruar politikisht nga ata që kanë “bir politik” Brovinën? Mesa duket gjithë prokuroria është fole pushtash politikë? Neveri për halenë prokurori !?

  Reply to this comment
 6. ghs November 2, 21:38

  Po vetem tre linja te jashteligjshme kishte ne vilen 3 kate te ndertuar me rrogen si punonjes i shtetit tek qyteti studenti.

  Reply to this comment
 7. veterani November 2, 22:05

  ja fytyra
  e nje gjykate teper te korruptuar,
  e varur nga politika e vjeter
  qe vetem pengon te berit shtet
  te se drejtes
  ligjor
  te paanshem
  ku te gjithe jane te barabarte para ligjit.
  reforma ne drejtesi eshte e vonuar,
  vonesa kekon t ja ule dinjitetin njerezve te perkushtuar per te bere shtet .

  Reply to this comment
 8. PalokCuca November 2, 22:47

  Na rrofte per vere qeveria Rama qe peshon me kandar te ndryshem. PROKURORIA KETU eshte treguar frikacake si lepuri. Ky Kujtim Mostra ky hajdut e matrapaz i pashoq jo vetem qe nuk duhej lene ne gjendje te lire po ti viheshin 3 pale pranga. PROKURORI dhe gjykate pordhacesh, sepse ky fare kokerr hajduti na qenka me ofiqe andej nga banda PD???!!!

  Reply to this comment
 9. alfade November 3, 01:09

  Ministria e Brendeshme po behet qesharake para popullit .Prokuroria gjoja i arreston ,duke i
  ”shkelur syrin” gjykates dhe ajo i liron ,sic ka bere me dhjetra raste ..! Kjo loje e dyre e proku-
  rorise dhe gjukates diskretiton policin e cila mbetet me gisht ne goje ! Pyetja ime eshte : Kur
  do t’i gremisni ”an bloc” ,prokurori, gjyqesine , te gjithe ,85 perqind te drejtesise te korruptuar deri ne metastaze ! Ndryshe , gradualisht populli do te thote dhe faktkisht ka filluar te thote :
  ”He more te gjithe njesoj jane ” ?!!……!

  Reply to this comment
 10. emi November 3, 06:59

  Ja keta jane hajdutet qe berishi i pati ne krye te pushteteve te tij,dhe aq me me teper lulica e ka zgjedhur ne krye te kryesise se pd,imagjinoni neser po te fitoje pd ja cfare posti vjedhes mund te marri ky,po tani si do dalin per konference x shtyp tani pd ja e lulices.

  Reply to this comment
 11. lala November 3, 09:10

  Para disa ditesh nji gjykate denoi nji person me burgim deri ne perfundim te hetimeve meqese i kishte vjedhur nji te meshuari pensionin kur po dilte nga arka. Drejtesia (shtrembesia ) jone (prokuroree gjykates ) nuk denojne por i lene me detyrim paraqitje hajnat Fullani dhe Brovina qe i kane grabitur familjeve shqiptare miljarda dhe miljara lek. Shume prej ketyre familjeve jo vetem nuk kane shtepi, po nuk sigurojne as buken e perditeshme. Keto gjyakes e prokurore jane mesuar me diktatorin Birisha qe sa here i kercenonte, dhisnin gjak.

  Reply to this comment
 12. imer demokrati November 3, 09:36

  Ky eshte fillimi i koprementimit te aksionit te policise kunder vjedhjes se energjise.Prokuroria punon me dy standarte,tkurret para presionit te PD(ose eshte paguar) dhe le ne burg njerez te varfer.Policia per te vene ne vend dinjitetin e saj duhet ta arrestoje serish Bujar Brovinen.

  Reply to this comment
 13. Horri i Bulevardit November 3, 09:56

  Ju kujtoj, perse Edi Rama nuk po arreston Sali Berishen dhe shpuren e tij kriminale.
  Se keto gjykata, i nxjerrin perseri te pafajshem, o shqiptare te paduruar, qe ne fakt keni shume te drejte.
  Te cosh sot para gjykates, peshqit e medhenj te krimit, eshte sikur kerkon ti shfajsosh keta birbo, se neser keta, po te merren perseri nen hetim, do gethasin me te madhe, se gjykata shqiptare na ka nxjerre te pafajshem, per keto qe po na akuzojne dhe do te gerthasin, se jemi te burgosur politik.
  Mos u habisni me gjykatesit e plepave, ata do ta mbrojne kupolen e krimit te Saliut, deri ne fund, se kariera e tyre, filloi me bekimin e Saliut tek plepat e plazhit.
  Reforma ne drejtesi, deri dhe ne nderhyrje te kushtetutes, do te beje, qe asnje i akuzuar, qe shkon ne gjykate, mos te dale i pafajshem.

  Reply to this comment
 14. veroni November 3, 10:20

  Kush vjedh shume do pagoje gjyqetaret mr shume dhe do dali se do ti kyhehen leket per vendim te pa drejte. Kush vret del i pafajshem,i fajshem mbetet ai qe vritet. rrofte goja e Çakallit thote Reshat Arbana. Gjyqetaret jane bere bllok kundra reformes se jane te lare me gjakun e drejtesise qe populli kerkon.

  Reply to this comment
 15. dp November 3, 16:56

  Houdini ka qene nje escapolog i famshem qe bente numra magjie duke u liruar nga pranga e zinxhire sot Shqiperia eshte mbushur plot me kesilloj magjistaresh

  Reply to this comment
 16. agim November 3, 17:22

  ky ehte turp te lirosh hajdutet ky eshte fundi i drejtesis atje ku nuk ka drejtesi nuk shtet .kjo eshte ojo kur presidenti e ka mbushur drejtesin me hajdara e hajdute ky eshte rrumpalla i drejtesis Bujar nishani

  Reply to this comment
Shiko komentet

Komento

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*